Teade

Collapse
No announcement yet.

Lampvõimendi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #46
    Originally posted by humax@Mar 30 2005, 19:43
    ... tee selle Priboiga mida iganes ikka jääb plekine maitse sellest tükist. midagi pole parata, kui ikka head väljundtrafot pole siis ei tule midagi välja ja modi teda kuidas tahes.Nüüd juba julgen seda kõva häälega öelda.Proboi on Priboi.Tippu ei küüni!!!
    Kirjelda natuke täpsemalt, mis moodi plekine maitse või miks selles kehvas kvaliteedis on välindtrafo süüdi.
    Mis ümberehitusi sa enda eksemparil tegid, et nii halvale arvamusele oled jõudnud?

    Comment


      #47
      Originally posted by Tony_T@Mar 30 2005, 21:43
      Soovitus: kui tahad raha kokku hoida ja siiski kogu võimendust lampidel, otsi üks odav ja küllaltki võimas lampvõim, ilmselt siis pentood, P-P, nagu näiteks Priboi ja jäta see madalsageduste jaoks. Siis ehita juurde teine, väiksema võimsusega, aga oluliselt parem/rafineeritum.
      Väga hea bassi mängimiseks ei sobi ka P-P lamp tänu kõrgele väljundtakistusele ja trafo lihtsale küllastusele madalatel sagedustel. Kasuta parem transse, ei pea pärast lambis pettuma.

      Comment


        #48
        Väga hea bassi mängimiseks ei sobi ka P-P lamp tänu kõrgele väljundtakistusele ja trafo lihtsale küllastusele madalatel sagedustel. Kasuta parem transse, ei pea pärast lambis pettuma.
        Tegelikult mõtlesin teisiti. Subwoofri võimu pole mõelnudki lampidega teha.
        Väljundtakistus peaks olema palju kõrgem kui "tavalisel" NFB`ga P-P võimul. Luues sinna juurde vastava ms-taasesitussüsteemi.
        Kõlareid ja võimendeid tuleb igal juhul vaadata komplektselt, st. loodud töötama süsteemina ja vastavalt kuulamisruumile, see on ainuke viis, kuidas tõesti häid tulemusi saavutada.

        Comment


          #49
          To MOI. Olen neid katseid teinud mitmes variandids ja kui lähtuda mõõteandmete järgi siis on asi hea, kuid kui kuulata siis on Priboi heli keskmistel sagedustel veidi sellise pleki kõlaga. Ilmselt on ikkagi küsimus väljundtrafos ja pleki materjalis. ja seda just keskmiste sageduste osas. madalate ja kõrgete ots on hea. kuna on olemas ka kaks võrdlusmaterjali firma AEG trafodega(erinevad skeemilahendused) siis sellest ka selline faktiline resultaat.Hästi annab tunda kui kuulata Claidermani ja seda puhta klaveri soolo korral. Teiste võimudega on klaver tunduvalt puhtama säravama ja dünaamilisema heliga, võib öelda et klaver on väga loomulik ja mõnus, midagi ei häiri.Eks ta siis mõju ka kõigile kesksagedusega pillirühmadele. See ei tulene skeemilahendusest ega lõpus kasutatavatest lampidest. väänasin sinna sisse 4xEL-34 ja eelastmesse ECC 808 jaotatud koormusega faasipööraja. Sellest midagi paremaks ei läinud kõla suhtes. Oligi suur huvi just Priboi väljundtrafode vastu, et kuidas on.?Tegelikult, kui võrrelda ei saa siis igal juhul võib Priboiga rahule jäädan ,nii hull see asi ka pole, kuid mina püüdsin juuksekarva pikuti lõhki ajada ja vastuse ma sain.Nüüd kui transsidel võimuga võrrelda, siis nii palju kui mul neid on käes olnud on igal juhul eelistus Priboi kasuks, selles pole kahtlustki.Võrdluseks on olnud paar vanakooli lääne võimu ja meie idanaabri ainult kõrgema klassi tükid.Kui teha täiesti uus toi te plokk(anoodpinge kõigub suures ulatuses ja pole ka stabiilne eelpinge) ja kasutada lõpus EL-34 aitab priboi trafosid kasutada küll, küll aga selline tehase lahendus on ikka üks paras porno küll ja 6R3C pole hea lamp.Neid peab olema mitu palju tükki kui tahad, et asi joonepeal oleks, väga ruttu vajuvad parameetritest kõrvale, peale mõningast kasutamist aita jälle eelpingega järgi.Kokkuvõteks ütleks et ei ole eriti pettunud , kuid lootsin enamat ka pisi detailidest . Pagan teab ehk on ka iseloomu viga, et peab asi viimase peal olema ja tuppa enam mingit hinnalandust ei tee.Mis parata elukutse ohver ja lampvõimudega üksjagu tegeletud.Minujaoks on ka selge see et lampvõimust ei tagane ja kui siis ainult ühel tingimusel.......See on minu arusaamine ja pole teada, et see kõige õigem on, eks igal fännil ole oma jumal.

