Kui see on Sinu esimene külastus, siis tutvu
palun korduma kippuvate küsimustega klikates selleks ülal asetseval lingil. Enne uue postituse lisamist pead Sa registreeruma.
Postituste lugemiseks vali meelepärane foorum allpool olevast nimekirjast.
Pole minu viga,ise läheb see õigekiri sitasti
....
Mina ei tea,lihtsalt läheb.
Ei ta lähe kui otsast kõvasti kinni hoida...
Tahtmises on küsimus. Muidugi on noortel
need kasvuraskused ja suur kärsitus (mis
ajapikku vähenevad), aga püüdma peaks
juba nüüd ja koguaeg.
Siia ka esimene nõuanne ja harjutus:
komade ja punktide järele tuleks korraks
tühikuklahvi (seda pikka) vajutada -
teksti väljanägemine kohe paraneb...
Elektroonika töötab suitsu baasil.
Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.
Mis üles annet täidavad 6F1P ja 6N23P seal kanali vahetus nupu juures pekk karbi küljes ära varjestatud. Äkki saab selest karbikesest ja nendest lampidest midagi huvitavad teha raadio vastu võtja või eelvõimu koos selle trumliga või lõppvõimu.
Oli vaja küsida muidu kisuks lambi pesad sealt välia.
Vahetada 350W lampvõimendi jääksoojust Kaja Kallase elektrimolekulide vastu.
RaunoK,mul on sulle üks sõbralik soovitus.Enne,kui sa selle foorumi lamptehnika huvilised kapitaalselt välja vihastad,ma soovitaksin sul PÕHJALIKULT läbi lugeda raamat (eesti keeles) "Raadio-see on imelihtne!".Seal tehakse sul "puust ette ja punaseks" lamptehnika algtõed.
Selliseid raamatuid võid leida näiteks komisjoni poest ,koht kus kaubeldakse igasugu vana koliga .mina sain sellisest kohast ime odavalt praktiliselt kõik eelpool teemades kohustuslikuks kirjanduseks nimetatud raamatud ,"kõrgekvaliteedilised madalsagedusvõimendid" ,"raado amatööri käsiraamat", "raado see on imelihtne" jne.
Kui jutt juba kirjandusele läks: kas keegi viitsiks/saaks skaneerida raamatuid? Ilmne vajadus on nende vanemate lamptehnika raamatute järele, saadavus on neil nüüdsel ajal kehv. Ilmselt ei oleks nende puhul enam probleemi ka autoriõigustega.
Mul oleks skaneerimiseks pakkuda mitmeid teoseid, mis avavad lambimaailma saladused tunduvalt kergemini kui siin foorumis ajusid komposteerides. Ilmselt leiduks kamba peale kokku kõik eesti keeles avaldatud temaatilised teosed.
Raamat siin, see on djvu formaadis, aga sellest on juba juttu olnud nii et ragista ajusi ja küll ka eelpooldud õpetustega avatud saad.
Lappa kõigepealt seda, ma usun, et natukene peaks ikka targemaks saama. Seal pole võibolla küll nii vajalikku infot, aga peaks mõne küsimuse ikka rahuldatud saama.
..See ka, et sa copy oma kirjutatud tekst Microsoft Wordi, OpenOffice vms. Seal kontrollib programm üle ja näitab kus su kirjavead on. Usu mind, palju parem on teistel lugeda ja ise hoiad ka enda mainet.
"Raadiolülitused" ei anna lambihuvilisele suurt midagi. Soovitan ja pakun järgmisi baasilise olemusega teoseid skaneerimiseks:
"Raadioamatööri käsiraamat" A. Isotamm 1950
"Raadiotehnika kursus" N. Izjumov 1951
"Raadioseadmed" J. Elgas 1953
"Noor raadioamatöör" V. Borissov 1953
"Raadioamatööri käsiraamat" A. Isotamm 1958
"Elektro- ja raadiotehnika" H. Pedusaar 1967
"Raadio - see on imelihtne" E. Aisberg 1969
"Raadioamatööri käsiraamat" grupp vene seltsimehi 1972
"Raadioseadmete üksikosad" L. Abo 1981
"Raadiopraktika" H.Pedusaar, 1961 lisaks veel juurde. Selles raamatus näpuga järge ajades sai omal ajal hoolega lampe kärsatatud. Paistab isegi müügil olevat.
Comment