Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

analoog-või digitaalne multimeeter

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #31
    Minul Fluke 112. Ostsin peale seda, kui vene osutiga riist otsad andis. Elu on näidanud, et odav asi kipub alati mingil hetkel välja näitama, miks ta nii odav oli, seega sai natsa suurem investeering tehtud. Muide Tevalos tuldi vastu ja tehti ka natuke meeldivam hind. Küsija suu peale ei lööda

    madis@ei_osta_enamasti_kõige_odavamaid_asju
    Kui töötab - ära näpi! (A.Ots)

    Comment


      #32
      osutimõõteriist on hea asi küll, aga passiivse riista korral tuleks alati hinnata riista suht. madalast sisetakistusest (3V piirkonnas vist mõnikümmend kOhm) tingitud mõju skeemile.
      Selline asi võib algajale mõnikord jah üllatuse teha, hiljem enam mitte kui kogemusi rohkem.
      Näiteks TЛ-4 puhul (alalispinge voltmeetrina tal 10 kOhm/V) =3V piirkonnal mõõtes oleks justnagu 30kOhm takisti peale ühendatud.
      Järeldus - kasulik on oma mõõteriista parameetreid teada...
      Elektroonika töötab suitsu baasil.
      Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
      Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

      Comment


        #33
        Originally posted by Margus@Sep 21 2004, 18:50
        See on kaupmehe poole pealt vaadatud, aga ca 50% 506-st tulid müüjale (antud juhul Tevalo) tagasi, päris paha osakaal... Nii me ta müümise lõpetasimegi.
        mis vead olid muidu? miski tüüpviga või erinevad?
        GSM: 5039624

        Comment


          #34
          teleriremondis on mõõteriista väike sisetakistus mõnikord täitsa kasulik asi, näiteks suureoomiliste takistite vigade avastamisel.tuleb lihtsalt teada oma testri parameetreid ja mõju kontrollitavale seadmele. tänagi tuli philipsi kaadrivea otsimiseks vana armas TL-4 üles otsida.
          muidu kasutan tundmatu päritoluga UNI-T M1000. plussiks on odav hind, hea korpus mis talub hästi kukkumist, ja elektroonilised kaitsmed mis lasevad mõõta ka vooluvõrgu takistust.
          kui kunagi korraldatakse konkurss parimale osutiga mõõteriistale-siis TL-4-maximaalsed 10 punkti.

          Comment


            #35
            kas keegi midagi sellise pilli kohta oskab õelda nagu: "ц4341", osutiga asi... välimuse järgi kuskilt 70-nedndatest v 80-nendatest...
            Intel inside.. Idiot outside...

            Comment


              #36
              Ma soetasin ka endale siis sellise digitestri mingi ~6aastat tagasi. Siiamaani on mind teeninud ilusti ja ilma viperusteta. Odav asi EI pea ka alati saast olema. Või siis mul on lihtsalt vedanud...

              Comment


                #37
                sellise testriga mul siis selline halenaljakas kogemus , vist olen seda ka kirjeldanud kuskil..

                Kunag tulid need saastamarketisse 65krooni tükk. Noh siis äiapapa sai ühe omale. Kuna elektri alal tal ajud kodus eriti pole , nii ma siis teda instrueerisin koos praktiliste näitlike katsetega, et mida siis säherduse riisaga teha saab.
                Asi töötas nimelt täpselt niikaua, kuni jõudsime võrgupinge mõõtmiseni - numbrid vajusid sujuvalt eest ära ja veidike haisu kah tuli. Juu siis see ketaslüliti andis veel mõne koha peal kontakti. Õnneks võttis müüja ilma pikema jututa tagasi.
                Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

                Comment


                  #38
                  kas keegi midagi sellise pilli kohta oskab õelda nagu: "?4341", osutiga asi...
                  Google oskab päris palju, midagi täiendavalt?
                  Aastanumber ja tähtsamad parameetrid peaks ka skaalale trükitud olema...
                  Elektroonika töötab suitsu baasil.
                  Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
                  Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

                  Comment


                    #39
                    C seeria testritel oli kaks olulist puudust-esiteks kartsid nad hirmsasti põrutamist, veel enam kukumist. ja teiseks-skaala oli omapärane,väga raske oli sellisega harjuda.kordaja oli osadel 2,5 , osadel 3. kogu aeg tuli arvutada tegeliku näitu.

                    Comment


                      #40
                      Eks seebikas ajab kah vahel asja ära, muidugi.
                      Profikasutuses on seebikas lihtsalt bs.

                      Kus läheb vaja täpsust ?

                      - mõõtevõimendid
                      - AD muundurite sisendite kontroll
                      - current loop-id
                      - täpsed pingejagurid

                      jne jne

                      Kusjuures isegi Fluke tavatestrid on ikka ropptäpsed - kontrollisin 30k maksva current loop calibratoriga, millel oli vist 5 v. 6 numbrit ja tavalise Fluke multimeetri kõik numbrid olid õiged.

                      Muidugi on arusaadav et korralik tester kallis. Aga minu kogemus ütleb et odavad asjad on ainult väga rikastele. Ma liidan oma eelmiste testrite hinna kokku ja saan täpselt Fluke hinna

                      Comment


                        #41
                        Originally posted by KaruTEC+Sep 21 2004, 23:22--></div><table border='0' align='center' width='95%' cellpadding='3' cellspacing='1'><tr><td>QUOTE (KaruTEC &#064; Sep 21 2004, 23:22)</td></tr><tr><td id='QUOTE'>Eks seebikas ajab kah vahel asja ära, muidugi.
                        Profikasutuses on seebikas lihtsalt bs.[/b]

                        seebika ja profiriista vahel *on* hulk maad halli ala. näiteks minu veidi üle tonni maksnud protek.

