Kui see on Sinu esimene külastus, siis tutvu
palun korduma kippuvate küsimustega klikates selleks ülal asetseval lingil. Enne uue postituse lisamist pead Sa registreeruma.
Postituste lugemiseks vali meelepärane foorum allpool olevast nimekirjast.
Esimese astme mõte on tämbri ahelates tekkivte kadude kompenseerimine ? + veel äki puhver eespoolsele...
Kui tämbri osa välja jätta siis pole esimesel astmel mõtet aga kas teist astet ümber arvutada poleks vaja ?
Anood,katoodtakistid on erinevad ja katoodil pole kondekat, sellesmõttes, et see mida sisendsignaal näeb sisendi poole vaadates, on erinev...
Annab suuremad piirid võimenduse ja tundlikkuse muutmiseks. On muidki erinevusi ( Üldine tagasisidega haaratud K ja β, moonutused jne.)
Lamp on juba plaadil, pole vaja midagi lisaks teha. Üks asi on kasutada näiteks CD mängijat, teine asi näiteks kitarri.
Eks see ole igaühe oma valik …
Teeks selgeks, et kitarrivõimendiks see kindlasti lähe. Pigem DAC(CD ja iPod) ning grammofoni eelvõim - ütleks 200-400mV. Võiks ka teha valitava sisendiga - üks otse teise astmesse, teine läbi esimese olenevalt kasutatavast riistast.
Aga siis teise astme katoodile signaali saata pole õige(kuigi hetkel teeb sellisena päris head häält ei tea miks)?
Arvan et kui lamptehnika teadmisi pole võiks kõigepealt ainult poted vahetada või puhastada. Müüakse igasuguseid puhastusvahendeid.
Muidugi võiks konded ära vahetada ka.
Kui asi häält teeb, pole vaja skeemi muutma hakata.
Aga siis teise astme katoodile signaali saata pole õige(kuigi hetkel teeb sellisena päris head häält ei tea miks)?
Kas signaal tuleb 1. lambi anoodilt läbi C7 teise lambi võrele ja sealt läheb läbi C17 katoodile?
Ma oleks ka taastanud originaali ja lisaks otsinud ka originaal Estonia kõlarid.
Eks need tämbriplokid, toonkompensatsioonid ole tõesti kurjast.
Muidugi saab ka ilma, kui oldbearil on kodus samasugune stuudio nagu helirežissööril, vähemalt sama head kõlarid, sama helinivoo, sama suured audiofiilsed kõrvad ja sama maitse
Aga siis teise astme katoodile signaali saata pole õige(kuigi hetkel teeb sellisena päris head häält ei tea miks)?
Ma ei ole mingi lamptehnika spetsialist, aga ...
Originaalis antakse signaal ikkagi võrele, katoodile läheb tagasiside.
Praegu moodustub esimese astme väljundkondekast ja teise astme katoodtakistist kõrgpääs filter lõikesagedusega ca 1,7kHz, ehk alla selle peaks sageduskarakteristik olema languses. Kas esimese astme ebanormaalse koormamisega see kuidagi võib kompenseeruda, ma ei tea.
Esimese astme allesjätmisel oleks lihtsam tee astmete vahele sumblüli tekitada, suurusjärgus 1:10. Kerkib uuesti küsimus, milleks? Tagasidega mängima hakata, eeldab minu arvates juba veidi sügavamaid teadmisi lampidest ja skeemitehnikast.
Praegu moodustub esimese astme väljundkondekast ja teise astme katoodtakistist kõrgpääs filter lõikesagedusega ca 1,7kHz, ehk alla selle peaks sageduskarakteristik olema languses.
Tagasiside korda on see teise katood-astme sisendtakistus umbes suurem kui lihtsalt katood takisti aga see midagi väga oluliselt ei muuda ja see katoodile ühendamine õige nagunii ei ole, ikka võrele tuleks ühendada.
Niisama pole ka signaali mõtet ülesse võimendada, et siis jälle kuskil maha summutada jagada. Üks variant on veel vähendada esimese astme võimendust anoodtakistuse vähendamisega ja katood takistuse suurendamisega. Mõlemat tuleb aga teha mõistusega, et mitte lampi normaalsest režiimist välja ajada ja moonutusi tekitada.
Ise jõudsin sama võimu ümberehitamisel sellise skeemini: https://sites.google.com/site/moijmo...e/imagePBE.JPG
siis läks suurem vaimustus üle.
Taastamine polnud huvitav, sest enne mind on sellest juba risu tehtud. Samas ka lausa ümber ehitada ka ei taha(ega ka oska pingeid paika ajada). Jääb siis teha mingi asi, mis normaalset lambihäält teeb.
Kui esimene aste eemaldada (lamp eemaldada) siis peaks ju teise astme toitepinge tõusma (toiteplokki skeemi siin pole), siis peaks ikkagi lambi alles jätma, et koormust simuleerida ja kui ta juba on siis võiks kasutada...dilemma.
Esimene ja teine aste on sama toite peal, seda näeb juba esimesest skeemist ja tegelikult vahet pole kuidas see toiteplokis on, koormuse vähenedes kasvab pinge niikuinii.
Ei ole ise ka lambispets aga kas midagi sellist ei oleks kõige normaalsem?
Detailide väärtuseid vast täpsustavad targemad. Lisaks, et milline õrnalt näidatud genereerimise vastase kondeka (kui seda ikka vaja on?) asukohast võiks kõigeparem olla + vajadusel järjestikune takisti.
Abiks arvutustel: Oomiproge, Võimuproge
Kahtled mõne muusikapala/albumi kvalikteedis? Ei kõla nagu päris nii? Hajuta viimased kõhklused programmiga AudioVisualizer !
Comment