Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

8x2200 mAh AA mõõdus NiMH akut(1,5v)=12v @ 2,2Ah?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    8x2200 mAh AA mõõdus NiMH akut(1,5v)=12v @ 2,2Ah?

    Oi jah, segadust kui palju.
    Mõtlesin kasutada AA mõõdus akusid (1,5v ja 2200mAh) toitmaks 12v @ 20w halogeeni.

    Kas ma arvutan õigesti, et kui teha 8x jadaühendus selliste akudega siis ma saan 12v @ 2,2Ah mis laseb 20w (12v) lambil põleda ca poolteist tundi?

    Omast arust veel mäletan põhikooli füüsikat aga äkitselt hakkasin kahtlema...

    Tänud kui keegi võtaks vaevaks mu arvutust kontrollida.

    #2
    Akusid pane parem 10, neil pinge ikka 1,2 mitte 1,5 kanti. Arvatavasti põleb ka 8'ga suht edukalt.

    Comment


      #3
      Originally posted by Tonis@Aug 24 2004, 11:39
      12v @ 2,2Ah mis laseb 20w (12v) lambil põleda ca poolteist tundi?

      Hea kui poole tunni pärast lambike veel hõõgub.
      VÕIMENDITE REMONT ja KAASAJASTAMINE

      Comment


        #4
        See mahtuvus 2200mA/h kehtib siis, kui koormuseks on 150...200mA, mida suurem koormus, seda väiksemaks mahtuvus kujuneb.
        Vähe on akusid, mille reaalne mahutavus vastaks kirjutatule...enamasti on see väiksem. Ja...Jyrkal arvatavasti õigus selle poole tunni kohta.

        Comment


          #5
          Tundub siis, et ei olegi võimalik koostada sellist akut mis kannataks kasvõi tund aega 20w 12v lampi toita ja mis oleks piklik pulk...

          Comment


            #6
            kindlasti on ka suurema mahutavusega akusid, kuid need on siis ka gabariitidelt suuremad
            Head susserdamist !

            Comment


              #7
              ehk koostatakse renovaaris sulle sobiv pulk?
              http://www.renovaar.ee
              KES SOOVIB, SEE PROOVIB

              t-linespeakers.org

              Comment


                #8
                Arvan , et asi pole mitte lambi vattides vaid lambi valgusviljakuses, Nimelt on HILTI akutrelli komplekti võimalik osta akulamp. See põleb täis akuga 4-5 tundi kindlalt. Lambi halogeen on aga kallis ja eriline(asendada muuga ei ole). Aku 12V mingi ca 3 Ah.

                Comment

                Working...
                X