Teade

Collapse
No announcement yet.

võimendi tööle kõrgema pinge pealt

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    võimendi tööle kõrgema pinge pealt

    tere

    mul on selline võimendi http://www.hot.ee/royalclub/voim160w.html ainult lõputransid on teised. kuna praegune trahvo on väga lahja, siis ma tahaks teada kas oleks võimalik kuidagi seda võimendit tööle panna 26 voldise trahvo pealt nii et kivid läbi ei lähe ja midagi muud ära ei põleks. ise mõtlesin et äkki tuleks teha mingi selline asi nagu on arvuti ventilaatoril kiiruseregulaatorites, sest minuteada muudetakse seal pinget.


    tänades kaspar

    #2
    Yldiselt saaks kyll, kuid siis peab paris palju ringi ehitama kivide toite ahelat, kuna kivid ongi need, mis selles skeemis pinget piiravad. Muideks sa ei maininudki mis transistorid sul seal on yldse?
    Kas trafol keerde maha keerata ei anna?

    Comment


      #3
      Originally posted by roosalu@May 18 2004, 18:11
      tere

      mul on selline võimendi http://www.hot.ee/royalclub/voim160w.html ainult lõputransid on teised. kuna praegune trahvo on väga lahja, siis ma tahaks teada kas oleks võimalik kuidagi seda võimendit tööle panna 26 voldise trahvo pealt nii et kivid läbi ei lähe ja midagi muud ära ei põleks. ise mõtlesin et äkki tuleks teha mingi selline asi nagu on arvuti ventilaatoril kiiruseregulaatorites, sest minuteada muudetakse seal pinget.


      tänades kaspar
      Trafo peaks olema 150-200W ja mähised 2x14V 3-4A voolule, lüüdid 10000,0x25V, seal lingil trafo pingetes eksitus. Vajalik mähise pinge saadakse
      kui pinge lüüdil x0,7.
      VÕIMENDITE REMONT ja KAASAJASTAMINE

      Comment


        #4
        kui trahvol on ainult üks 26v mähis, siis probleeme ei peaks tekkima.tda2030 kannatab toidet 36v.
        kui on kahe mähisega trahvo, siis on lihtsam kasutada tda 2050. see on võimsam ja kannatab toitepinget 50v(+/- 25v)

        Comment


          #5
          transistorid on BDX33C ja BDX34C. trahvo ümberkerimisest ilmselt midagi välja ei tule sest ma ei tahaks seda lahti võtta.
          trahvo annab +-26 volti välja aga ei tea kas tda2050 seda kannatab. pluss veel kondekad tõstavad ka seda.

          Comment


            #6
            siis ei jää muud üle, kui kasutada võimsaid pingestabilisaatoreid.
            kui 26v on trahvo peal ilma koormuseta, siis sõltuvalt trahvost, langeb see koormusega mitu volti.

            Comment


              #7
              aga kui kasutada pingestabilisaatoreid kas siis asi üldse tööle hakkab? minu arusaamise järgi avanevad need lõputransid sellepärast et kivi võtab/saadab toitevoolu läbi nende ja kui panna stabilisaatorid siis ma ei tea mis juhtub.

              muide praegu on kondekate peal pinge +-18 volti aga see hakkab hullult langema kui veidi volüümi juurde anda ja läheb kuni 14 voldini välja B) .

              Comment


                #8
                Kui uue trafo mähised on jämedama traadiga ja stabilisaatorid õigesti ja
                vajaliku suurusega radikatele paned siis probleeme ei ole, ülepinge langeb
                stabilisaatoritele ja kütab tuba. Kui uus trafo tõesti võimsam, siis parem
                mõelda muule võimendile, näiteks LM3886, kasvõi paralleelis.
                Olemasolevale võimule otsi parem sama pingega aga võimsam trafo.

                Vahetusvariant ka olemas, mul sobiliku pingega trafo olemas ja 26V leiaks
                ka kasutuse kui vähemalt 100W-ne.
                VÕIMENDITE REMONT ja KAASAJASTAMINE

                Comment


                  #9
                  stabilisaator ei sega võimendi tööd, ta tagab lihtsalt mingi kindla pinge.
                  kui trahvol koormuse all nii palju langeb, siis on tal vähe rauda sees ja ta jääb selle võimu jaoks natuke nõrgaks.

                  Comment

                  Working...
                  X