Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

loogikakivide jalgade selgitus

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    loogikakivide jalgade selgitus

    Oli vaja T-trigereid muretseda, et ehitada loendurit. T-trigereid saab ehitada JK-trigeritest, sest neid just mul vanal arvuti juppidel leidub. Nüüd ELFA kataloogi ja datasheete uurides olid mikroskeemil sellised jalad mille kasutust ei osanud kindlaks teha. Leidsin, et on mitut tüüpi JK-trigereid.

    1. MS (master-slave) JK-trigerid. Kas need siis ongi need topelt trigerid (vene tähistusega TT loogikaskeemide plokkidel). Ühetaktilise mäluga triger. Kaks kokkuühendatud trigerit, millest teine (Slave) muudab väärtust alles siis, kui esimese (Master) väärtus on muutunud. Kas siis sellest võib nii arusaada, et signaal hilistub ühe takti võrra sisendi ja väljundi vahel.

    2. JK negative-edge-triggered flip-flop (triger lülitub ümber 1-st 0-lli langeva frondi ajal). JK positive-edge-triggered flip flop (triger lülitub ümber tõusva frondi ajal
    0-ist 1-te).

    Niipalju kui ma asja jagan siis J ja K on sisendid, Q ja Q(inversioon) on väljundid. CK- peaks olema sünkro

    Nüüd küsimus, et mida teevad jalad PRESET(mitte RESET) ja CLEAR?

    #2
    CLEAR = RESET (ka tähis R), selle kaudu viiakse triger seisu "0", s.t. väljundil Q loog. "0",
    PRESET = SET (ka tähis S), selle kaudu viiakse triger seisu "1", s.t. väljundil Q loog. "1".
    Ise olen ka rohkem tähistega R ja S harjunud, "Paдиo" ajakirjades siiani niimoodi.
    P.S. Miks peaks loendureid hakkama trigeritest koostama? Kui jälle siiakanti satud, astu läbi ja räägi mulle ka...
    Elektroonika töötab suitsu baasil.
    Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
    Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

    Comment

    Working...
    X