          Eks nende kõrge kvaliteediga väjundtrafodega on minul kogu aeg probleeme olnud, eks mõned ole ikka trehvanud ka, kui kerimise pink käepärast oli, traati piisavalt ja kõrgelt legeeritud permalloi plekki veel liikus ja valida oli.Ega vist ilmaasjata need kõrgekvaliteedilised trafod nii kallid pole, nüüd kui osta.

          Comment


            #50
            Originally posted by humax@Mar 31 2005, 11:38
            .... kui kuulata siis on Priboi heli keskmistel sagedustel veidi sellise pleki kõlaga. .......
            Hästi annab tunda kui kuulata Claidermani ja seda puhta klaveri soolo korral. Teiste võimudega on klaver tunduvalt puhtama säravama ja dünaamilisema heliga, võib öelda et klaver on väga loomulik ja mõnus, midagi ei häiri..........
            See ei tulene skeemilahendusest ega lõpus kasutatavatest lampidest.
            Ma enda eksemplari puhul pole küll seda täheldanud. Ennem on basside ja kõrgetega probleeme kui kesksagedusega. On teist nii mõnegi võimuga ka kõrvuti pandud ja pole palju kehvem olnud. Aga proovin veel kuulata.
            Kui sa Tallinnast nii kaugel ei asuks võiks tegelikult võimud kõrvuti panna ja võrrelda.

            Comment


              #51
              on ta Sul originaalis, nii nagu tehti, või oled midagi muutnud? ma huvi pärast küsin?

              Pagan seda kõike peensusteni teab, mida nad seal kokku keetsid, see mis mul on on üks esimesi mudeleid ja võib olla on trafo plekimaterjal selline nagu ta on Egas siis nad osanud kahte ühesugust asja teha, pidevalt käis tehnoloogia muutmine ja katsetamine. Huvitav on asjaolu, et Piiteris on firma, mis teeb momendil trafosid ja minu andmetel samast materjalist mis oli TC-180 seeria trafodel seega peaks olema E330 pleki mark.Sama mis Priboi kuid mine tea. nüansidesse on raske tungida, kuna sinna saamine peaaegu võimatu ja nüüdseks isiklikud kontaktid kadunud.Varem oli märksa lihtsam. Seal oli väga heledaid ajusid tehnoloogia alal, kellega suhtlesin.Odüseiga 010 olin kursis tehase kaudu ja kuu jooksul tehti üle 180 muudatuse nii materjalides kui tehnoloogias enne kui massiliselt tootmiseks läks ja ega siiski rahu polnud ,võimlemine käis ikka edasi.Priboil olen kohanud kolme erinevat lahendust???

              Comment


                #52
                Ei ole originaal. On enam vähem selline.
                Paberite järgi on neid tootmises olnud 4 varianti, praktikas ilmselt rohkem.

                Comment


                  #53
                  olen seda lahendust paberil näinud.

