Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

on\off

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    on\off

    tahaks lylitada 12V releed sisse\välja ir seadmega ja tahaks teada kudas seda asja teha? olen kuulnud mingist flip-flop kivist aga ei tea kudas seda kasutada ja kas sellega yldse seda teha saab :P mis varjanti teie soovitaksite?


    #2
    http://www.siliconchip.com.au/cms/A_30626/article.html

    Comment


      #3
      mul oli plaanis teha ilma koodi ja picita see asi...

      Comment


        #4
        Kui ilma PIC'ita teha, siis tuleb keerulisem, kuid mõned võimalused on. Kõige lihtsam on muidugi lihtsalt sisse - välja lüitatav IR - LED saatja poolel ning paari transiga või op - võimuga võimendi + D - triger + transs + relee või mida seal lülitad. Paraku on see tundlik ka mittevajalikele IR - kiirgustele. Paned näiteks toas tule põlema ja asi mida seal lülitada tahtsid, läheb ka käima. Selle vältimiseks tuleks tegevusraadiust kõvasti piirata. Palju parem on variant, kus saatjat moduleeritakse mõne- kuni mõnekümnekilohertsise sagedusega. Vastuvõtjas on siis mingi selektiivne aste (selektiivvõimendi, sünkroondetektor jne.). Veel parem ja võibolla natuke lihtsam on kasutada valmis pulti ja vastuvõtjat mõnest telekast näiteks. Paraku tuleb sealt välja pikk pulsirodu. Selle saaks ju dioodi, lüüdi ja Schmitti trigeri või RS - trigeri abil üheks ilusaks kandiliseks pulsiks teha, mis siis läheb D - trigerisse.
        Vene aja lõpupoole liikus valmis plokke telekatele vene 1506 - seeria kividel. Seal ON/OFF ots ja releegi olemas. Kole palju otsi jääb muidugi üle ja suur on ka, aga hädapärast käib kah. Sellega saad asjal veel kaheksat "kanalit" ka lülitada ja muudki teha - otsad kõik olemas. Neid plokke on veel liikumas - vähemalt koos vene telekatega...
        Nagu näha, tuleb hea asi tunduvalt keerulisem, kui PIC'iga, aga kui on viitsimist pusida, siis võimatu see pole.
        Sellised mõtted tulid. Kindlasti on veel variante, mis praegu pähegi ei tulnud. Ju siis keegi täiendab.
        Harjutamine teeb harjutajaks.

        Comment


          #5
          aga kas ilma picita oleks võimalik saada aru mingist koodist? Saadan välja nt raadio puldiga ja ta saab aru et mingi värin on sees ja reageerib ainult sellele siis..

          Comment


            #6
            Saab küll, aga kole keeruliseks läheb. Tuleb paras rodu kive plaadi peale, mis teevad siis ära sama töö, mis raadio protsessor puldi signaali dekodeerimisel. Sel juhul juba mõttekam ise pult ka teha, mis vähe lihtsamat koodi väljastaks ja vastavalt siis dekooder, mis selle "ära tõlgib". Natuke vähem juppe ja viletsam häirekindlus muidugi ka.
            Harjutamine teeb harjutajaks.

            Comment


              #7
              Osta parem see aparaat, ning saad puldi ja IR vastuvõtja ploki kah. Ainus probleem, et asi kannatab umbes 6V pinget, võibolla ka veidi rohkem, aga 12 ma arvan jääb paljuks. Siis pead teise relee lihtsalt hankima. Saab lülitada ka muu IR puldiga, st koodi ei kasutata.

              Comment


                #8
                PIC-iga pole ka eriti keeruline. Eriti siis, kui kood ja seletus ees on.
                - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                Comment


                  #9
                  [QUOTE=Lemmy,Sep 4 2004, 10:57]Osta parem see aparaat...
                  Pole ka paha mõte. Paar korda on isegi selliseid koledusi remondis käinud. Paraku ei mäleta, millega seal see kaugjuhtimine tehtud oli. Juhtusid muud vead olema. Noh, skeemi uurimine ja mahajoonistamine abiks.
                  12V - st 6V teha pole ju mingi probleem. Relee võib ikka 12V olla - transs ju vahel.
                  Harjutamine teeb harjutajaks.

                  Comment


                    #10
                    Hästi lihtne skeem
                    Lingikogu.
                    - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                    - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                    Comment


                      #11
                      kahjux selle skeemi miinus on se eet tundlikus madal ja teine see et mõjub praktiliselt iga IR signaali puhul ja tuevama valguse puhul, ise eelistak teha juba siis pic peal, esiteks tundlikum teiseks saab teha sedasi et ei võtax suva signaale vasta

                      Comment


                        #12
                        tegelikult teeksin ka ise piciga kuid mul pudub täielik programmeerimise oskus ja nii palju kui mina neid progremise õpetusi uurinud olen ei ole ma ikka aru saanud kudas see jama töötab. kui aga keegi mulle selle koodijupikese valmis kirjutaks siis teeks asja ära (pult on panasonic EUR648251)

                        Comment


                          #13
                          Lihtne lahendus -:

                          avr kivi at90s2313

                          ir vastuvõtja - tsop1738 -tevalost - 20 eeki

                          bascom basic compiler demo

                          Bascomis on IR vastuvõtu näidised olemas, lisaks omandad ka esimesed kogemused avr-iga
                          "Computers in future may weigh no more than 1.5 tons."(Popular Mechanics, 1949)

                          Comment


                            #14
                            PIC12F629 on ligi poole odavam...aga muidu pole vahet.
                            - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                            - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                            Comment


                              #15
                              kas skeem ka kusagil on?

                              Comment

                              Working...
                              X