Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

raadiosaatja parandus

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    raadiosaatja parandus

    raadiosaatjaks on siis mingine vene firma "таис"
    sageduseks (ja paistab et ka mudeli nimeks) on märgitud 27,200 MHz

    kirjeldan siis seda veits: suur must klots, kandiline, väljatõmmatav mingisugune teleskoop anteenn (suht suur), kõrvaklapi väljund on tal, ning saab panna ka lisa andtenni, pistikud on küll ainult jõle imelikud - meenutavad rca jacki, aga ei lähe mitee see sinna sisse, töötab ta 9v peal (6x AA) või siis võib ka adaptrist
    et rääkida tuleb vajutada küljepeal olevat nuppu (loogish) aga selle kohal on veel üks nupp, kust saab siis mingit signaali teisele saata, nagu mingit piiksu (et vist siis kui ise rääkida ei saa vms), helitugevuse nupust käib sisselülitus, ja siis on tal veel mingi nupp: selline täisnurkne kolmnurk, ning selle ühe nurga poole osutab nool, ei tea mida see regullib...

    probleemid siis: ei ole kuulda peaaegu üldse kui ühest teise räägid, kui teisest esimesse vastad, siis on väga kehvasti kuulda, ja teine probleem on see, et see toonisignaali nupp ei tööta ka kummalgi, ma muidu ise olen neid kuulnud mingi aastat 5 tagasi töötamas, võtsid ikka päris hästi, heli oli ka kuuldav ilusti....

    äkki siis keegi oskab midagi öelda selle kohta, proovisin guugeldada ja abimehega otsida, aga ei leidnud midagi, mul neid kaks tükki et sis mõlemad tuleks korda teha, kui kellelgi kogemusi siis andke igatahes teada

    kui remont minusugusele võhikult väga keeruliseks läheb eks ma siis võin ju ta remonti ka anda...

    EDIT: tehtud on ta aastal 1992г kui ma õieti aru sain...

    #2
    raadiosaatjaks on siis mingine vene firma "????" ....märgitud 27,200 MHz
    Tegu siis kahe 10m vabakasutuslaineala käsiraadiojaamaga, kui arusaadavamalt öelda (raadiojaam koosneb saatjast ja ka vastuvõtjast). Mulle kahjuks tundmatu. Vene asjadel oli ikka skeem ka kaasas, see kindlasti abiks (kui veel alles) kui remonti viia...
    Elektroonika töötab suitsu baasil.
    Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
    Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

    Comment


      #3
      Originally posted by fre@Aug 28 2004, 15:34
      raadiosaatjaks on siis mingine vene firma "????" ....märgitud 27,200 MHz
      Tegu siis kahe 10m vabakasutuslaineala käsiraadiojaamaga, kui arusaadavamalt öelda (raadiojaam koosneb saatjast ja ka vastuvõtjast). Mulle kahjuks tundmatu. Vene asjadel oli ikka skeem ka kaasas, see kindlasti abiks (kui veel alles) kui remonti viia...
      Võib olla on ka natuke abiks http://www.cqham.ru/sch.htm, seal mingid "таис" skeemid olemas.
      Aeg on energiahulk, mis jääb põhjuse ja tagajärje vahele.

      Comment


        #4
        njah... mis ma nende skeemidega peale hakkan niikuinii ma sittagi ei oska... mul küll tegelikult isa oli sõjaves see sidetehnika elektroonik vms. igatahes tema peaks oskama aga tal pole üldse aega.... kas keegi seda ise ei oska/viitsi teha? remonti viies peaksin ma vist maksma rohkem kui nad väärt on...

        Comment


          #5
          kas keegi seda ise ei oska/viitsi teha? remonti viies peaksin ma vist maksma rohkem...
          Töö eest ikka ju küsitakse tasu :P
          Elektroonika töötab suitsu baasil.
          Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
          Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

          Comment


            #6
            Originally posted by fre@Aug 28 2004, 20:33
            kas keegi seda ise ei oska/viitsi teha? remonti viies peaksin ma vist maksma rohkem...
            Töö eest ikka ju küsitakse tasu :P
            sellega mõtlesin ma seda et remonti viies pean ma maksma kuni 500.- isegi, aga need raadiosaatjad on ju nagu tsipa vähem väärt

            Comment

            Working...
            X