Kui see on Sinu esimene külastus, siis tutvu
palun korduma kippuvate küsimustega klikates selleks ülal asetseval lingil. Enne uue postituse lisamist pead Sa registreeruma.
Postituste lugemiseks vali meelepärane foorum allpool olevast nimekirjast.
Kaevades nats oma prahi hulgas,leidsin ka posu neid impulsikaid.Nii et enam polegi neid nii väga vaja.Vaatasin üks oli isegi mingi välismaa oma.Pinged minu leitutel olid ikkagi paraku alla 200V.
Pinged minu leitutel olid ikkagi paraku alla 200V.
Kui impulssbloki sekundaarpool on võrgupoolest galvaaniliselt täiesti eraldatud, siis saab nende blokkide väljundeid ju ühendada jadamisi. Näiteks 130+130=260V ja see pinge sobib enamusele väiksematele võimudele anoodtoiteks. Telerite toiteblokkide skeeme peaks kergelt leidma, tasub asja uurida.
Telekate toitekate skeeme mul on raamatutes küllalt.Jadamisi ühendades tuleks jh sealt päris head pinget.Nt minu Rekord 355 lambika hääleplokki peaks küll tööle niiviisi saama.
Läheb ka lampvõimendite toiteteemasse: mul on selline küsimus, et läbi alaldi saab 220VAC * sqrt(2) = ~310VDC, kui lamp tahabki ~310V anoodipingeks siis võib kasutada ju ilma transformaatorita ? Või ei või?
Vat nüüd tuli meelde,kus seda impulsikat saaks ära kasutada võimenduse suurendamise huvides.Tuli mõte panna oma Estonia Stereo lambikasse impulsikas.Selle ruumi arvelt,mis vabaneb,saaks võimendust või kanalite arvu tõsta paari lambikesega või nii.
Õigem oleks kasutada otsingus lauset :"switch mode power supply for tube amp"
Väheke otsimise kergendamiseks selline: http://diyaudioprojects.com/Tubes/12...eamp/index.htm
lahendus.Kasutusel ligilähedaselt sama skeem kuularivõimus.Lihtne valmistada.Peab arvestama paigutusega ,võimalusel teha sama geograafiaga trükkplaat ja vältima igasuguseid "antenne" ,muidu on lambiväljundis jube kompott kui ossiga vaadata.
Isiklikult olen vanakooli "õigeusklik" ,ehk siis kolakate trafode fänn
Ei hakka pikemalt peatuma miks võimsamates võimudes ise selle SMPS -iga jännata ei soovi...Jäägu see pigem huvilistele kodutööks!.Igal lahendusel omad plussid ja miinused!Lihtsamates eelastmetes ja mõnevatistes võimsusvõimendites SMP küll suht sobilik - eeldusel ,et korralikult filtreeritud
IMHO ei ole koduvõimudes SMPSil kohta. Töökindlus on väiksem ja mürasid rohkem. Arvestage seda, et kui SMPS tagasiside vedru välja viskab, võivad kõlarid maha kärsata.
Trafoga on lihtsam ja vähem mürasid on ka.
Töökindlus on väiksem ja mürasid rohkem.
Oled teinud/katsetanud või on see mu-tu info? Toitel peab teadagi asjakohane filter alati olema, kõrgematel sagedustel kui 50Hz on seda oluliselt väiksem vaev teha. Räägime siinkohal teadagi lampvõimudest (nõustun, et suurematesse solid state võimenditesse impulsstoide pole parim). Kenotronlambi töökindlust loetakse tundides, samas kui impulsstoites kasutatava elektroonika iga arvestatakse kümnetes tuhandetes tundides, kumb siis töökindlam on?
Comment