Teade

Collapse
No announcement yet.

Võimendi sillatamine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Võimendi sillatamine

    Kunagi mingi ästi tark onu ytles et kahte yhesugust lõppvõimendit saab sedasi kokku yhendada ja saad kahekordae võimsuse väljundist... nimetas seda vist võimendi sillatamiseks... äkki keegi tark seletaks ära kuidas see praktikas välja nääb... et mis millega yhendada?

    mul endal kodus praegu neli y-101 lõppvõimu mis on radiotehnika s-70 skeemi järgi 35W(nominaalne) peale ymber ehitatud ... et kas õnnestuks need sillatada ja sealt 2 x 70W kätte saada ... teoorias oleks ju võimalik...?

    #2
    nende võimudega, mis on selliseks asjaks mõeldud, saab nii teha, autovõimude hulgas olen selliseid kohanud aga toavõimude puhul pole ja ausalt öeldes ma eriti ei usu et need vene imed nii ehitatud on aga krt seda teab...
    -

    Comment


      #3
      mul endal ka kuri kahtlus et nendega ei saa ... sest toide on nendel ju 34+34V a minumeelest pidi sillatamise jaox olema mingi näiteks lihtsalt 50V(suvaline suurus) nulli suhtes ainult... a kuidaas see sis yldse välja näeks?

      Comment


        #4
        Originally posted by -8o-@Jul 27 2004, 16:37
        mul endal ka kuri kahtlus et nendega ei saa ... sest toide on nendel ju 34+34V a minumeelest pidi sillatamise jaox olema mingi näiteks lihtsalt 50V(suvaline suurus) nulli suhtes ainult... a kuidaas see sis yldse välja näeks?
        teadmiseks, et+/-34V annab sildvõim 4oomil 250W , st. kumbki võim peab 2oomil
        125W ära kannatama.
        VÕIMENDITE REMONT ja KAASAJASTAMINE

        Comment


          #5
          Originally posted by Jyrka@Jul 27 2004, 16:49
          teadmiseks, et+/-34V annab sildvõim 4oomil 250W , st. kumbki võim peab 2oomil
          125W ära kannatama.
          präägu oli jutt sellest et nende y-101 võimude toide on selline

          ... aga et sillatada peab minuarvates teistsugune toide olema or smthn... mul ple aimu endal sellest a lihcalt räägin seda mida mulle yritati seletada...

          Comment


            #6
            ma räägin kuidas autovõimudel see käis: eraldi toide, eraldi sisendid aga ainult ühel tohtis gaini väänata.. + ühte võimu ja - teiselt võimult :unsure:
            -

            Comment


              #7
              Ei pea toidet ringi tegema. Pxhimxte seisneb selles, et yhe kanali ette ehitatakse inverter (OV-peal kerge teha) mille abil pyyratakse signaal vastasfaasi.
              Saab ka edaspidi stereo vximuna kasutada tuleb ainult ymberpyyratud kanalil valjundi otsad pluss ja miinus oma vahel ringi txsta. teoreetiliselt txuseb vximsus NELI korda, praktikas tavaliselt KAKS korda.
              Paha asi see, et moonutus kasvab ja Jyrka hoiatust peab silmas pidama, muidu saad vximu asemel tossumasina

              Comment


                #8
                nii ok... kui ma ta vastand faasi panen ... hmm ... sis niipalju kui mina oma mõistusega sellest aru sain sis nullid peaks vist kokku minema ja kõlari panen kahe väljundi vahele ve?...

                aga jah see toide selle jätan sis samaks ve?...

                njaa... ja see faasi inverter... äkki kellegil on mõni lihtsam skeem olemas... kui ma ise hakkan nuputama sis tuleb arvatavasti tossumasin ...

                Comment


                  #9
                  ...hea kui see inverter oleks transide peal mitte OV-na ... kodus ple ja ostma eraldi ka ple kuhugi hetkel minna ..

                  Comment


                    #10
                    Originally posted by -8o-@Jul 27 2004, 22:35
                    ...hea kui see inverter oleks transide peal mitte OV-na ... kodus ple ja ostma eraldi ka ple kuhugi hetkel minna ..
                    Inverteri saad tavalisest ÜE lülituses transsastmest. Kui tahad ülekannet 1 saada, peab emittertakisti olema kollektortakistiga võrdne (praktikas sutsu väiksem).

                    To: -8o-
                    sorry... ennem kirjutasin Sinu postitusse...vajutasin valet nuppu (Moderaatori lõbud , pean olema tähelepanelium )
                    Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

                    Comment


                      #11
                      :unsure: ok... minu oskamatule ajule see midagi ei ytelnd ... hmmm... parem ikka praktikas kasutatav skeem... nagu ma ytlesin et kui ise midagi nuputama hakkan sis ei saa sellest midagi tavaliselt asja ...

                      Comment


                        #12


                        Lõikasin selle evo lehelt

                        R5 pane 2.7 kilo ja c3 kah võiks suurm ollanii umbes 10 uF + kollektori poole
                        Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

                        Comment


                          #13
                          Et siis vist ikka R5 ja R4 mõlemad 2,7 kilo ikka?

                          Edit: hee, lugesin Martinj eelmise postituse ka läbi. Aga miks ta praktikas väiksem peaks olema? Nii huvi pärast uurin.

                          Comment


                            #14
                            Originally posted by jan@Jul 27 2004, 23:13
                            Et siis vist ikka R5 ja R4 mõlemad 2,7 kilo ikka?

                            Edit: hee, lugesin Martinj eelmise postituse ka läbi. Aga miks ta praktikas väiksem peaks olema? Nii huvi pärast uurin.
                            Asi selles, et koormus paratamatult vähendab võimendust ja samuti ei ole võrdsete takkide puhul võimendus 1 vaid 0.98 vms.. Paha ei tee siis seda veidi suurendada
                            Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

                            Comment


                              #15
                              asi selge... suured tänud... ex sis hakkan millalgi katsetama

                              ...aga see R1... ? mida see seal ees teeb? tegelv sain aru nyyd juba jah... !!... algaja värk võtab kohalejõudmiseks kaua aega

                              Comment

                              Working...
                              X