Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

analoog-või digitaalne multimeeter

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    analoog-või digitaalne multimeeter

    Tere!
    Ma olen algaja elektroonika alal, aga tester peaks ikka olemas olema, kuid mul veel pole seda. Seepärast küsingi nüüd nõu, et kas tasuks osta analoog-või digitaalne tester. Ise algul mõtlesin, et ostaks digitaalse, kuid eile kui laenasin sugulaselt digitaalset testrit, (mingi odav jama) siis mõtlesin, et see digitaalne ei meeldi eriti, numbrid kõikusid koguaeg ja midagi tarka tollega mõõta ei saand.
    Igaljuhul oleks soov siis see tester muretseda. Võibolla soovitataksite siis midagi ka Tevalo hinnakirjast või siis Oomipoest. Või hoopis kolmanda variandina soovitage mis funktsioonid peaks olema.

    #2
    Vanad elektroonikud eelistavad muidugi seierriista. Iseasi, kas kuskilt korralikku ja suht odavat saab.

    Anaoogskaala eelised:
    Saab visuaalselt ülikiiresti (lihtsalt silmanurgast vaadates) juba ligikaudse tulemuse kätte - rohkem pole tavaolukorras ju vajagi. - Digiriistaga pead tingimata jälgima numbreid ja ootama, millal näit stabiliseerub.

    Kui on kõikuva iseloomuga signaal, siis muutusi tajub paremini (kasvõi vu meetrid - ka "digitaalskaalaga" - olemuselt ju ikkagi immiteeritakse neis tegelikult analoogskaalat. Ühenda digimultimeeter võimu väljundisse ja jälgi nivood

    Digitaalmõõteriista eelised:
    Saastad riistad väga odavad !!
    Suurem täpsus ( okei ,ka analoogriistadel,kui peegelskaala jms olemas)
    Vähe koormavad ahelat (analoogriista liigutamiseks võetakse lihtsamatel riistadel energiat mõõdetavast skeemist)
    Kvaliteetsematel riistadel on piirkonna automaatvalik (võibolla ka analoogriistadel, pole kohanud)
    Kvaliteetsemad riistad omavad RS232 liidest, statistikat jms..

    Edit: hea on mõlemat omada - Vene (Tartu)tester TL4 vms.. + mõni kaasaegsem ja vingem .
    Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

    Comment


      #3
      algajale oleks tõesti kõige mugavam osutiga mõõteriista kasutada.lihtsaim ja parim oleks muidugi tartus tehtud TL-4M, aga neid vist enam ei tehta.Tevalo omadest soovitaks testrit koodiga609-019 (370kr.).millised nõuded mõõteriistale on?esiteks, skaala peab mugav olema(kordaja peab 10 olema) ja kaitse võiks olla vale mõõtepiirkonna kasutamise vastu.

      Comment


        #4
        kas selle tester koodidega 609-019 ei saagi üle 250mA voolutugevust mõõta, patareil on isegi rohkem voolu. <_<

        Comment


          #5
          seda ei pannud kohe tähelegi(ehk on kirjaviga?), aga kui nii väike piirkond on, siis ta tõesti ei kõlba.aga teised ei tundu ka paremad olevat.otsi TL-4M,ta on küll suur ja raske, ja kole näeb välja,aga omadustelt ületab kõiki neid mõõteriistu.

          Comment


            #6
            Ma julgen kahelda, et ma seda TL-4M´i kohtan.
            Aga mis Te arvate sellest. Sellega saab küll alalisvoolu kuni 10A mõõta.
            Tegelt eriti palju seda raha ka pole, et kalleid ja häid aparaate osta.

            Comment


              #7
              Originally posted by ispy@Sep 11 2004, 17:20
              Aga mis Te arvate sellest. Sellega saab küll alalisvoolu kuni 10A mõõta.
              Ei saa

              Comment


                #8
                Sellega saab mõõta kuni 250 mA ja ega TL-iga ka üle 3 A mõõda. Kui tahad selliseid suuri voolusid mõõta osta ampertangid.

