Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Tahhomeeter mootorite katsetamiseks!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Tahhomeeter mootorite katsetamiseks!

    Tere!

    Paluks abi mootorite katsetamiste stendile loodava tahhomeetri ehitamisel. Nimelt on plaan mõõta mootori pöörlemissagedust digitaalsel teel ning väljastada näit nii numbrilisel kujul kui ka analoog seieriga näidikuga. Pakun siinkohal välja ka võimaliku lahenduse ning jään ootama soovitusi ja kommentaare mida teha teisiti ja kuidas saaks paremini.

    Endal oli mõttes mõõta pöörlemist mootori katsetamise jaoks mõeldud piduristendi pöörlemisvõllilt. (Tegemist on asünkroon mootoriga, mis töötab generaatori režiimis ning mis on vajalik, et sisepõlemismootorit saaks koormata katsetamiste käigus&#33 See tagaks järgmise mootori asetamisega stendi, et ei pea andurit ära vahetama, see jääks alati samale kohale. Ise mõtlesin kasutada valguse detektorit, kus on integereeritud nii diood kui fototransistor. Mõte oli võllile kinnitada mingi peegeldav riba, seega iga pöörde kohta väljastatakse impuls, mis loetakse kokku mikrokontrolleri poolt mis väljastab näidu 4X7 LED display'le. Samuti väljastatakse 10-bitine arv DA muundurile, Vref=5V, mille külge omakorda on ühendatud 5V voltmeeter 250 kraadise skaalaga. 10-bitine muundur võimaldab piisavat täpsust mainitud voltmeetrile. Loomulikult tuleb vahetada voltmeetri skaala ning kalibreerida see vastavalt maksimaalsele võimalikule pöörete vahemikule.

    Kas kirjeldatud lähenemine on liiga keeruline? Ootan kõikvõimalikke soovitusi, tähelepanekuid, etc.

    #2
    Töötab, kui Sa midagi ära ei määri

    Infrapunaanduri (näiteks SG-2BC) kasutamisel pead arvestama, et mõned materjalid, mis päevavalguses on mustad, on infrapunas valged - anodeeritud alumiinium särab infrapunas nagu peegel, must läikiv isoleerpael on ka infrapunas must.

    Mikrokontrolleri sisemine ostsillaator võib olla mõned protsendid ettenähtud taktist mööda, Sinu nõutava täpsuse juures (10 bitti) on kindlam kvartsi kasutada. Reageerimiskiiruse saad üles, kui paned võllile mitte ühe, vaid mitu peeglit (või siis tuhma kohta).
    If you think education is expensive, try ignorance.

    Comment


      #3
      Mõnevõrra kindlam on andur teha mitte peegeldamisele, vaid läbivalgustamisele.
      Olen tahhomeetri andurile ise teinud näiteks 60 servaavaga ketta ja siis 1 sekundi vältel tulnud impulssidest (optoandur) sain sobiva näidu - pöörete arvu minutis. Optoandurile hüstereesi saamise muide lahendasin ka omamoodi - tagasiside oli anduri väljundilt valgustavale IR-LED-ile.

      Kui aga igalt pöördelt annaks üheainsa impulsi, tuleks hoopis mõõta ühele pöördele kuluv aeg ja sellest arvutada pöörlemiskiirus...
      Elektroonika töötab suitsu baasil.
      Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
      Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

      Comment

      Working...
      X