Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

puupõletaja

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    põletaja skeem
    Selle skeemi ma kirjutasin paintiga paberilehelt maha. Paberilehele tegi selle mu tööõpetaja õps, kes on ka mingi elektroonik, kuid see aasta ta enam meie koolis ei ole ning nii ma ei saagi ta käest nõo küsida. Skeemi panin ma selleks siia üles sest ma pole kindel kas see skeem on õige...

    Põletaja tahtsin siis nii teha, et paned tepsli sisse seejärel lülitad lülitist, mis asub kastil, karbil sisse(lüliti olemas) ning kui sisse lülitad siis läheb tuluke põlema (neoonlamp), mis on ka olemas, kuid sinna vahele läheb vaja takistit ning ma ei saa enam aru kas läheb 180-300 ohm või 180-300kohm´i. Siis potekaga saad põletaja kuumust reguleerida. Selle neoonlambist võin saata pildi, siis saate võibolla paremini aru sellest takistusega probleemist. Ah jaa ma ei tea ju veel kondeka suurust ka midagi 30.0 ?? ühikuid pole taga
    Ning veel türistor on ka, (vist) mingi asi radika küljes...see on vist see " ?1 "
    Aga mis see " ?2 " on sellest ei saa aru...diood või <_<

    Loodan et saite aru...

    Comment


      #17
      On keegi puidupõleti integreerinud plotteri ja softiga?

      Comment


        #18
        Ma ei näe sellel lingil mingit skeemi. Paneme veelkord siia mis asi oli vanasti puidupõleti. Täpselt seesama asjandus mida eelpool on kirjeldataud. Ei hakka seda uuesti tegema. Tundub, et siin tegu finaalmatshiga AMATÖÖRID VS. PROFID.
        Ahjaa täna esime sept. niiet kooli kiiresti ja töpa klassi.
        MSN- taneltreima182@hotmail.com
        telefon katki.

        Comment


          #19
          Nüüd ma tegin mõned pildid põletajast ja selle juppidest.
          neoonlamp
          neoonlamp2
          neoonlamp3
          eesmine kaan
          eesmine kaan2
          eesmine kaan tagant
          potekas
          trafo
          trafo2
          Kas see on türistor, käib radika sisse..
          türistor2
          Need kaks viimast on siis pildid türistorist..

          Comment


            #20
            Originally posted by ttr@Sep 1 2004, 11:00
            Ma ei näe sellel lingil mingit skeemi. Paneme veelkord siia mis asi oli vanasti puidupõleti. Täpselt seesama asjandus mida eelpool on kirjeldataud. Ei hakka seda uuesti tegema. Tundub, et siin tegu finaalmatshiga AMATÖÖRID VS. PROFID.
            Ahjaa täna esime sept. niiet kooli kiiresti ja töpa klassi.
            Ma tean mis on puidupõleti, ma ainult vajan abi selle ehitamisel :angry:
            Kui sa mulle nõu ei anna siis pole sul vaja siia poste ka teha&#33;

            edit: parandasin skeemi lingi ära

            Comment


              #21
              R1 on kilooomides.
              C1 on seal 30 mikrofaradit (väike täht müü ja suur F kõrvuti), kokkuleppeliselt tähendas ...,0 seda, et ühik on mikrofaradid. + ots seal ülemine.
              MTX-90 pildil on gaaslahendustüratron (on jah selline imelik nimi), ka huumlambiks kasutatav.
              ?1 on türistor.
              ?2 on diood, peab taluma sellist voolu, mis põletussulest läbi käib&#33;
              Elektroonika töötab suitsu baasil.
              Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
              Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

              Comment


                #22
                Skeemi peal on kirjutatud 30 mikrofaradit kondensaatori suuruseks...aga ma avastasin et mul siin paberilehel on kirjutatud ka veel 100,0 ehk siis 100 mikrofaradit. Et ma ei tea kumb on siis õige <_< Mis ohud sellega kaasnevad kui paned valesti..põleb midagi läbi või ei hakka tööle?
                siis veel mõned küsimused...loodan et viitsite vastata

                Ise kaldun arvama et õige on 30,0

                1.Kas Rh tähendab midagi kokreetset?
                2. Kas trafost tuleb välja vahelduvvool või alalisvool?
                3. Kui tuleb vahelduvvool kas siis see diood teeb vahelduvv. alalisvooluks?