                Comment


                  #9
                  Vaata Metermani XR seeria testreid.
                  Nt. http://www.tevalo.ee/cgi-bin/web_store.cgi...13#&#33;609-013

                  Comment


                    #10
                    Originally posted by admin@Sep 13 2004, 09:57
                    Vaata Metermani XR seeria testreid.
                    Nt. http://www.tevalo.ee/cgi-bin/web_store.cgi...13#&#33;609-013
                    kas midagi sarnast mahtuvusemõõtjaga ka on, või mis foorumirahvas arvab nendest mahtuvusemõõtmise võimalusega testritest, tasub neid üldse osta?

                    Comment


                      #11
                      On ikka&#33; XR seeria testrid 33XR - 38 XR võimaldavad ka mahtuvuse mõõtmist.
                      Parem link: http://www.tevalo.ee/cgi-bin/web_store.cgi...es.html&lng=est

                      Samuti mõõdab mahtuvust 35XP tester. Selle alalisvoolu piirkond jääb aga 2A piiresse.
                      http://www.tevalo.ee/cgi-bin/web_store.cgi...xp.html&lng=est

                      Comment


                        #12
                        Olid ka sellised vene testrid olemas, millel alalis- ja vahelduvvoolu piirkond 25A (C4340 vist, täpne mark ei tule meelde; lisaks mõõtis ka takistust vist 30Moomini - pingemuundi sees). Noh, ja siis veel vana hea AVO-5M (12A, 6kV lisajaguriga). Aga suurus ja kaal... . Kui hästi otsida, võib veel kusagilt leida.
                        TL-4M muidugi parim. Suurt voolu saab ju alati lisašundiga mõõta.
                        Odavatel digitestritel suurim puudus see, et hirmus kaua aega võtab, kuni otsustab, mis näidu peal pidama jääb. Kui siis on vaja mitmel 68 - jalgsel kivil pinged mõõta, tuleb enne uni peale, kui mõõtmistega valmis saad.
                        Harjutamine teeb harjutajaks.

                        Comment


                          #13
                          Originally posted by admin@Sep 13 2004, 11:49
                          On ikka&#33; XR seeria testrid 33XR - 38 XR võimaldavad ka mahtuvuse mõõtmist.
                          Parem link: http://www.tevalo.ee/cgi-bin/web_store.cgi...es.html&lng=est

                          Samuti mõõdab mahtuvust 35XP tester. Selle alalisvoolu piirkond jääb aga 2A piiresse.
                          http://www.tevalo.ee/cgi-bin/web_store.cgi...xp.html&lng=est
                          see teine link on hea, selle testri ma vist ostan ka. palju häid funktsioone, mahtuvus, takistus, temperatuur, sagedus jne. mulle meeldib.
                          hind ka õige sellise asja jaoks.
                          tänud admin

                          Comment


                            #14
                            No mina olen sellisega siiamaani (~3-4 aastat) hakkama saanud. Vahest mõelnud küll, et võiks midagi asisemat ligi võtta, aga klotsi ei paista nagu kuskilt üle ääre ajavat. Noores Tehnikus oli kah suht hea valik odavapoolsemaid multimeetreid. ~4 sotisel aparaadil oli isegi mahtuvuse mõõtmine peal (kuskil 20uF&#39;ni vist) ja üldiselt oma hinna kohta paistsid suht asised.

                            Comment


                              #15
                              Jah, tester tuleb ikka osta vastavalt sellele, mida teha tahate. Stabiilseid pingeid- voousi- takistusi mõõta on nendega hea, aga näiteks pooljuhtide siirdeid... :angry: , jamasin digitestriga hiljuti tükk aega, veendumaks kas üks võimendi lõputranss korras või mitte. Lõpuks tirisin ikka TL-4m-i välja ja sai sai selgeks.
                              ehh... andrjusa

                              Comment

                              Working...
                              X