Kui see on Sinu esimene külastus, siis tutvu
palun korduma kippuvate küsimustega klikates selleks ülal asetseval lingil. Enne uue postituse lisamist pead Sa registreeruma.
Postituste lugemiseks vali meelepärane foorum allpool olevast nimekirjast.
Võta sellest sonyst ära Q701/Q751 ja Q702/752 ja vaata, kas sisend nr 1 töötab?
Need on ju overload nn andurid, miks ma neid ära võtma peaksin?
Või ei saanud ma pointile pihta ja on olemas kivid, kus pole ühtegi lisadetaili vaja lisada, sest kõik on juba kivi kesta sees?
Need on ju overload nn andurid, miks ma neid ära võtma peaksin?
Kui GU50 pakkus teemaalgatajale skeemi C1237 kiviga, siis seal (ja sageli mujal nt hiina moodulitel) on over load kaitse läbi viigu nr 1 kasutamata. Et seda tekitada on iga võimenditootja sellele kivi 1. jalale miskitsuguse eelastme konstrueerinud. Seda pidasingi silmas.
No see skeem mis 1. postis on praeguse seisuga maha maetud.
Tartus üks hea mees, "ihupsühhiaater" , kes siis progresseeruva kretinismi ilmingute korral rohu leiab elik, kellel vajalikke tükke peaaegu alati leidub, mida siinsetest kohalikest kauplustestki kohe võtta ei ole, tarnis just ideaalsed trafokesed - tee vaid kõne ja põika läbi ja vali vaid välja Ühesõnaga, tuleb teine kaitselahendus, omaette toitega - roheluses kaotamata ja samas ka parem kui see algne kipakas.
Võim ise on väljakatega, algselt sai planeeritud võimsam, FQA28N15 ja FQA36P15 transsidega
aga kuna toitetrafo osutus pool cm kõrgemaks kui juba valmistehtud korpusedetailid siis oli asi jama, et tükid vedelema ei jääks siis mõtlesingi, et kuna juba nii poolel teel siis teen ühe veel, et hea pärast võrreldagi ja kuna õllelibistamisega ei tegele, telekat ei vahi ega telekaees ka krõpse ei lõmi ja youtuubis idiootlikke videosid samuti ei vahi siis kuidagi võiks aega paremini sisustada kui niisama tiksumisega...ok, see selleks .
No kuna valitud toide ei sobinud ja korpus osutunuks muude variantide punnitamisel liiga kitsaks siis läksid selles projektis alguses käiku IRF540/9540 aga kui plaadid olid valmis, jäid muid detaile otsides pihku ports IRFP240/9240, kohe siis sai tehtud siis hoopis nendega, toide natuke võiks olla jõulisem aga +-39...V kopikatega õla kohta, sobib küll ühe paariga. Eelvõimu ei olnud samuti algselt plaani kasutadagi aga kuna see oli olemas juba varemalt ühe teise projekti katsetamiseks ja nüüd tühja vedeles siis mõtlesin, et läheb käiku, eks näis - see on ka ainuke asi mis siis soetatud KIT-na ja ise kokku pandud, ei viitsinud uut plaati teha (et progresseeruvale debiilsusele kaldumine oleks perfektne - no, et näeks välja, et ka sisu on ise tehtud, kokkujootmist anyway 99% tänapäeva inimesi ei usu, et see on ise kokku joodetud aga ilma maski ja kirjadeta plaatide puhul on neid võimalik selles natukenegi veenda ) ja ega need jumalteab kelle toodetud NE5532 opvõimud nüüd teab kui head ikka pole, paremaid ei pane sest plaan on hoida asi roheline - ei poest ostetud juppidele selles projektis!
See väljakatega võim - ma pole elus ise kunagi suutnud normaalses kasutuses neid nii lühisesse lasta, et kõlarit tapaks, samas mitu tehasevõimu olnud näppida kus needsamad transid lõppvõimus ja ei ole isegi kõlarikaitset..tegelikult ei meenu, et oleks kunagi ise kasutuse ajal üldse võimu lühisesse lasknudki, seetõttu ma usun, et see juhtub enamasti kasutaja oma lohakusest (et kui keegi arvab, et "nii need asjad alati ei ole" siis jäägu talle ta arvamus ja mulle oma ).
