Teade

Collapse
No announcement yet.

VÕIM

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    VÕIM

    Tahtsin küsida, et kas kellegil on kokkupuutumist selle võimendi tegemisel...

    http://www.elektronika.lt/_sys/storage/200...ST_MTDA7560.pdf

    enne nagu küsiks kui raha kivi alla panna >> 325.- kivi

    ja veel teine küsimus, et ma pole proovinud aga kas selle arvuti-toiteplokiga saab peale cd-romi panna muid asju veel tõõle nagu näitex võimendi või midagi sarnast.

    Seal ju impulss vool või miskit sarnast :P

    #2
    ikka saab panna.

    Comment


      #3
      mul üks sõber on selle võimendi endale ehitanud ....
      päris normaalne võim OLI
      aga see kivi " kärssas" suht kiiresti ära ... vb oli viga toites , mina seda ei tea

      Comment


        #4
        isiklikult arvan et see kivi "kärssas" läbi seetõttu et polnud piisavalt hea jahutus kuna kivi soojuseraldus on juba kuni 80W, mis nõuab päris pirakat radikat, muidugi või asi olla selles et skeem oli oskamatult kokku pandud ja tekkis kusagil mingi nii öelda rike...põhjuseid võib olla 100. Endal pole selle kiviga pistmist olnud.
        arvuti toiteplokiga on seda antud kivi suht mõtetu toita sest toiteplokk on vaja ümber teha, et väljundpinge olex kõrgem et saada võimust kätte seda mida ta suudab ja teisex ei jätkuks õigel pingel toite plokis voolu. Muidu võid toita küll aga lihtsalt sel pole mõtet...ahjaa selle su arvuti toiteploki kohta, et see on impulsstoiteplokk ja väljund pingeks on ikkagist alalisvool mitte mingi ipulssvool
        aga arvuti toitekaga võid ikka toita mida tahad kui pinge on sobiv ja voolud liig suured ei ole.
        Hmm nats pikk ja mõtetu jutt tuli aga noh vähemalt on küsimustele vastused olemas

        Comment


          #5
          No aitäh... :P midagi sain ikka targemaks...
          Aga kui võimas toiteplokk tal peaks olema umbes, et nõrgaks ei jääks...

          Comment


            #6
            Sama võimas,kui kõigi kanalite max võimsuste summa.
            4X50 = 200W
            (Kui kavatsed 2-oomised valjukad panna,siis oli vist 4X80W)
            Arvuti toitekas näikse sobivat,eks ole?
            Proovi.
            Enne kontrolli siiski,kas arvuti toitekas on võimeline andma +12V vähemalt 17 A koormusvoolu juures.Toiteka peal peaks see inf kirjas olema.
            Arvuti toitekal on see paha viga,et sisaldab ventikat,mis vuhiseb/vuriseb.
            Helivõimendid peaksid aga võimalikult müravabad olema.
            Seega vendist katsu lahti saada.Võib panna toiteka sees soojaeraldavatele juppidele suurema radika vms.Vaata,hinnavaatluse foorumis on 'toite modimisest' päris palju juttu."Kasti ja toite foorumis".
            Toitekale peaks pärast ümberehitamist kindlasti mingi plekk-kest ümber jääma.
            Kõrgsagedushäirete vastu.
            Impulsstoite puhul oleks kasulik võimendi sisendisse panna madalpääsfilter umbes 25 - 30 KHz lõikesagedusega.Muidu võib juhtuda,et võimendi hakkab täiega kõrgsagedust võimendama.
            Üldse soovitan enne arvuti toiteka kasutamist netist uurida,kuidas teised seda on teinud.
            Iga loll oskab foorumi otsingut kasutada.
            Mina ei oska,sest mina ei ole loll.

            Comment


              #7
              Äitäh

              Selline küsimus veel, et kas võim läheb tööle kui toitrplokk annab 12 aga on vaja 14,4V Muidu ma tahan ikka teha TDA 8571 kiviga skeemi. http://www.elektroda.net/audio/wzmacniaczetda.html << seal kuskil all pool on seal sellest kirjutatud..... Aga kas keegi saaks siis seda 25 - 30 KHz lõikesagedusega madalpääsfilter skeemi anda... Tänud ette

              Comment


                #8
                Arvuti toitekast niipalju, et kui seal TL494 kivi sees (tavaliselt on), siis selle 1. jalal pinget muutes muutub ka toiteka 12V väljundpinge kuni 14,5V-ni. Lubatud suurim vool seejuures ei tõuse ja minu isendil (300W) on see umbes 7A, kuniks automaatkaitse rakendub. Tegelikult saab ka voolu kuni 20A-ni venitada, aga see juba keerulisem...

                Comment

                Working...
                X