Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

puupõletaja

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    puupõletaja

    Tahaks teada kas keegi on teinud ise puupõletajat (see asi millega saad põletada puu peale jälje) ja kuidas ta selle tegi?
    Mina teen aga mul on mõningaid raskusi sellega...homme (kolmapäeval) panen netti üles skeemid ja pildid Ning ka sellega seonduvad küsimused...

    #2
    jootekolbi mõtled?

    Comment


      #3
      Originally posted by DoS@Aug 31 2004, 21:42
      jootekolbi mõtled?
      ei ta ei mõtle jootekolbi, vaid vanasti olid olemas sellised spets asjad, puupõletus aparaadid, saad puule igasugu mustreid põletada.. asja hoiad nagu pliiats käes, aga otsas on läbi toitetrafo toidetav hõõgtraat ning olemas ka 3-e positsiooniga nupp, kuumuse regul. endalgi seesugune asi keldris vedelemas. põeltus ots nagu aas värgil :P
      isegi vanasti poiste tööõpetuses õpetati seda kasutama :lol:
      asja juurde!

      mul 2 vana raamatut nimi oli vist "Raadio amatöör" , pruuni kaantega, seal oli sellest kirjas, otsast lõpuni kõik kuda teha ning pealegi sulaselges Eesti keeles.
      oli ka palju muud kasulikku, mis siis et raamat aastast 1955 , paks raamat üle 400-ja lehekülje
      mis raskused Sul sellega on?
      räägi lähemalt

      Comment


        #4
        Elektriku kirjeldus vastab ikka jootekolvile

        Comment


          #5
          Elektriku kirjeldus vastab ikka jootekolvile
          Vaidlen vastu.. :angry: Äärmisel juhul, kui ei viitsi tervet postitust läbi lugeda, siis võib-ola ääri veeri natuke kiirkolbi, millel on ka otsas aasa kujuline traat...

          Comment


            #6
            Originally posted by Eggy@Aug 31 2004, 22:46
            Elektriku kirjeldus vastab ikka jootekolvile
            Vaidlen vastu.. :angry: Äärmisel juhul, kui ei viitsi tervet postitust läbi lugeda, siis võib-ola ääri veeri natuke kiirkolbi, millel on ka otsas aasa kujuline traat...
            No ok, jootejaam siis:
            kolbi käes hoiad nagu pliiatsit? hoiad! (vähemalt mina hoian)
            nupud on peal? on!
            kuumust saab reguleerida? saab!
            asi käib läbi trafo? käib!
            mustreid saab puidule põletada? saab!
            kolbi soojendab takistustraat? jah! (vähemalt minu kolvil küll)
            põletusots nagu aas? ei ole, aga kes keelab õiget otsa ära võtmast ja sinna traadist aasa panemast?

            Comment


              #7
              Originally posted by DoS+Aug 31 2004, 20:49--></div><table border='0' align='center' width='95%' cellpadding='3' cellspacing='1'><tr><td>QUOTE (DoS @ Aug 31 2004, 20:49)</td></tr><tr><td id='QUOTE'> <!--QuoteBegin-Eggy@Aug 31 2004, 22:46
              Elektriku kirjeldus vastab ikka jootekolvile 
              Vaidlen vastu.. :angry: Äärmisel juhul, kui ei viitsi tervet postitust läbi lugeda, siis võib-ola ääri veeri natuke kiirkolbi, millel on ka otsas aasa kujuline traat...
              No ok, jootejaam siis:
              kolbi käes hoiad nagu pliiatsit? hoiad&#33; (vähemalt mina hoian)
              nupud on peal? on&#33;
              kuumust saab reguleerida? saab&#33;
              asi käib läbi trafo? käib&#33;
              mustreid saab puidule põletada? saab&#33;
              kolbi soojendab takistustraat? jah&#33; (vähemalt minu kolvil küll)
              põletusots nagu aas? ei ole, aga kes keelab õiget otsa ära võtmast ja sinna traadist aasa panemast? [/b][/quote]
              tavainimesed on harjund nägema jootekolvi kui sellist asja millel ei ole nuppe ega toiteplokki , vaid kolv , käepide ja juhe seina. vähemalt mina. teised sellelaadsed asjandused on juba jootejaamad eksole.

