Teade

Collapse
No announcement yet.

lampvõimude trafod

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    aga kuidas sellele toitetrafot teha?? :-/
    kas nagu juba valmis primaarmähisele ise sekundaarmähis juurde keerata või siis kõik ise teha või siis äkki on kusagil juba selliste pingetega trafod olemas??
    ja kuidas see isetegemine üldse käib? lammutasin täna ühte vene trafot, aga see primaarmähise traat oli peenike ja paljude keerdudega, sellist küll ise eriti ei suudaks teha

    Comment


      #17
      lammutasin täna ühte vene trafot, aga see primaarmähise traat oli peenike ja paljude keerdudega, sellist küll ise eriti ei suudaks teha
      kuna on tegu pinge tõstmisega siis tuleb neid keerde veel rohkem ja veel peenemast traadist............sellist asja pole lihtsalt mõtet kerida liigne jama.
      kergem oleks osta valmis toite trafo.

      Mõtekas on ainult kerida sekundaar mähist madalatele pingetele.......siis ei ole nii palju jama

      Comment


        #18
        http://www.drtube.com/schematics/gibson/ga-5sl-jp.gif
        aga seal tuleb trafost välja 300V ja siis äkki on sellest saanud 380V??? kuidas nii?
        ja kas selliseid 300V trafosid on müügil ka siis ja mis hinnaga?

        Comment


          #19
          300 volti on vahelduvpinge. Kui seda alaldada, siis pinge alati tõuseb 1,4 korda, niisiis teoreetiliselt 420 voldini alalispinget. Osa volte jääb vist alalduslambi peale, alles jääb siis umbes 380 volti. Nii et kõik õige.

          Sisendiks on elektrikitarr
          Sisendis võiks siiski 1 MOm takistit maha minna, nagu teistel skeemidel.

          Comment


            #20
            aga väljundtrafo kohta ei oska keegi midagi mõistlikku öelda?
            ja kui lambi asemele sinna algusesse dioodid panna, kuidas siis pingega on? või saab selle asemele mõne vene lambi?

            Comment


              #21
              tegelt selllises olukorras pannaksegi nüüd ainult dioode mitte dioodlampe.........ma ei teagi kas selliseid nüüd üldse müüaksegi
              aga nende traafodega on vist nii et pead ikkagist kusagilt poest küsima.......ehk kusagilt välismaalt tellima

              Comment


                #22
                Kui dioodid paned, siis vist trahvo pinge peab väiksem olema, ehk midagi 280 volti. Dioodid alaldavad väiksemate kadudega kui lamp. Alalispinge peab õige saama.

                Comment


                  #23
                  Kui just ise ei oska kerida ja ei oma korralikku südamikku, siis tuleb väljundtrafo osta. Umbes 100$ peaksid kõige odavamad maksma.

                  Comment


                    #24
                    ma ei tea küll kust sa sellise numbri said? vaatasin natuke ringi ja nende hinnad algasid kusagil $8 kandist (kasutatud) ja läksid sinna $100 kanti välja, igasugu vahepealseid variante leidus ka
                    aga keegi neid väljundtrafo arvutamise valemeid ei oska öelda, äkki annab ise midagi kokku kerida
                    ja kas sinna dioodlambiks kõlbaks äkki 6H2P (eesti tähtedega), see nagu ka kaksikdiood

                    Comment


                      #25
                      6H2p on minu teada signaali alaldi, mitte toite oma. Vool jääb lahjax. Selline oli kunagi telekas, mida ehitasin. Ma oletan (ei ole lampvõimude guru, oletus ainult), et pooljuhtdioodid sobivad toiutelaldisse küll. Võtame kasvõi mul kunagi olnud Sakta raadio, seal sama lugu: kõik lampidel aga toide pooljuhmidel Vist ei muuda autentset "tube" soundi?
                      - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                      - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                      Comment


                        #26
                        Esiteks 6H2P ei ole diood vaid topelt triood. Väljundtrafo arvutamise valemitest niipalju, et need on olemas, nagu ma kirjutasin varajasemas kommis nt. "raadioamatööri käsiramatus". Kui sul seda raamatut ei ole, siis mul on ja ma võin sellest arvutusest teha sulle koopia. Selle trafo arvutuseks on vaja teada palju lähteandmeid, nagu igasugused voolud, koormuse takistused, südamiku materjal, kas liht- või vastastakt väljund jne. Kui oled tegija, siis huvitatuse korral võid kopi saada kätte Tallinnas.

                        Comment


                          #27
                          Sorry segaduse tekitamise pärast - ma pidasin silmas 6X2P-d. Väike 7-pinnise sokliga topeltdiood.
                          - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                          - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                          Comment


                            #28
                            Pole hullu, keegi pole eksimatu, juhtub ikka näpukaid.

                            Comment


                              #29
                              100 $ oli uue trafo hind kui mina kunagi asja uurisin. Kirjutades vene lampide tähistusi ladina tähtedega on 6H2P väikesignaali diood, 6N2P on võimendus triood.
                              Väljundtrafode kohta on infi:
                              http://groups.google.com/groups?dq=&hl=en&...40news.eunet.yu

                              Comment


                                #30
                                Toite alaldite ajaloost nii palju, et suurtele dioodlampidele mida kasutati juba enne II maailmasõda, tulid asenduseks esmalt seleenalaldid, mis olid ka üsna kobakad, siis juba plaadikujulised alaldudtahvlid ja see järel üksikutest dioodidest koostatud alaldid kuni tänapäeva aladi klotsikesteni.

                                Comment

                                Working...
                                X