Teade

Collapse
No announcement yet.

vaja abi ehitamisel

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    vaja abi ehitamisel

    ma olen alles algaja, ega pole veel praktiliselt midagi ehitanud, ja niisiis proovingi ehitada oma esimese võimendi. Küll aga väikese võimsusega, kuid alustuseks vast sobib. Siis kui selle tööle saan, võib juba võimsamatega tegelema hakata.
    Lk 2 stereo skeem - probleem on selles, et ei tea takistite väärtust. ja millised on polester film capacitar konded?
    muidugi pole vastu ka soovitustele, kuidas seda paremini teha.
    tel 53729764

    #2
    Need takistid sümboliseerivad koormust - kõlarit

    konded - mõtled c5 ja c6 - võid panna keraamilised 0.1..0.47uF , need on selleks, et asi ei läheks genereerima.
    Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

    Comment


      #3
      ega sellel skeemil vigu pole?
      tel 53729764

      Comment


        #4
        minuteada mitte, kuigi pead ei anna - pole selle kiviga ehitand.
        Üldiselt on datasheetide info korrektne ( välja arvatud erandjuhud )
        Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

        Comment


          #5
          Originally posted by martinj@Aug 9 2004, 19:27
          Need takistid sümboliseerivad koormust - kõlarit

          konded - mõtled c5 ja c6 - võid panna keraamilised 0.1..0.47uF , need on selleks, et asi ei läheks genereerima.
          Kas siis !65-727-13 kõlbab? Ja mis vahe on sellel ja !65-727-21?

          Comment


            #6
            Originally posted by Lypsik+Aug 9 2004, 22:50--></div><table border='0' align='center' width='95%' cellpadding='3' cellspacing='1'><tr><td>QUOTE (Lypsik @ Aug 9 2004, 22:50)</td></tr><tr><td id='QUOTE'> <!--QuoteBegin-martinj@Aug 9 2004, 19:27
            Need takistid sümboliseerivad koormust - kõlarit

            konded - mõtled c5 ja c6 - võid panna keraamilised 0.1..0.47uF , need on selleks, et asi ei läheks genereerima.
            Kas siis &#33;65-727-13 kõlbab? Ja mis vahe on sellel ja &#33;65-727-21? [/b][/quote]
            Miks ei kõlba ? aga vahet nendel mina ei tee kah ei tee ...
            pakun, et nii väikses kohas saavad mõlemad oma funktsioonidega hakkama mõlemad.
            Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

            Comment


              #7
              kui asjaga valmis saad siis anna tada ja räägi tulemustest ka meile

              Comment


                #8
                ega see eriti midagi vist ei muuda, kui ma vahetan c7 ja c8 25V vastu?
                tel 53729764

                Comment


                  #9
                  see eriti siia teemasse vist ei sobi, aga ma ei suuda paljudel keraamilistel kondedel välja lugeda nende mahutavust ja vahel ka volte - pole neid eriti kasutanud.
                  tel 53729764

                  Comment


                    #10
                    Originally posted by hull algaja@Aug 10 2004, 13:33
                    ega see eriti midagi vist ei muuda, kui ma vahetan c7 ja c8 25V vastu?
                    Kui mahutavus on sama, siis ei tohiks vist vahet olla...

                    Comment


                      #11
                      Vanasti oli ikka mahtuvus.

                      Numbrikoodi abil loetakse väärtusi nii:

                      100pF=0,1nF => 101
                      1000pF=1nF => 102
                      10nF=0,01uF => 103
                      100nF=0,1uF => 104
                      1000nF=1uF => 105

                      Rasvaselt trükitud arvud 101...105 tähistavad EIA kodeeringut. Seega 100pF kondele on peale kirjutatud 101, 470 pF kondele aga 471. Sellega harjumine võtab aega, kuid pole midagi ületamatut. Pole aimugi, kas ja kuidas maksimaalset tööpinget peale märgitakse.

                      Samas mõned kondensaatorid ei allu ühelegi märgistusstandardile ja neile on lihtsalt peale kirjutatud mingi (näiteks kahekohaline) arv. Mine ja mõistata siis.

                      Comment


                        #12
                        asjast sain täiesti aru, ei olegi väga keeruline. Nüüd tuleb kogu kupatus kokku panna
                        tel 53729764

                        Comment


                          #13
                          Aga kuidas tähistatakse vene keraamilisi kondesid -- peaks kondede jaoks eraldi teema tegema. mida arvate.
                          tel 53729764

                          Comment


                            #14
                            kuna mul polnud paari kondet ja poodi ka nii lihtsalt ei pääsenud, siis praeguseks on need käes ja saan hakata kokku panema, kuid ma avasytasin, et ma olin vist teinud vea skeemi tegemisel. Ma ühendasin 12. jala (C5 juures) 10. ja 11. jalaga.
                            tel 53729764

                            Comment

                            Working...
                            X