              kolbi käes hoiad nagu pliiatsit? hoian.
              nupud on peal? ei ole
              kuumust saab reguleerida? ei saa
              asi käib läbi trafo? ei käi
              põletusots nagu aas? ei ole , tavaline pulk , mis läheb teravamaks .

              Comment


                #8
                jootejaamast asi kaugel, samuti ei rääkind ma kiirkolvist , krt kas pean pildid tegema we <_<

                Comment


                  #9
                  Hallooo&#33; Kas Elektriku jutt puupõletajast tundus siis tõesti nii imelik??? Mul oli ka kunagi selline asi. Kuna takistustraadist otsad põlesid ära (ka varuotsad), siis jäi vedelema ja lõpuks oli vaja vaadata, mis karul kõhus. Nii see lõpuks tükkhaaval ära kaduski <_< .
                  Asi on (oli) siis selline:
                  Trafo ilusas korpuses. Võimsust reguleeriti primaarmähise väljavõtteid ümberlülitiga valides. Sekundaarmähis oli jäme (ca 3-4mm) ja väheste keerdudega. Umbes sama, mis nendes "aasaga" kolbides, sest tööpõhimõte sama, ainult kraade rohkem. Pinget oli, kui mälu ei peta, ca 2V.
                  Trafost tuli välja jäme kaabel, mille otsas oli kuumuskindlast materjalist käepide. Selle otsas siis omakorda see aas. Kõvasti vineeri sai sellega ära "rikutud" .
                  On palju inimesi, kes võivad kinnitada, et oligi selline imelik asi kunagi olemas. Võibolla saaks selle teha ka nimetatud jootekolvist, kuigi see on liiga kobakas, et peenemat tööd teha. Paraku pole enamus neist mõeldud pikemaks kärsatamiseks, mistõttu võib trafo maha põleda. Aga proovida võib.
                  Harjutamine teeb harjutajaks.

                  Comment


                    #10
                    jutt 100% õige

                    Comment


                      #11
                      Puidupõletusaparaadi (puidule joonistamiseks) põletussulg on tehtud takistustraadist (mitte vasest nagu jootekolvil), nagu kroomnikkel, manganiin, nikroom, konstantaan või nikeliin. Kõige kohasem nendest ilmselt kroomnikkeltraat, kannatab kõige kõrgemat temperatuuri, ka harilik terastraat võib sobida.
                      Elektroonika töötab suitsu baasil.
                      Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
                      Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

                      Comment


                        #12
                        Leidsin selle 1955. aastal trükitud raamatu ka üles, nimi on "Amatöörelektrik", autorid Daniel Vardja ja Ustus Agur, 392 lk.
                        Seal ptk. 81, Elektripõleti valmistamine, lk. 311...314.
                        Elektroonika töötab suitsu baasil.
                        Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
                        Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

                        Comment


                          #13
                          PS&#33; Põhikooli tööõpetuse klassis oli meil tegelt selline töötav isend isegi olemas&#33;

                          Comment


                            #14
                            Meil oli põhikoolis tööõpetuse tunnis ka selline asi. põletamiseks kasutati pliiatsitaolisi vidinaid, millel otsas traadist aas.
                            &quot;Ma ei tea, milliste relvadega võideldakse III maailmasõjas, aga IV maailmasõjas võideldakse kivide ja kaigastega.&quot; -Albert Einstein

                            Comment


                              #15
                              oijumal, janoss sa oled ikka mõnus naljatilk... tõesti kui sa ei tea misasi on puidupõleti... ning ajad seda jootekolviga segamini... :lol: oijumal tõesti :P

                              Comment

                              Working...
                              X