Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

trafo tca-270-1

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    trafo tca-270-1

    on selline suur trafo sain ta värviteleka seest peal on kirjas tca-270-1 kas sellest saab mingit moodi pinget u 2*25 volti ??? ma lõikasin need juhtmed ära mis igale poole laiali läxid..need aga mis yhendasid erinevaid trafomähiseid jätsin alles..mis ma peax tegema on vaja nende yhendusi ka lahti lõigata ja muuta ??? ma vict veel kogemata lõikasin mõne liigse juhtme mähiste vahelt ära mis yhendas erinevaid mähiseid..on keegi selle trafoga kokku puutunud oskab öelda mis numbrid peaxid koos olema omavahel ja mis mitte...ja veel see et trafo koosneb kahest osast väliselt sarnane tca-30 -le
    kui juba midagi teha siis juba teha korralikult mitte midagi kiirelt kokku klopsida ja pärast mitte tulemusega rahul olla !!!

    #2
    pead nüüd otsima üles mõlemalt poolt mähise mis on võrgu ehk 220V mähis need tuleb ühendada järjestikku., siis läbi kaitsme näit.1A ühendad trafo vooluvõrku. kui trafo töötab siis mõõdad välja pinge, mida sul vaja on. sellel trafol on kaks ühesugust mähist ja need on identsed. see trafo on keritud alumiinium traadiga vähemalt üks osa sellest kui mälu ei peta.

    KUNA TEGEMIST ON PINGEGA 220V PEAD OLEMA VÄGA ETTEVAATLIK ET END ÄRA EI TAPA. OHUTUS ENNEKÕIKE!!!

    Kui sellist pinget ei saa siis keri ümber.Selleks mõõda ära mitu volti on kõige pealmine mähis kui traadi maha kerid siis loe ära mitu keerdu on.keerud jaga voltide arvuga ja saad teada mitu keerdu on vaja ühe voldi saamiseks sama moodi arvutad mitu keerdu on vaja sulle vajaliku pinge jaoks.

    Võrgu mähis on südamikule kõige lähemal ja kui südamikst lähtuda siis esimene mähis ja see on sekundaarmähis teised on primaarmähised.Otsi teleka skeem ja saad ettekujutuse sellest trafost.

    Comment


      #3
      aga tal on veel klemmid yleval ja all selle koha ma leidsin kuhu 220 sisse läheb ja mis primaari otsad peavad olema yhenduses ...aga need teised otsad mis seal all ja igal pool on mis yhendavad mähiseid kas need võib ära lõigata või mismoodi peab olema ??

      ja ma ei tea mis telekas see oligi kust see võetud on..ainult on teada et oli suur värvitelekas... on kellelgi trafo otsade skeemi..ma tahan selle tda7294..vüi tda 7293-le toitex panna...
      kui juba midagi teha siis juba teha korralikult mitte midagi kiirelt kokku klopsida ja pärast mitte tulemusega rahul olla !!!

      Comment


        #4
        see paistab 270W vene trafo olema... aga kui ta teleka seest võetud sis on ta arvatavasti suurte pingetega... niipalju kui mina olen leidnud siis kuskil +-50 kanti... aga kui tahtmist on siis lammuta laiali võta sekundaarmähis maha ja keri uus vajalike pingetega... ei tohiks palju keerde olla +-25v on umbes nii 150 keerdu... aga pead ise proovima järgi...

        Comment


          #5
          1-2-3 316keerdu,väljaviik 274 keerult 1,16mm
          9-4-14 321keerdu, väljaviik 6 keerult 0,67mm
          5-15 182,5keerdu 0,35mm
          6-16 182,5keerdu 0,35mm
          7-17 250,5keerdu 0,21mm
          8-18 42keerdu 1,16mm
          10-20 8,5keerdu 1,16mm
          11-21 9keerdu 0,93mm
          12-22 9keerdu 1,16mm
          osa mähiseid on alumiiniumtraadiga.

          Comment


            #6
            Originally posted by kreeklane@Aug 20 2004, 15:21
            1-2-3 316keerdu,väljaviik 274 keerult 1,16mm
            9-4-14 321keerdu, väljaviik 6 keerult 0,67mm
            5-15 182,5keerdu 0,35mm
            6-16 182,5keerdu 0,35mm
            7-17 250,5keerdu 0,21mm
            8-18 42keerdu 1,16mm
            10-20 8,5keerdu 1,16mm
            11-21 9keerdu 0,93mm
            12-22 9keerdu 1,16mm
            osa mähiseid on alumiiniumtraadiga.
            alumiiniumtraadiga on enamik mähiseid, ainult 0,35 ja 0,21 mm läbimõõduga traat on vask. Sellepärast ongi see trafo jama. TC-270-1 on palju parem
            ...