                  Comment


                    #54
                    Sa oled näinud paberil, mina kuulnud <_<

                    Comment


                      #55
                      Aga mis oleks lampvõim mida soovitaksite neile, kes hakkavad ehitama näiteks alles esimest projekti ja kes ei taha asja veel nii peeneks ajada, et juba väljundtrafo pleki mark mängima hakkaks.
                      Võimsus ca 1-5w

                      Kas EL84 peal single-ended variant on omadustelt hea võim?

                      Comment


                        #56
                        Kas EL84 peal single-ended variant on omadustelt hea võim?
                        Jah.
                        Eriti trioodühenduses, 1W garanteeritud ja väga kena watt pealegi
                        Võid teha ka universaalse, ümberlülitatava triood-UL (kui väljundtrafo seda võimaldab) või triood-pentood, viimasel juhul tuleks lisada ka tagasiside, muud asjad samad.
                        Pentoodühenduses ca 5W.
                        Tegelikult saab teha sedasi tõesti hea pisikese võimu, hakkab meeldima, muretsed kunagi parema väljundtrafo jm. jupid, potentsiaali on küll.

                        Comment


                          #57
                          Teadmiseks neile, kes tõesti asjaga kursis pole siis, väljundtrafo pleki mark on määrava tähtsusega igasugusel lampvõimendil.See on üks tähtsamaid näitajaid. Pealegi kui kasutatakse veneaegseid väljundtrafosid, kas telekast või siis kusagilt raadiost vahet pole seal oli kasutusel selleks otstarbeks eriline pleki materjal, mis selleks oli mõeldud. See pole pipardamise jutt, nagu mõni võib arvata.Need pleki margid, millest on keritud jõutrafod väljuntrafoks ei kõlba.Küll aga oli kasutusel ainult üks kindel trafo tüüp, mille südamik kõlbas ka väljund trafoks, kuid on keskmiste näitajatega. Vene foorumites on sellest palju juttu, soovitaks lugeda.

                          Comment


                            #58
                            Absoluutselt.
                            Veneaegsed gost - standardid ei tule praegu meelde, lääne (Ameerika, täpsemalt) terasestandardi järgi vähemalt M6 (silicon steel ja grain-oriented).
                            Kui väljundtrafo on valmistatud suvalisest plekist, pole ta lihtsalt kasutatav.
                            Head materjali on mõtet kasutada ka toitetrafos ja -induktorites.
                            Rolli mängib ka pleki paksus, mida õhem, seda parem, kasutatakse isegi 0,1mm.
                            Sealt edasi hakkab asi komplitseeritumaks ja kallimaks minema. Mängu tulevad terase-nikli (ja koobalti) sulamid ja amorfsed metallisegud.

                            Comment


                              #59
                              Originally posted by humax@Mar 31 2005, 13:44
                              Huvitav on asjaolu, et Piiteris on firma, mis teeb momendil trafosid ja minu andmetel samast materjalist mis oli TC-180 seeria trafodel seega peaks olema E330 pleki mark.
                              Kui aus olla, siis sai ca. 6 aastat tagasi tehtud ka TS-180 südamikule väljundtrafo PP võimendile.Lõpus oli 6P36S lambid.Loomulikult ega sealt midagi head tulnud(materjalid polnud siis eriti kättesaadavad mulle) ning kõlarid olid ka kesiste näitajatega(Melodia-Stereo mingid 6AC-###).Kuid olen kasutanud ka TBSO3-0,16U3(võin ka eksida, pole enam meeles) trafo südamikku GU-50 PP (40W nimivõimsus 8 oomil) võimendis.Selles võimendis oli eesmärgiks siis kvantiteet, mitte kvaliteet.
                              The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
                              Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
                              Projektide pildid
                              Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
                              http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

                              Comment


                                #60
                                Nüüd ka lisatud pildid uute lampidega(sh. kenotron on pisut stiilsem ja 6N2P on asendatud 6N1P-ga).Tuleb veel märkida, et originaalis oli väljundtrafo arvestatud koormusele 1,3oomi ning sellele arendatav võimsus 2W.
                                http://pilt.ee/view/324119/
                                The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
                                Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
                                Projektide pildid
                                Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
                                http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

                                Comment

                                Working...
                                X