Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Projekt "Auto aju"

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #46
    Esmalt postitatud Eggy poolt Vaata postitust
    Sealt saad draiverid: http://www.ftdichip.com/ Paljud usb2serial adapterid, mobla kaablid jne kasutasid sama, on ka erineivaid versioone (teiste tootjate omi).
    Tänud info eest aga ma võtan siiski korraga ühe uue teema lahti harutamiseks, ehk CAN -i. Kui selle olen nagu läbi hammustanud, võtan usb ette.

    Esmalt postitatud murphy poolt Vaata postitust
    Lisaks STM32 sisaldab juba canbus controllerit. Aga kui huvi ehitada saab võtta MCU, EEPROMi RAM-i ja rami ka eraldi kividena.
    Lisaks STM32 sisaldab ka usb liidest. Sinna saab virutaalse compordi taha koodida. Seega jälle 1 kivi vähem.
    Kuna pole c -d ammu kirjutanud ja STM32 tundub teema jaoks suht owerkill, alustan vähemalt esimese mooduliga atmega8 -ga aga suur tänu pakkumast
    viimati muutis kasutaja Scott; 07 m 2012, 04:59. Põhjus: kokku

    Comment


      #47
      Kui mikrokontrolleril pin-e puudu tuleb, ehk siis oleks kasulikum kasutada nihkeregistreid. Kui paned nad veel omakorda pin-e jagama, siis piisab t2itsa 4 koivast.
      Et siis 74hc595 taha LED1..LED4 ja 74hc165 taha S1..S4.

      Lisan skeemi ka siis juba

      Et skeemis on v2ikene viga seal 165 taga olevate lylititega, pmtlslt loodan, et saad mu m6ttele pihta

      Ok, tegin siis paranduse enda skeemis:
      Click image for larger version

Name:	m6te.png
Views:	1
Size:	34,8 KB
ID:	867124
      Lisatud failid
      viimati muutis kasutaja Scott; 07 m 2012, 04:59. Põhjus: kokku
      V2ntv6ll on selleks k6ver, et mahuks mootorisse 2ra.

      Comment


        #48
        Vs: Projekt "Auto aju"

        Tänud, võtan arvesse

        Comment


          #49
          Vs: Projekt "Auto aju"

          overkill on pigem raua pool. Keegi ei käse sul kõike koodimälu täis toppida. STM32 on väga pisikesi saada, 8k flashiga. Kogu komponentide hinna poolest tuleb ju 5 kordne overkill.
          Aga noh mõnele meeldib kuidas long tüüpi tehted võtavad igaviku. Float arvutuste jaoks võib kohvile minna.
          Lisaks veel DMA puudumine jms. Tiheda CAN liikluse puhul on see megane omadega ämbris. Siis avastad et oi krt see kivi on tigu ja läheb koodiväänamiseks et asi mingi mõistliku kiiruseni saada.
          Mitte et mul midagi 8 bitiste vastu oleks aga ise olnud seal. Tahad näiteks digifiltrit teha- ei saa, TIGU, 32 bitti muutujatega arvutades sureb asi ära. Või siis RF komunikatsioon. 32 bitti CRC arvutamine neelas niipalju aega et soovitudd 10K samplimis kiirusest sai alla 1K. Tagad teha 4 erinevat täpse viitega katkestust. Ei saa sest timereid on sul 1.
          Raua puudulikusest möödaminnes pollitakse kõike siis main loobis. Näinud selliseid seadmeid. Hakkad suhtlema nendega veidi kiiremini(aga veel standardis) pakivad pildi kokku.
          8 bitti asjad on lihtsamad aga seal on meeletud piirangud, nende piirangute ümber kodeerimine on ajaraiskamine.
          Mu arvamus on et 8 bitti usart jaoks on ok aga canbus on PALJU keerulisem on oht et tekib oht proseauru puudujääk või pead hakkama meeletus koguses optimeerima seadma igast piiranguid canbus pakettidele et vähendada infohulka mida kivi peab läbi töötama. Ühesõnaga porno oht, lisaks et rauale pead rohkem raha kulutama.
          Ära nüüd järelda et ma suur 8 biti vaenlane. Ma kasutan neid 2-3korda rohkem kui 32 bitiseid aga slave seadmetes. I2C vms. Can slave ja vähe keerulisemate funktsioonide jaoks aga juba STM32 väiksemad kivid. Odavam kui pic ja ei pea slave võimetuse taga ootama.
          Modelleerimises ja tootmises kehtivad:
          1. Avariikindel vooluring lühistab kõik teised.
          2. Transistor, millel on kiiresti toimiv kaitse, säästab kaitset, sulades kõigepealt ise.

          Comment


            #50
            Vs: Projekt "Auto aju"

            Tänud pika ja selgitava teksti eest. Võib olla on sul õigus, ma ei vaidle, kuid minu tänase valiku argumentideks on:
            Olen Atmelitega kokku ennem puutunud ja tean mismoodi nendega midagi tegema peab.
            Ma ei kasuta bootloaderit vaid kirjutan programmaatoriga koodi kivisse ja atmeli jaoks mul vanast ajast programmaator alles, ei pea uut ostma.
            Olen Atmeleid progenud nii basicus,asmis kui vähesel määral c -s ehk mulle on progemiseks keskkond ja vahendid tuttavad ning olemas
            Avr -i taga oleva Can -i jaoks on palju koodinäidiseid nii basicus kui c -s.
            cani liiklus tuleb mul üldiselt väike, praeguste mõtete järgi ca 20 signaal iga 10ms järgi ja ca 20 iga 100ms järgi. Kuna atmega io -ga ei tegele mitte emuleeritud pin -i liigutamisega softiliselt vaid seda teeb sisse ehitatud spi riistvara, ei tohiks can -is sisse tuleva info buffrini jõudmine prose aega kulutada. Kalleid float arvutusi ma tegelikult ei teegi ja esialgu lähenen kogu ülesandele just main loobis, mitte läbi katkestuste ning seda just meeldetuletamiseks, pole vähemalt 10a ma sellega tegelenud juba, olnud rohkem tellija rollis.

            Mis puutub STM32 -see siis ma ei tea temast täna midagi, jah kindlasti annab netist lugeda, poest osta jne aga algatuseks üritan lahendada ülesannet tuntud keskkonnas. Kui lahendus olemas, võin vahetada keskkonda, kahte tundmatut asja korraga tehes, on oluliselt raskem saad arendamisel mingit õiget pilti. Teen selle esimese mooduliga käe nö jälle valgeks, teistega on juba taaskordne can -i puudutav kogemus olemas ehk saan võtta kasutusele teise riistvara.

            Lisan veel, et sellised konstruktiivsed ettepanekud ja kriitika on väga teretulnud, kriitikat ma ei karda kui see on asjalik ja toob välja kitsaskohad, selleks m siia teema tegingi, et saaks ka teiste nägemusi kuulda.

            Comment

            Working...
            X