Teade

Collapse
No announcement yet.

TDA7294

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    TDA7294

    Nonii, sain valmistatud TDA7294 kiibiga võimendi, hetkel töötab +-12V peal ja toite silumiseks on 2x (kahe polaarne toide) 4700uF 24V vene kondekad, annab välja u. 10W (graafiku järgi kah). Toide on 1 sekundaar m2hisega, st +12 ja -12 kumbki saavad pool perioodi. Oleks tarvis panna nüüd külge 35V (800W) trafo mis samuti on 1sekundaar mähisega, millele need konded enam ei sobi (ühe lasin õhkugi :lol, et kui suurest mahtuvusest piisab et se poolperioodiline tyhik ära täita? väljundisse tahaks saada max. 80W, st sisse on vaja u. 150W.
    Mis kulub helitehnika juures kõige rohkem?
    * Toitelüüdid
    * Kõlari kummilõdvik
    * Elekter
    * Kõrvad
    * Naabri närvid

    #2
    Kui ma probleemist õigesti aru sain, siis sul on vaja panna kondekad, mis seda pinget ka kannatavad, mahtuvus tõenäoliselt võib samaks jääda. Loogiline ju, et 24V konde 35V peal kaua ei kesta. Võiks vast 50 voldiseid kasutada.

    Comment


      #3
      ma mõtlen et kui suure mahutavusega 50V kondesi on vaja et nõrkuse hetkel liiga väheseks ei jää?
      Mis kulub helitehnika juures kõige rohkem?
      * Toitelüüdid
      * Kõlari kummilõdvik
      * Elekter
      * Kõrvad
      * Naabri närvid

      Comment


        #4
        ma sain korra proovida 2x 330uF 250V kondedega aga kõvemini kyll ei mängind, trafost tuli 30V ja peale seda lugesin tarka raamatut ja seal oli se ruutjuur 2-st, et peale kondet on pinge 1.4 korda suurem st mul u. 45V, (vene analoog) tester n2itas peaaegu 50V, ega nyyd se mu kiibile liiga teind sest datasheedil range on +-10 kuni +-40
        Mis kulub helitehnika juures kõige rohkem?
        * Toitelüüdid
        * Kõlari kummilõdvik
        * Elekter
        * Kõrvad
        * Naabri närvid

        Comment


          #5
          Lihtne ju kontrollida - kui asi ellu jäi, siis on elus...

          Comment


            #6
            Originally posted by v6sa@Jul 3 2004, 16:24
            Nonii, sain valmistatud TDA7294 kiibiga võimendi, hetkel töötab +-12V peal ja toite silumiseks on 2x (kahe polaarne toide) 4700uF 24V vene kondekad, annab välja u. 10W (graafiku järgi kah). Toide on 1 sekundaar m2hisega, st +12 ja -12 kumbki saavad pool perioodi. Oleks tarvis panna nüüd külge 35V (800W) trafo mis samuti on 1sekundaar mähisega, millele need konded enam ei sobi (ühe lasin õhkugi :lol, et kui suurest mahtuvusest piisab et se poolperioodiline tyhik ära täita? väljundisse tahaks saada max. 80W, st sisse on vaja u. 150W.
            Otsi omale sobilik trafo, tuleb oluliselt odavam ja töökindlam.
            VÕIMENDITE REMONT ja KAASAJASTAMINE

            Comment


              #7
              Kui kasutad poolperioodalaldit pingekahekordistusrežiimis , siis pead kondesid suurendama vähemalt 4 X Sellegipoolest võivad bassihelidesse sisse tulla interferensinähtused - bass hakkab võrgusagedusega tuiklema ja seda just suurtel helitugevustel. Sama effekt ka täisperioodalaldi korral väikeste kondede ja kõva matsu juures.
              Otsi parem trafo, lihtsam , töökindlam..

              P.S. Et vaikuse puhul võrgumürast lahti saada, piisab juba 500..1000uF kondedest toitesse
              Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

              Comment

              Working...
              X