Kui see on Sinu esimene külastus, siis tutvu
palun korduma kippuvate küsimustega klikates selleks ülal asetseval lingil. Enne uue postituse lisamist pead Sa registreeruma.
Postituste lugemiseks vali meelepärane foorum allpool olevast nimekirjast.
Esimese puhul ei saa sa kasutada olemasolevat uraali trafot.
Teine aga on sisuliselt see uraali skeem kui tämbrid ja tagasisided ära jätta. Alates VL1.2-st jätad ära R13, R14 ühendad otse maha ja ECC99 asemele mõtled pool 6N2P.
Mina isiklikult jätaks tagasisided alles aga proovi ära kuidas sulle rohkem meeldib.
EL84=6P14P, aga ECC99 asemel saad 6N2P kasutada kui talle õiged anood ja katood takistid paned, need ei või olla samasugused kui ECC99 omad.Skeemi põhimõte on sama.
Mis seal uraalis arusaamatut, see ECC99-ga ongi uraali skeem kui tämbrid, V1.1 ja tagasisided ära jätta.
Saab 10W ka alla 1% THD-ga, kõik oleneb tagasisidest.
Kui toitepinget tõsta ei suurene moonutused nii palju aga lamp sureb mitu korda kiiremini (vahest suure pauguga) kui normaalne oleks.
Kõlab küll rohkem nagu retsept, kuidas head võimu ei saa Kes ei tea, siis sellele seletuseks, et tagasisidega on selline probleem, et kuna võimendi astmed on reeglina sidestatud kas induktiivselt või mahtuvuslikult, siis tekivad seal sagedusest sõltuvad faasinihked. Kui värk nüüd tagasi sidestada (tavaliselt hõlmab see ahel jällegi kondekat!), siis need moonutused suunatakse uuesti läbi vaheastme ja sisuliselt tekib omalaadne rekursiooniefekt.
Kuigi mõnedele meeldib siinkohal öelda, et "hea võimendi on 100% ilma tagasisideta", siis ma vaidleks sellele ka muidugi natuke vastu. 90% "single-ended-no-feedback" disainidest on tegelikult vooluga tagasisidestatud tänu lõpulambi katoodi ahelas olevale kondeka-takisti paarile, aga teevad väga ilusat häält.
Comment