                        Originally posted by KaruTEC@Sep 21 2004, 23:22
                        Kus läheb vaja täpsust ?

                        - mõõtevõimendid
                        - AD muundurite sisendite kontroll
                        - current loop-id
                        - täpsed pingejagurid

                        jne jne
                        täpsuse jutt algas muide sellest, kui sina ütlesid, et osuti on pähh ja ebatäpne. ma pole öelnudki, et osuti peaks ainus mõõteriist olema, vaid seda, et paljudel juhtudel on analoogriista täpsusest küll ja küll.

                        enamus amatööre ei tegele päevast päeva mõõtevõimendite, ad-muundurite kontrolli ja 0.1% täpsuste pingejaguritega. (nagu sa hästi tead, on muide laiatarbe-takistid täpsusklassiga +/-5%).

                        <!--QuoteBegin-KaruTEC
                        @Sep 21 2004, 23:22
                        Muidugi on arusaadav et korralik tester kallis. Aga minu kogemus ütleb et odavad asjad on ainult väga rikastele. Ma liidan oma eelmiste testrite hinna kokku ja saan täpselt Fluke hinna [/quote]
                        ei minul ega arvatavasti enamustel siinviibijatel *ei* ole sahtlis 10-t p**ses testrit, seega ei saa ma sellest hinnavõrdlusest hästi aru.

                        kokkuvõtteks, mida ma jauran - loomulikult meeldib ka mulle, kui kõik asjad on nagu profil ikka "the best of the best of the best"... paraku ei jõua, ei jaksa, ei suuda korraga kõike parimat osta, aga töö tahab tegemist ja tuleb millegi vahel kompromiss teha.
                        ma ei soovita sugugi kõige odavamat osta, kuid ka keskpäraste riistadega on võimalik tööd teha. tuleb ainult tahta ja osata. imho keskpärane riist õpetab paremini tööd tegema ja oma vajadustest aru saama, kui võimas "powertool". kui konkreetne töö hakkab raha sisse tooma, jõuab need profiriistad alati osta.
                        GSM: 5039624

                        Comment


                          #42
                          Olen eelkirjutajaga täiesti nõus. Lisaks veel niipalju, et ka kõigil proffidel (tegelikult vist enamusel) ei ole vaja 0,5 või veel parema täpsusklassiga mõõteriistu. Kõik oleneb ametist. Oskaja mees teeb laiatarberiistade ehitamisel/remontimisel 100 EEK - u maksva analoogtestriga suurusjärkude võrra rohkem ära, kui rahamees, kes pühib hirmkalli digimultimeetri pealt pühapäeval tolmu ja paneb külaliste tulles selle piiksuma ning tulesid vilgutama. Olles üle 30 aasta sulatina näppinud ja peaaegu 25 aastat profina remontinud, on nähtud mõlemaid juhuseid. Sellepärast julgen siin ka köhatada.
                          Harjutamine teeb harjutajaks.

                          Comment


                            #43
                            Jah täpsus on hea, kui teda vaja on. Kuid kas sa lähed oma hirmkalli testriga kuhugi tolmusesse-õlisesse ettevõttesse, et otsida üles vigane relee, kus täpsusest aitab ka +-25%.
                            Ma pean silmas, et iga töö jaoks ikka vastavalt vajadusele. Ja enda vajadusi teab igaüks ise. Nii et vastavalt vajadustele ja rahakotile.

                            Comment


                              #44
                              Vastuväited:

                              - kas ma lähen õlisesse.. jah. Korralik Fluke on nii korralikult ehitatud, et võib kasutada igasuguses keskkonnas. Seebikas annab miinuskraadiga otsad. Fluke123 on meil kohvris ja kasutame ka nt. valutsehhis kus kõnts on kõrvuni.

                              - Hall ala - selle eest tahaks hoiatada. Just hallis alas testritega taidlemine läheb kalliks. Odav rämps on nii odav et..

                              - enamus laiatarbe takisteid on 1%, 5% aeg on möödas - tehnoloogiad on arenenud

                              - ...kui rahamees, kes pühib hirmkalli digimultimeetri pealt pühapäeval tolmu ja paneb külaliste tulles selle piiksuma ning tulesid vilgutama... Eks rääkida võib kõike. Hea tester ei tee kellestki proffi, halb tester ka ei tee.

                              Minu põhiline point on selles, et odava asja kasutamiseks peab palju raha olema.

                              Comment


                                #45
                                Nii et vastavalt vajadustele ja rahakotile...
                                ...hangibki algaja küsija testri endale ega jää ära ootama TÕDE, mida profid võivad jäädagi "välja vaidlema", sest seda polegi (teavad seda, aga vaidlevad mõnuga).
                                Kogemuste ja teadmiste kogunedes tekib OMA arusaam, millist vaja, kui esimese võimalused enam ei rahulda. Ainult ettevaatust ja peaga mõtlemist soovin enne testri otste külgeühendamist, et ei koguneks kümmet läbikõrvetatud testrit enne kalli ja lollikindla hankimist...

                                P.S. Muidugi esineb ka lausa praaki, eriti kõige odavamate seas. Kasulik on vähemalt ostmise ajal lasta müüjal näidata, kas võrgupinget mõõdab, kas patarei pinget mõõdab, kas takistit õigesti näitab (viimased kodust kaasa). Korralikus poes peaks müüja oskama seda näidata, vastasel korral (nagu &#39;martinj&#39; näites) peab olema nõus kauba vastuvaidlemata tagasi ostma.
                                Elektroonika töötab suitsu baasil.
                                Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
                                Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

                                Comment

                                Working...
                                X