Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

kas selline systeem peaks t88tama?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    kas selline systeem peaks t88tama?


    kas see v6iks t888tada?kui jah siis miks ta seda ei tee?

    #2
    LEDidele peaks eeltakistid ka ette panema. Kui PICil ei ole sisemist pull-up takki, pead IR-sisendist toitesse mingi 10k takisti riputama (võib-olla TSOP-l on sisemine, kontrolli).
    Vähemalt esitatud skeemis jääb PICi funktsioon arusaamatuks - saab ju TSOP väljundis alalispinge: 5V kui IR-signaal puudub ja 0 kui selline leiti. Trans järgi ja LED sappa! Iseasi muidugi, kui kavatsed mingit modulatsiooni kiirele peale panna.
    - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
    - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

    Comment


      #3
      See taimer NE555 ju peakski infrapuna kiirt moduleerima juba... PIC-i mõte siis sellest (häirekindlus&#33 aru saada...
      Elektroonika töötab suitsu baasil.
      Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
      Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

      Comment


        #4
        Taimer annab vaid kandevsageduse ehk 36kHz. TSOP väljund läheb selle peale nulli. Signaalide edastamiseks vajalik lisamodulatsioon (nagu helisignaal raadios).
        - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
        - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

        Comment


          #5
          minu meelest lisamodulatsioon vajalik,selleks vöid ka teist 555 taimerit kasutada.
          nimelt TSOP vastuvötja ei kannata pidevat IR kandevsagedust, vähemalt paberites selline klausel sees. Arvatavasti kerib AVR ( autom. vöim.regul) oma tööpunkti paigast ära.

          Comment


            #6
            minu meelest lisamodulatsioon vajalik,selleks vöid ka teist 555 taimerit kasutada.
            Täiesti õige. Olen ise praktikas proovinud.
            Aga millegipärast ei saanud teise 555 abiga ka hästi tööle. Arvatvasti töötab paremini kui lisamodulatsioon oleks ebakorrapärasem.

            Comment

            Working...
            X