OK, sesosas see kaitselülituse teema nüüd lahendusele lähemal, vaja plaat joonistada uus ja siis saab edasi liikuda
viimati muutis kasutaja radiotehnika35; 03 August 2019, 20:09.
OK, sesosas see kaitselülituse teema nüüd lahendusele lähemal, vaja plaat joonistada uus ja siis saab edasi liikuda
Kui just tingimata ei ole palavat möödapääsmatut soovi ise plaati joonestada ja söövitada (mis ei ole iseenesest teadagi just liiga roheline tegevus), siis võin hea asja jaoks annetada oma NOS varudest kaitsevidinad, suht valmis kujul. Nendesamade C1237 kivide peal ja releedegagi varustet... Vastasel juhul jäävad riiulisse "rämpsuna" edasi vedelema.
Jälgin huviga, kuis projekt areneb, eriti kui pole teada, milliseid seismajäänud jääke kasutusele võetakse .
Loodetavasti lisanduvad siia sajad lahendused inspiratsiooni saanud juuljustelt ja raunodelt, kel keldrid ja pööningud NOS vidinatest pungil ning ootavad rakendust.
viimati muutis kasutaja martk; 05 August 2019, 19:06.
Digital is like formaldehyde, first it kills the music, then it stores it forever.
Mhm, reaalseid asju võib vabalt siia istutada.
Võiks diskreetjuppidega asjadele keskenduda teemas.
Mu väljundikaitse skeem siis on nüüd paika pandud, otsustasin, et Velleman K4700 mooduli alusel teen selle. Ei ole viimastel päevadel olnud aega tegeleda asjaga, et plaat valmis teha.
Tehaseversioonis on sel samuti oma toide, 1 trafo, keskväljundiga, mul läheb 2tk mil üks sekundaarmähis (seepärast pean 2 identset kasutama aga need väga head mis õnnestus saada ).
High Quality Stereo Speaker DC Protection & Turn On Delay. Very quick turn off. On Board Turn On / OK Led. Perfect Solution for Small Power Amplifier Chassis / Aluminum Case Power Amp Shell /size 212 70 257 mm.
Digital is like formaldehyde, first it kills the music, then it stores it forever.
No eks plaaditegemise käigus selgub kui väikeseks saan teha, panin osa juppe faili valmis, homme äkki saab juba mingi enam-vähem kujunduse õhtul teha. Ma SMD-d ei karda, kui kitsaks kisub siis saan ühel küljel ka neid kasutada.
See projekt ka nagunii oli niisugune mingi juppidesorteerimise tulemus, et sorteerimisel ja paigutamisel ei mahtunud kõik karpidesse ära ja kuna oli kohe esimese ropsuga palju võimuehituseks sobivaid tükke käepärast siis mõtlesin, et teen neist midagi. Muidu siia sinna remontimiseks jne.
Üks vana katse, kunagi siin oli pool sõna juttu sellest recycled ampi teemas, niisugune kus ainult pihutäis N väljakaid, see projekt olnud soikus ja häda, et pole ühte asja või teist asja, et saaks nagu enam vähem esteetiline (otsisin 1U racki korpust aga sobivat ei leidnud) ja toitega oli ka jama, et ei tahtnud ära mahtuda sellesse mastaapi, nüüd natuke saanud aretatud ja asjalikke asju hangitud, et saab ehk järgmiseks ka selle lõpuks vormistatud viisakamaks, et korpus ümber jne. Katsemaketist siis päris uutele pulkadele ümber laduda
Tere. Tuletasin ka mõned aastad tagasi natuke noorust meelde. Esmalt tegin sellise võimendi aastatel 86-7.
Nüüd siis tegin selle uuesti , ainult juba prügimäele minevast materjalist. Asi suht toores ja selliseks ta ilmselt ka jääbki, pigem oli huvi lihtsalt tuletada meelde selle võimu helipoolt( skeemilahendus huvitav).
Helipotet ka ei lisanud teadlikult , meediamängijatel nivoomuutine olemas.
Ja U101 seest, toitetrafo samuti. Vaatasin , oligi sinises Abo raamatus ka skeem olemas. Omal ajal ei tundnud erilist huvi selle raamatu vastu, sest olemas oli toona originaal skeemiallikad. Küll aga asjalik raamat Abolt oli punane "Raadioseadmete üksikosad" , polnud ülearust "pahna" tõlgete näol.
Comment