Teade
Collapse
No announcement yet.
Kuidas töötab fotoelement СЦВ-4?
Collapse
X
-
Vs: Kuidas töötab fotoelement СЦВ-4?
Jah. Niitoimiski: lampvõimendil on suur sisendtakistus: paari megaoomi peal teeb ka mikroamper juba lampikõditava pinge. Kui Sul vaja Arduinoga (madalaoomiline) siduda, siis on vaja kas väljatranssisendiga kõrgeoomilise sisendiga võimendi. On veel võimalus kasutada seda fotoelementi voolukeneraatorina madalaoomise sisendiga võimendisse. Mõlemad variandid tuleb proovida: mul pole otsest kogemust. Otse Adruinosse ei õnnestu ilmselt mittekuidagi. Pane tööle: megane takisti järjest: 200V peale ja vaata ossiga mis juhtub, kui valgust ees vilgutad.
Comment
-
Vs: Kuidas töötab fotoelement СЦВ-4?
Suurepärane teos "Elektroakustika ja võimendusseadmed", fotoraku tööpõhimõte lk. 32. Eelpingestamine ja sidestamine lk. 150.
Ja üldiselt ka soovitan seda raamatut, imestasin kui ladusalt see sm. Ružitski oskab asjad lahti seletada, isegi minusugune saab aru
Comment
-
Vs: Kuidas töötab fotoelement СЦВ-4?
Arduino pere on ju CMOS tehnoloogias ja sisendite takistus megaoomides. Ma ei näe küll ühtegi põhjust miks ei saa seda fotoelementi otse Arduino külge aretada. Ühendad ühe analoogsisendi külge näiteks mõne megaoomise takisti (parem oleks seadetakisti), selle teine ots mättase. Sellega paralleelselt stabikas (zener). Kasuta sama pingega eksemplari nagu su Arduino prose toitepinge on (5V, 3.3V). Ja siis "lambi" üks ots sobiva kõrgema pinge allika külge ja teine sinna analoosisendisse.
Põhiprobleem ongi sul arvatavasti fotolemendile sobiva pinge tekitamine. Võid vaadata internetist Geigeri loenduri ja Arduino projekte. See peaks olema üsna analoogne asi.
Comment
-
Vs: Kuidas töötab fotoelement СЦВ-4?
Õige küll, aga see fotoelement tahab saada 240V 8vaatasin kusagilt raamatust järgi). mingi väikegi häire võib selle Arduino sisendi purustada. Raamat kirjutas veel, et selle asja tundlikkus on parim rohelise-kollase valguse jaoks: seega nähtav kõlbab. Ja kannatab vilkumist koni 8lHz, seega konovärk.
Comment
-
Vs: Kuidas töötab fotoelement СЦВ-4?
Jutt vajalikust 240 voldist pärineb ehk lampide ajastust.
Tasub ikka proovida 5 V. Ehk töötab isegi fotoelemendina.
Mõõda klemme pinget kaasaegse digitestriga millel suurem sisendtakistus.
Samuti mõõda takistust ja muudavalgust. Takistuse mõõtmisel on polaarsus
oluline.
Comment
-
Vs: Kuidas töötab fotoelement СЦВ-4?
Shele poolt õige märkus. Kui Arduinot toita arvuti USB kaudu, siis midagi valesti tehes võib paarisaja voldiga arvuti emaplaadi kah õhtule saata. Ma ise katsetaks selle "lampide ajastu" teemat eraldi toiteka küljes. Muidu zener peaks Arduino sisendit kaitsma.
5 voldiga vaakum-fotoelemendi kasutamine tundub väga progressiivne idee. Digiajastul võiks ju füüsikaseadused kah sellised pehmemad olla
Comment
-
Vs: Kuidas töötab fotoelement СЦВ-4?
Tänan väga huvitava info eest. Pinge osas nägin ma 240V aga ka 50V, aga dokumendist ülal paistab, et mitte vähem kui 100V ja mitte enam kui 300V.
Kas ma saan õieti aru, et kui lambi klemmidele anda pinge 200V, siis valgus muudab voolu tugevust antud ahelas. Kui kasutada näiteks sellist voolu sensorit, siis mingi lugemi peaks saama. See sensor käiks siis ampermeetri kohale ülal toodud skeemil. Ainult, et pige peaks olema sellele sensorile tappev.
The INA219B breakout board will solve all your power-monitoring problems. Instead of struggling with two multimeters, you can use this breakout to measure both the high side voltage and DC current draw over I2C with 1% precision.
Või teha lamp võimendi ja võtta siis juba pinge lugem väljundtrafost?
Comment
-
Vs: Kuidas töötab fotoelement СЦВ-4?
Lampe on võimendis igasuguseid - nii võimendavaid kui ka alaldavaid ja nagu näha ka veel sensoreid. Mõtlesin ka kuhu alla see teema panna, aga eeldasin (ja õigesti), et parimat nõu oskavad anda inimesed, kes on lamp-tehnikaga kokku puutunud. Nii et mu meelest on kõik õige - ei tasu muretseda. Võin vee rahustuseks lisada, et Arduino hakkab juhtima heli süntesaatorit.viimati muutis kasutaja oldbear; 29 August 2019, 00:41.
Comment
Comment