                Comment


                  #23
                  Originally posted by fre@Sep 1 2004, 01:11
                  Leidsin selle 1955. aastal trükitud raamatu ka üles, nimi on "Amatöörelektrik", autorid Daniel Vardja ja Ustus Agur, 392 lk.
                  Seal ptk. 81, Elektripõleti valmistamine, lk. 311...314.
                  just nii, oli jah amatöörelektrik, palju huvitavat lugemist seal ,ma vaatan, mis siis et see nii vana juba, aga huvitav lugeda kuidas vanasti sellega tegeldi

                  Comment


                    #24
                    Skeemi peal on kirjutatud 30 mikrofaradit kondensaatori suuruseks...aga ma avastasin et mul siin paberilehel on kirjutatud ka veel 100,0 ehk siis 100 mikrofaradit. Et ma ei tea kumb on siis õige  Mis ohud sellega kaasnevad kui paned valesti..põleb midagi läbi või ei hakka tööle?
                    siis veel mõned küsimused...loodan et viitsite vastata

                    Ise kaldun arvama et õige on 30,0

                    1.Kas Rh tähendab midagi kokreetset?
                    2. Kas trafost tuleb välja vahelduvvool või alalisvool?
                    3. Kui tuleb vahelduvvool kas siis see diood teeb vahelduvv. alalisvooluks?
                    Sel skeemil pole vahet, kas 30uF või 100uF.
                    Trafost tuleb ikka vahelduvvool
                    (vahest kasutati MTX-90 puhul ka sõna "tiratron"...vist peeti soliidsemaks :lol: .)

                    Comment


                      #25
                      C1 võib ka 100 mikrofaradit olla, ei juhtu midagi hullu... Oleneb ka potentsiomeetri takistusest, milline on parem. Katse näitab. Soovitan katsetuste ajaks, või ka päriseks jätta sobiva pingega hõõglamp nende otste peale, kus ka põletussulg. Siis kohe näha kuidas reguleerib.
                      Trafo sekundaarmähisest (skeemil vasakpoolne) tulevast vahelduvvoolust ühe poolperioodi laseb diood sulele koguaeg läbi tulla, teise poolperioodi tulekut reguleerib türistor. Selle poolperioodi algusmomendist hakkab kondensaator läbi potentsiomeetri laaduma ja teatud pingel avaneb türistor. Avatuna püsib poolperioodi lõpuni. Sellist moodust on nimetatud türistori faasreguleerimiseks. Tavaliselt need juhtskeemid veidi keerulisemad, kuid ilmselt ka see peaks rahuldavalt töötama.
                      Siinkohal soovitaks ka täiendavalt uurida algtõdesid, kuidas mingi detail töötab... Siis ka tulevikus lihtsam aru saada taolistest asjadest...
                      Elektroonika töötab suitsu baasil.
                      Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
                      Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

                      Comment


                        #26
                        Aitäh siiamani kõigile, eriti fre´le&#33;
                        Türistoril on kolm otsa ja üks on 0 või - ning kuhu see miinus tuleb panna? Skeemil ju pole midagi selle kohta või on?? <_<
                        Dioodi kohta ka küssa: Kas sinna peaksin panema siis alaldusdioodi, sest nendel on kõige rohkem ampreid, mul läeb vist vaja 10A´st..(või siis 3A´st) :unsure:

                        Comment


                          #27
                          Originally posted by ispy@Sep 1 2004, 19:47
                          Türistoril on kolm otsa ja üks on 0 või
                          tavalisel tyristoril 3 elektroodi: 1) katood 2) anood 3) juhtelektrood

                          Comment


                            #28
                            Ehitage lampide peal :P
                            MSN- taneltreima182@hotmail.com
                            telefon katki.

                            Comment


                              #29
                              Originally posted by Elektrik+Sep 1 2004, 20:05--></div><table border='0' align='center' width='95%' cellpadding='3' cellspacing='1'><tr><td>QUOTE (Elektrik &#064; Sep 1 2004, 20:05)</td></tr><tr><td id='QUOTE'><!--QuoteBegin-ispy@Sep 1 2004, 19:47
                              Türistoril on kolm otsa ja üks on 0 või
                              tavalisel tyristoril 3 elektroodi: 1) katood 2) anood 3) juhtelektrood[/b][/quote]
                              Ahhaa niisiis on skeemil õieti ühendused
                              Tänan abi eest hetkel&#33; hiljem võib mul veel mõni küsimus juurde tekkida

                              Comment


                                #30
                                Lampide pääl töötav kärsataja võiks täitsa vahva olla ... moduleeriks musagi pääle mõni kole generaatorlambi kolakas peaks vist veel keldris vedelema .... peaks vist ära proovima

                                Comment

                                Working...
                                X