Teade

Collapse
No announcement yet.

kitarrivõimendi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    kitarrivõimendi

    Kas keegi on valmis ehitanud enam-vähem korraliku kitarrivõimendi. Kui on, siis millise skeemi järgi. Kas ampvõimudele, saab Eestist ka lampe.
    Kui mõtekas oleks üldse ise kidravõimu ehitada.
    Kidraplokkidest ja sellega seonduvast võiks ka kirjutada.

    #2
    ma võin sulle öelda et see lihtne ei ole
    olen yhte skeemi näinud ja see oli A3 ja paksult täis kirju ja komponente nii et jah järelda ise aga kui tahadsiis saan selle sulle nädala jooksul netti panna...

    Comment


      #3
      Originally posted by bloody-orc@May 24 2004, 19:17
      ma võin sulle öelda et see lihtne ei ole
      olen yhte skeemi näinud ja see oli A3 ja paksult täis kirju ja komponente nii et jah järelda ise aga kui tahadsiis saan selle sulle nädala jooksul netti panna...
      Ära hirmuta asjata !!

      Kusjuures kidravõimude skeemid ei ole üle mõistuse keerulised (otsi siit samas foorumist märksõnad lampvõim ,kitarrivõimendi jms)
      Kidravõimu puhul üritatakse skeem võimalikult lihtne hoida.
      Probleemiks võivad aga saada just trafode hankimine/kerimine, sest neist sõltub palju. Tavaliselt jäävad paljud iseehitajad sinna kinni
      Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

      Comment


        #4
        Nojah.........nende märksõnade alt ma skeeme küll ei leidnud, kui kellelgi aga on võiks teada anda. Kui kellelgi on mõne kidraploki skeem ,mida ta on proovinud võiks ka teada anda.

        Comment


          #5
          aga kas sa soovid siis seda originaali kolmele kidrale võimendi... vaata ja uuri äkki annab midagi ymber teha seal...

          Comment


            #6
            Originally posted by ats@May 25 2004, 19:47
            Nojah.........nende märksõnade alt ma skeeme küll ei leidnud, kui kellelgi aga on võiks teada anda. Kui kellelgi on mõne kidraploki skeem ,mida ta on proovinud võiks ka teada anda.
            http://www.tevalo.ee/foorum/index.ph...topic=6042&hl=
            Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

            Comment


              #7
              Isiklikult olen teinud sellise skeemi järgi eelvõimendi, lõppvõimu osa TDA7294 ja valjuhääldiks mingi Peterburi eksperimentaalne 12 ´´ koaksiaalelement.
              Müriseb vingelt, kuna stiil, mille jaoks kasutatakse on punk, siis palun mitte esitada etteheiteid a la see pole ikka see õige. Tean et pole.
              Tunnistan ausalt, et ettevõtmise ajendiks oli ihnsus - alternatiiv oleks olnud anda rahakotist välja ca 5-6 kEEK´i poest combo ostmiseks, nüüd jäi raha vähemalt virtuaalselt oma perekonda

              Comment


                #8
                Originally posted by ats@May 24 2004, 17:28
                Kas keegi on valmis ehitanud enam-vähem korraliku kitarrivõimendi.
                On ikka tehtud küllalt, ainult siis olid transsvõimud moes.
                Komplekti tähtsaim osa on siiski kitrivaljukas.

                Ega tollane võim eeltoodust palju erinenud, oleks andres lõpu ka sealt võtnud
                oleks veel parem tulnud.
                VÕIMENDITE REMONT ja KAASAJASTAMINE

                Comment


                  #9
                  Originally posted by @ndres@May 25 2004, 22:18
                  Isiklikult olen teinud sellise skeemi järgi eelvõimendi, lõppvõimu osa TDA7294 ja valjuhääldiks mingi Peterburi eksperimentaalne 12 ´´ koaksiaalelement.
                  Müriseb vingelt, kuna stiil, mille jaoks kasutatakse on punk, siis palun mitte esitada etteheiteid a la see pole ikka see õige. Tean et pole.
                  Tunnistan ausalt, et ettevõtmise ajendiks oli ihnsus - alternatiiv oleks olnud anda rahakotist välja ca 5-6 kEEK´i poest combo ostmiseks, nüüd jäi raha vähemalt virtuaalselt oma perekonda
                  @ndres'e antud eelvõimu skeemis on selline mikroskeem nagu TL072, Tevalo otsingus tuleb vasteks mitu erinevat mikroskeemi, millel on erinevad lõpud. Mille ma neist peaksin valima. Kui @ndres'el on eelvõimu PCB alles võiks ta sellest teada anda. Seal olev PCB ei avane ja ise ma ka seda leiutama ei tahaks hakata.
                  Muidu suured tänud @ndres'ele.

                  Comment


                    #10
                    Lõppvõimuks võib ju suvalise võimu võtta, kasvõi Y101'e.

                    Comment


                      #11
                      TL072 võta see, mis poes olemas, mugavam ilmselt DIL8 korpuses.
                      PCB eest tahab autor dollareid saada, mina kasutasin makettplaati.

                      Comment


                        #12
                        TL072 vali harilikus korpuses koos pesaga.
                        Lõpuks väga hea raditehnika 020 üks plaat ja 4 transiga radikas, 2 paralleeli
                        panna, peaaegu nagu Ampeg.
                        Mul veel vanast ajast töötavaid plaate alles. Reguleeritav Clip ka soovitav enne
                        lõppu panna.
                        VÕIMENDITE REMONT ja KAASAJASTAMINE

                        Comment


                          #13
                          Selle reguleeritava clip'i eest on ju pre-amp'i master volume ka, See tee praktiliselt sama välja. Kas peale eelvõimu võib siis, põhimõtteliselt kasutada ükskõik, millist power-amp'i, või mitte?

                          Comment


                            #14
                            põhimõtteliselt kasutada ükskõik, millist power-amp'i, või mitte?
                            Võib küll.
                            Milline valjuhääldi kasutusele on plaanis võtta? Sellest sõltub oluliselt lõpptulemus.

                            Comment


                              #15
                              Kas sa skeemis oleva toiteahela, ka valmis tegid. See väike skeem seal all, või pole see eriti vajalik. Ja veel üks küsimus. Kas sa said kuskilt 15V toitepinge, või hakkab see 12-13 voldiga ka tööle.

                              Comment

                              Working...
                              X