Teade

Collapse
No announcement yet.

Plaan teha PP võimendi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Originally posted by Cheopps@Oct 7 2005, 14:13
    No see variant kehtib tundlikkes võimendites(mikrofonivõimendid, jt).Alati on variant panna potekas toiteahelaga rööbit ning liugur vastu maad(-).regulleerimisega tehakse kindlaks, kus müra kõige väiksem on.
    Et siis panen poteka kütteniitide toite vahele ja reguleerin seda kõrva järgi?

    Comment


      #17
      Veel parem on küttepinge potentsiaali šassii suhtes paarkümmend volti tõsta. Neid skeeme on liikunud küll.

      Comment


        #18
        http://www.cqham.ru/rx/dw.php?estoniya-006.djvu
        Selle faili viiendal leheküljel on toiteploki skeem. Oskab keegi ütelda, mis otste pealt läheb 220V sisse kui seda 127/220V vahetajat ei ole.

        Comment


          #19
          Ühenda primaarmähised kõik järjestikku.
          Tänapäeval kipub nagunii seinast 230V tulema, seega see 127V (110V+17V)lülituseks vajalik mähiseosa (1-2) võib ahelasse jääda.

          Comment


            #20
            Ma vaatan ja vaatan seda skeemi ja trafot ja kuidagi ei saa aru. Järjestikku? Mul on trafo külgede peale tinutatud 17 juhet ja ma tahaksin ebavajalikud lihtsalt ära eemaldada. Kas sa lihtsalt kahte konkreetset otsa ei oskaks ütelda, sellest oleks väga palju abi.

            Comment


              #21
              Skeemi järgi 220V läheb otstele 1 ja 5, 3 ja 4 ühendad omavahel kokku.
              Loodetavasti trafo peal on ikka mähiseotsad nummerdatud?

              Miks neid "ebavajalikke" on vaja eemaldada? Jäta lihtsalt kasutamata.

              Comment


                #22
                Trafo seest tulevad juhtmed on ühendatud mingite klemmide külge, mille külge omakorda on välja minevad juhtmed tinutatud. Selles mõttes eemaldada, et ma lihtsalt tinutan mittevajalikud lahti ja jätan alles ainult need, mis vaja. Sry et ebaselgelt väljendasin. Tänud info eest, nüüd saan ehitamisega pihta hakata.

                Comment


                  #23
                  Mul eelmise lampvõimu alaldi külge ühendatud 2 uf 400V konde. Mida see teeb ja kas peaksin ka hetkel ehitatava võimu alaldile sellise külge panema?
                  Praeguse trafo küljes on otste 17-18 vahele ka konde pandud. Kas see peab sinna jääma või peab ära võtma?

                  Comment


                    #24
                    Kui võimsad peaksid olema takistid? Seal joonisel on mõne konde peal näidatud mitu volti peab kannatama, mõne peal ei ole. Mis väärtused ma peaksin nendele võtma?

                    Comment


                      #25
                      R5,R6,R3,R11,R12,R13,R15,R16,R17 - ca 0,5W(Võib ka 0,125W aga soovitav 0,5+)
                      RP -Traatreostaat ca 5W
                      C2,C5,C6 - min.250V(soovitav MultiCap vms.)
                      C8 - 25V(keraamiline)
                      C4- 160V(MultiCap)
                      h34r: Krt :blink: läks viienda skeemi oma

                      Neljas:
                      R1,R2,R3,R4,R5,R6,R7,R8,R9,R11,R13,R14 - 0,5W
                      C2 - 250V(MultiCap vms.)
                      C3,C4 -min.250V soov.400V(MultiCap vms.)
                      C6 - 25V(keraamiline)
                      B-)
                      Kõik meeldiv tuleb lambist...

                      Comment


                        #26
                        Suur tänu B-)

                        Comment


                          #27
                          Lükkasin trafost saadud 27V vahelduvvoolu 4 jadamisi 6P14P-le sisse ja mitte midagi ei juhtunud. Siis tuli meelde et seinast tuleb ainult 0,2 A. Niisiis, kuidas ma saan voolutugevuse 0,76A. Kas ühendada lambi otstega rööbiti mingi takisti (aga mis väätusega). Krt, ei ole vanu füüsika vihikuid ka alles et saaks sealt mingeid vihjeid :P . Ette juba tänades sellisele küsimusele vastamise eest...

                          Comment


                            #28
                            Voolutugevuse 0,76A saad jämedama traadi ja suurema trafoga; mitte millestki midagi tekitada on siiani osanud vaid S. Hawking. 0,76A on ÜHE 6P14P küttevool. Kütted ühendatakse rööbiti, mitte jadamisi. Kuna sul on 4 lampi, vajad 6,3V ja 3-3,5A.

                            Vaata nüüd kähku Kirchoffi seadused üle, ilma nendeta ei lähe ükski (lamp)võimendi käima.

                            Comment


                              #29
                              Originally posted by jan@Oct 18 2005, 16:39
                              Kütted ühendatakse rööbiti, mitte jadamisi. Kuna sul on 4 lampi, vajad 6,3V ja 3-3,5A.
                              Probleemiks oligi see, et pole võtta 6,3V toidet kütteks.Lahenduse leidis lampide järjestikühenduse ning kõrgema küttepinge kasutamisega(27V).

                              Kõige parem variant oleks siiski kasutada mõnda spetsiaalset trafot, nt. TS(A)-160/180/200 vm.Saad sealt kõik vajalikud pinged kätte ning kütte pinged/voolud on parajad.Kui tõesti ise ei suuda sellist trafot leida siis olen nõus sulle ühe TS-180 loovutama(sekundaarpingeid on küll muudetud pisut, aga sobib lampvõimendisse küll ).
                              The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
                              Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
                              Projektide pildid
                              Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
                              http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

                              Comment


                                #30
                                Kui sa kasutad Estonia 006 trafot,siis seal on kaks 6,3V mähist 13-14;15-16.
                                Esimesel nendest traadi diam.1,2mm ja teisel 0,55mm.Kasuta mähist 13-14 6P14P
                                kütteks ja 15-16 6N2P -de kütteks.Igal juhul kannatab ka stereovariandi välja.
                                Seal tegelikult skeem juba olemas kus küttele antakse alalispotensiaal peale ning keskväljavõttega nn.virtuaalne maa teostatud,mis kõik võrgumüra vahendamise eesmärgil. B-)
                                Kõik meeldiv tuleb lambist...

                                Comment

                                Working...
                                X