            Comment


              #7
              see ongi tca-270-1 !!!!
              kui juba midagi teha siis juba teha korralikult mitte midagi kiirelt kokku klopsida ja pärast mitte tulemusega rahul olla !!!

              Comment


                #8
                Paraku on enamus neist trafodest TCA... Mõnes eriti vanas telekas võib veel vasktraadiga variant olla aga neid leida on... raske. Enamus juba ammu prügimäele viidud. Aga mis siis!? Mõttekam on ikkagi kõik peale primaarmähise maha kerida ja uued peale, sest muidu pole nii võimsal trafol mõtet - enamus mähiseid (ja võimsust) jääb ju kasutamata. Ilmaasjata hirmus kobakas laua peal või kus iganes. Originaalis tuli selle trafoga toiteplokist peale alaldit ning stabilisaatorit 30V ja vist ca 1A välja. Kui ma skeemikuhjas natuke kaevan, siis leian ka nende telekate skeemid üles. Sealt saaks siis täpsustada, kuhu miski ots läheb.
                Harjutamine teeb harjutajaks.

                Comment


                  #9
                  nu proovisin otstelt erinevaid pingeid mõõta...aga digi tester näitab ainult primaarmähiste otstel pinge olemasolu...sekundaarid on kõik nulli kanti ??? ma ei saa aru mix ?? proovisin vana vene seieriga see näitas mingeid pingeid...aga sellega ei meeldi mulle mõõta..ei usalda seda seierit seal ...digi ikka kindlam...aga milles siis jama tahax ikke sellest trafost kivile toite saada!!
                  kui juba midagi teha siis juba teha korralikult mitte midagi kiirelt kokku klopsida ja pärast mitte tulemusega rahul olla !!!

                  Comment


                    #10
                    krt sa pane ikka vahelduv voolu mõõtma !! see on off modest paremal!
                    Mis kulub helitehnika juures kõige rohkem?
                    * Toitelüüdid
                    * Kõlari kummilõdvik
                    * Elekter
                    * Kõrvad
                    * Naabri närvid

                    Comment


                      #11
                      ah mis sa võss siin seletad...nagu ma mõõta ei oskax !!!! lissalt ei näita voolu mähistes..tglt valetan osades näitab mingi 2 volti...võibolla trafo pekkis omadega ?
                      kui juba midagi teha siis juba teha korralikult mitte midagi kiirelt kokku klopsida ja pärast mitte tulemusega rahul olla !!!

                      Comment


                        #12
                        Kui primaar korras ja 220V peal ning tester ka OK, siis võibolla mõõdad kahte, teineteisest eraldatud sekundaarimähise otsa (üks nt 6.5V ots ja teine mingi muu sekundaar). Sa ju eespool teatasid ,et lõikasid "ülearused" otsad ära.

                        Võta vooluvõrgust välja, määra oommeetriga sekundaari otsad ja siis mõõda voolu all eelnevalt määratud otste vahel pinget.

                        Kui oled lasknud 220V õigesse mähisesse ja sekundaarid katkestust ei näidanud, siis peab pinge ka sekundaaris olema.

                        Comment


                          #13
                          täpselt nii oligi nagu sa arvasid..mõõtsin tõesti teineteisest eraldatud mähiste otsi...aga ullult palju on otsi omavahel veel mõõtmata...on kellelgi selle trafo skeemi ?? saax need trafo mähised mis peavad omavahel yhendatud olema taas kokku yhendada ja siis kuskilt otstest 2*23- 2*26volti välja võluda ???? või on targem sekundaarid kõik maha kerida ja siis kaks 26 voldist mähist peale ??? mis arvate ??


                          kuna mul korraliku kaamerat ei ole veel.. siis tegin weebikaga mõned pildid sellest...

                          trafo1
                          trafo2
                          trafo3
                          trafo4
                          kui juba midagi teha siis juba teha korralikult mitte midagi kiirelt kokku klopsida ja pärast mitte tulemusega rahul olla !!!

                          Comment


                            #14
                            targem uued ikka peale kerida, sest et need sekundaari kõrgema pinge omad ei ole just kõige jämedama traadiga keritud

                            Comment


                              #15
                              nu okey...yritax siis aga palju tal primaaris keerde on...nagu teada on tal ju yhel mähisepoolel 110 voldi mähis ja teisel pool ka 110..220volti käib läbi kahe primaari korraga... kuidas ma teada saan palju kummagile kerida et saax 26v ??? olex hea kui keegi juba teax täpselt keerdude arvu..sest ise maha kerima hakata ja siis mõõtma..hakata on palju keerulisem...
                              kui juba midagi teha siis juba teha korralikult mitte midagi kiirelt kokku klopsida ja pärast mitte tulemusega rahul olla !!!

                              Comment

                              Working...
                              X