Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

laserskanneri ehitus (jätk)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #46
    kle aga kuidas arvuti toiteplokk seda metsikut lahmakat kannatab kui tal on sees mingine 2-3 ketast
    Mida välja kannatab??? kui mõtled voolu siis kõvadel olen mina peal näinud voolu tarvet mis oli nii 12V kui ka 5V jaoks kuskil 500mA kanti. Nüüd vaata oma toiteka pealt, et palju ampreid kannatab.

    N: 3 ketast.. kõik võtavad umbes samade parameetrite järgi voolu nagu ülevalpool mainisin. Siis teeb kokku !1,5A 12V kohta ja sama 5 voldi kohta.
    Lauaall vedeleval 200W toitekal on peal kirjas:
    +5V-20A ja +12V-8A. Tee omad järeldused.

    Comment


      #47
      ...miks mul on tunne et selleks läheb hirmvõimast ja kvaliteetset võimu vaja?
      Miks mul on tunne et piisab mõnevatistest odavatest võimenditest?
      1) Ilmselt ei pea võnkeamplituud suur olema kaugemalasuvale ekraanile kujutiste tegemiseks.
      2) Võimendi kvaliteet ei peaks kujutiste tegemisel oluline olema. Arvatavasti siiski vaja kõrgemasageduslike helide võimendust rohkem (vastav sageduskorrektsioon).
      3) Laseriga proovimata ka veel, katsed näitavad...
      Elektroonika töötab suitsu baasil.
      Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
      Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

      Comment


        #48
        kõrgemad sagedused ei tohiks teda mõjutada
        ainult madalatel liigub asi ju... sest kõrgematel sagedustel on see sagedus ni suur et ta lihtsalt ei jõua nii kähku end suristada...

        Comment


          #49
          Tegin kah endale selle värgi aga ei tööta ehk siis ei tee kujundeid. Selle pärast, et kõvakettad olid erinevad ja üx oli tunlikum kui teine...

          Comment


            #50
            aga kõike muud peale kujundite teeb? et kiir on lihtsalt selline... veidi väärak? :P

            aga kui sul seda vaja pole ehk võid mulle anda, ma leiak sellele kasutust küllaga...

            Comment


              #51
              niisi, kuna asi tarbib suht palju, ja patareisid küll ei kavatse hakata vahetama pidevalt siis tahaks talle adaptri külge panna, küsimus siis laiale ringile: kas sinna tohib panna mobiili laadijat mis annab 4.5 voldi asemel mida patareid annavad 4.7 volti? kui suur see pinge olla ohib?

              Comment


                #52
                Originally posted by rain4@Sep 7 2004, 12:07
                Tegin kah endale selle värgi aga ei tööta ehk siis ei tee kujundeid. Selle pärast, et kõvakettad olid erinevad ja üx oli tunlikum kui teine...
                mul on ka erinevad kõvakettapead aga tegi kujundeid ikka ...veidi vildakalt aga ikkagi

                Comment


                  #53
                  Originally posted by saajatz@Sep 28 2004, 18:45
                  niisi, kuna asi tarbib suht palju, ja patareisid küll ei kavatse hakata vahetama pidevalt siis tahaks talle adaptri külge panna, küsimus siis laiale ringile: kas sinna tohib panna mobiili laadijat mis annab 4.5 voldi asemel mida patareid annavad 4.7 volti? kui suur see pinge olla ohib?
                  soovitaks siiski midagi senna vahele panne et pinge 4.5 oleks ise proovisin 5-ga esialgu oli effekt hea aga ära kärssas....

                  Comment


                    #54
                    Äkki siis LM317 (margi õigsuse eest pead ei anna) mingi "voltage regulator" ? See seadistatav kivi. Keerad potest õigeks ja voila...

                    Comment


                      #55
                      vabandust, kui keegi valesti aru sai, toide läheb siis mitte kõvakettale vaid ikka laserile, sellele samale võtmehoidja moodi asjale :unsure:

                      Comment


                        #56
                        Samuse LM317'ga saad seda teha ju...aga äkki aitab, kui paned mingi taki ja 5V?

                        Comment


                          #57
                          Arvutis on see juhtimine väga-väga palju keerulisem. See kuulub juba suht keerulise matemaatika alla, midagi natu süsteemiteooriat ka juurde. Eesmärk on siis võimalikult väikse ajaga viia see pea ühest kohast teise.
                          Korra sai katsetatud sama teemat ja siis lõikasin peeglid välja nendest samadest kõvalketta ketaste plaatidest. Täitsa peegeldas... kui hästi, seda ei tea, igatähes paremini kui klaasiga peegel.

                          Comment


                            #58
                            Ma ei tea adapteri võiks hoopis panna 3V...
                            Sest need laserid pole eriti mõeldud kaua töötmaiseks ja võib juhtuda, et läheb laser läbi. Ma panin laserile lapiku 4.5V taha ja natukese aja pärast oligi läbi...

                            Comment


                              #59
                              Ma loodan, et on abi weitsa ikke: http://www.hot.ee/leintz2/Laser/laserskanner.html

                              Comment


                                #60
                                Ma loodan, et on abi weitsa ikke: http://www.hot.ee/leintz2/Laser/laserskanner.html
                                Sellest ju asi alguse saigi.. :huh:

                                Comment

                                Working...
                                X