Teade

Collapse
No announcement yet.

Lambiemisioon

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Lambiemisioon

    Kuidas kontrollida lambiemisiooni?
    Kas keegi seletaks mulle ilusti ära kontrollimise kohta, kuidas see asi käib täpsemalt. Kas nii et algul lambile küte taha ja siis hakkad testriga proovima. + klemm anoodile ja - klemm katoodile.
    Vahetada 350W lampvõimendi jääksoojust Kaja Kallase elektrimolekulide vastu.

    #2
    Vs: Lambiemisioon

    No sellise küsimusega lähed suvetööle vist...aga siiski vaata kas vaakumi on piisavalt ,et emissioon tekiks - muidu tekib vahest kena plasmakera ja asi sureb ilutulestiku saatel!
    viimati muutis kasutaja maaalune; 24 m 2007, 21:51.
    Kõik meeldiv tuleb lambist...

    Comment


      #3
      Vs: Lambiemisioon

      Palun ärge nüüd pahandage!

      Mida sest vaakumist või emisioonist ja kust seda ikka võtta. Ajad on rasked, raha on vähe või pole üldse ja sellepärast olen kõik vanad lambid kokkukorjanud ja ära remontinud. Kui vaja siis vahetan katoodi ja kütteniidi ka ära, neid on mul veel vene ajast kapis olemas. Paar päeva tagsi lõpetasin köögi lambi remondi ja panin uue hõõgniidi. Just sai ka üks petroli lamp ära tehtud ehk saab kasutada. Kuidas ma seda teen, seda ma ei ütle, jääb ameti saladuseks. Võõrastele ma seda tööd ei tee ,ainult enda tarbeks. Mis siin ikka viriseda. Ehk tuleb ka parem aeg. Egas ma ei saa teistest tegijatest maha jääda. Kui kuidagi ei saa siis, kuidagi ikka saab ja kõik tuleb ise enese tarkusest ja vähe seda on.

      Edu lambimeestele!

      Comment


        #4
        Vs: Lambiemisioon

        Huvitav kül kust sa neid komponente kül saad ostad või teed ise? Näiteks EL34 lambi anoodi asemele vasktoru, võrede asemele vasktraat, kattoodi ja kütteniidi asemele no mida iganes. Oleks mul gaasi põleti, vaakumpump, siis hakkaks alles leiutama, anoodiks vasktoru, trioodiks kineskoobist järgi jäänt sõel või mis ta on, kütteniidiks traati mida kasutatakse mesinduses kärjestus traadina, vat siis on nagu 300B. Aga tegelt kah, oleks mul kah sellised olskused, kül siis teeks.
        Sa peaksid raamatu kirjutama trafode kerimisest ja elektronlampide parandamisest. Iga elektroonik ei tunne seda asja kahjuks.
        Vahetada 350W lampvõimendi jääksoojust Kaja Kallase elektrimolekulide vastu.

        Comment


          #5
          Vs: Lambiemisioon

          Rauno,kui sul on emisiooni või kompressiooni vaja,siis mul on vanast ajast seda natuke järgi jäänud.Omal pole enam vaja,võin tasuta ära anda....
          Vana helitehnika remont Pärnus

          Comment


            #6
            Vs: Lambiemisioon

            Irw
            Naera puruks lihtsalt, kvaliteethuumor

            Comment


              #7
              Vs: Lambiemisioon

              Kõigeparemad materjalid on juudiplekk ja värviline traat.

              Vaakumpumbana võid kasutada tagurpidipööratud jalgrattapumpa.

              See on nii nagu vanasti võrrile poest pudeliga liiter kompressiooni sai ostma

              saadetud.
              ps kaust alati 100% täis ,kasuta ekirja

              Comment


                #8
                Vs: Lambiemisioon

                kunagi olid olemas spetsiaalsed lambiemissiooni mõõtjad,aga koos lampidega on nad ajalooks saanud.kui väga vaja,võid ise teha:http://www.oldradio.ru/issues/test.shtml
                neid skeeme annab veelgi lihtsustada,sest algselt olid nad mõeldud kõikvõimalike lampide kontrolliks.näiteks kütepinge-nüüd on jäänud ainult 6,3V lambid.ja kui ainult üht konkreetset lambitüüpi tahad kontrollida,siis läheb veelgi lihtsamaks.
                ainuke raskus on gradueerimises,kuid see pole oluline kui sa tahad aparaati lihtsalt parima lambi väljavalimiseks.

                Comment


                  #9
                  Vs: Lambiemisioon

                  Heh, kiusavad jälle väiksemaid...
                  Kui kusagil vedeleb selline kohver: http://www.jogis-roehrenbude.de/Roeh.../L3-3/L3_3.htm , siis tasub seda endale kaubelda. Saab enamuse lampe üle kontrollida ja nuppude kruvimist jätkub mitmeks päevaks.
                  Harjutamine teeb harjutajaks.

                  Comment


                    #10
                    Vs: Lambiemisioon

                    Et paljusid andmeid raamatust teada saada ja vaja teada lühendeid muidu ei saa. Jama on siis selles, et ma ei tea selliseid lühendeid nagu -- Ua, Uc2 ja Uc1, otsisin raamatust aga näet ei leidnud vasted.
                    Vahetada 350W lampvõimendi jääksoojust Kaja Kallase elektrimolekulide vastu.

                    Comment


                      #11
                      Vs: Lambiemisioon

                      Mine arene nurga taga ja võta mingi õigekirjaõpik kaasa. Seda jama on jabur lugeda. Ei tea tõesti mis võib lambi puhul Ua tähendada.... Raamatus ei ole ? Loe mõnda LAMPIDEST kirjutatud raamatut.

                      Comment


                        #12
                        Vs: Lambiemisioon

                        Kui rääkida nurga taga arenemisest siis nüüd ma saan aru miks mõned käivad koolis nurga taga suitsetamas, nad tahavad areneda. Noh ma ei saa sinu loogikast aru kirjandust tuleb lugeda, mis ma enam arenen nurga taga. Miks ma pean siis nuga taga arenema, inimene ju õpib? Kui sa ise pole nurga taga arenenud mis sa siis teisi käsed. Mina näiteks ütleksin niivisi. KaruTEC, PALUN mine arene nurga taga. Mul meeldipki valesti iga suguseid sõnu kirjutada, et keegi ikka näägutaks mu kirja vigade üle.
                        Vahetada 350W lampvõimendi jääksoojust Kaja Kallase elektrimolekulide vastu.

                        Comment


                          #13
                          Vs: Lambiemisioon

                          Kustuta oma kasutaja siis ära või koli reiti üle. Sellise möla peale ei saa sa ühtegi vastust.

                          Comment


                            #14
                            Vs: Lambiemisioon

                            selliseid lühendeid nagu Ua,Uc1/Uc2 lampide juures eriti ei kasutata ja seepärast raamatutes neid ei leia.
                            siin tuleb vaadata keelekasutust.kui vene keeles,siis anoodpinge ja pinged esimesel ja teisel võrel(võre on vene keeles сетка)
                            kui inglise keeles,siis anoodpinge ja katoodpinged.

                            Comment


                              #15
                              Vs: Lambiemisioon

                              Ei jõua kokkutulekult korralikult kojugi ja juba jälle tekitab RK meis kõigis naerupurskeid!Pärlid lendavad!

                              Teemasse niipalju, et parameetril indeksina olev täht tähistab elektroodi(elektroodi nimetuse esitäht).
                              The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
                              Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
                              Projektide pildid
                              Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
                              http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

                              Comment

                              Working...
                              X