Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

analoog-või digitaalne multimeeter

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #46
    Originally posted by KaruTEC+Sep 22 2004, 13:40--></div><table border='0' align='center' width='95%' cellpadding='3' cellspacing='1'><tr><td>QUOTE (KaruTEC &#064; Sep 22 2004, 13:40)</td></tr><tr><td id='QUOTE'> - Hall ala - selle eest tahaks hoiatada. Just hallis alas testritega taidlemine läheb kalliks. Odav rämps on nii odav et..[/b]

    no aga minul (ja ka paljudel teistel siinkirjutajatel) ei ole ju läinud kalliks. kust sa võtad selle jutu. üldistad kõigile oma 10 p**ssekukkunud testri kogemusi? võib-olla olid ise hooletu või ei osanud testrit valida... fluke on muidugi safe bet.

    Originally posted by KaruTEC@Sep 22 2004, 13:40
    - enamus laiatarbe takisteid on 1%, 5% aeg on möödas - tehnoloogiad on arenenud
    milline "tehnoloogia" nõuab 1% täpsusega takisteid?
    pigem vastupidi, tänapäeva tehnoloogia juures ei häälestata takistitega suurt midagi, enamasti läheb vaja nominaale suurusjärgus "paar kilo" pullup-iks, "paarsada oomi" voolupiirajaks jms.
    kui on täpsust vaja, siis pannakse need asjad enamasti digitaalselt ja kvartsiga paika.

    <!--QuoteBegin-KaruTEC
    @Sep 22 2004, 13:40
    Minu põhiline point on selles, et odava asja kasutamiseks peab palju raha olema.[/quote]
    offtopic - samamoodi võiks küsida, millise autoga sa sõidad? kindlasti ainult parimaga? millist telekat vaatad? millist fotokat omad? ainult parimat? milliseid riideid kannad... ainult firma omi, söömas käid ainult "egoist-is", eksole...
    GSM: 5039624

    Comment


      #47
      Originally posted by KaruTEC@Sep 22 2004, 14:40


      - enamus laiatarbe takisteid on 1%, 5% aeg on möödas - tehnoloogiad on arenenud

      Ei ole möödas.
      Sa ürita kristalli peale täppistakistit teha. Saad küll ühesuguseid ,kuid mitte täppistakisteid.


      - ...kui rahamees, kes pühib hirmkalli digimultimeetri pealt pühapäeval tolmu ja paneb külaliste tulles selle piiksuma ning tulesid vilgutama...
      Nojah...kusjuuresnägin kolleegil sellist ossi, mille peal jooksis windows 95 ja asi oli ülikallis... Pakun, et tavamõõtmisi sellega ( tudengid &#33; ) teha ei lastud.

      Edit: millegipärast arvan, et testrite hinnavahe (kui mõõtepiirkonnad samad) määrab üldiseölt mehhaaniline vastupidavus. Jupid ju sees samad .
      Ja pakun, et laiatarbe odavad digitestrid panevad kõik mööda. Eriti oomide mõõtmisel.
      Kui huvitab, siis võin lähitulevikus kättesattunud testrimarkidele teha võrdlusmõõtmised (vool , pinge, takistus). Täpset etaloni muidugi pole



      Martin@kolleegid ise disaininud kive.
      Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

      Comment


        #48
        Mis me siin nüüd kividest räägime ? Ja mis jutt see on et tänapäeval ei ole täpseid takke vaja ? Kop kop - reaalsed keskkonnaparameetrid on alati pidevad, sellilst sensorit mis pideva suuruse OTSE digitaalselt välja annaks ei ole olemas.
        Nii. Kus me vajame 1% takisteid ja kuhu 5% ei kõlba ? Näiteks kõrgema (2+) järgu filtrid. Kui on täpsed komponendid siis ei ole vaja häälestada igat astet eraldi ja see on suur võit omahinnas. Ning 1% takid on 5% praktiliselt samas hinnas, põhjuseks see et uued tootmisliinid lihtsalt ei ole piisavalt ebatäpsed


        Testritest: Mehhaniline vastupidavus on üks asi, aga komponendid ei ole ka samad. Sisendahel on see võlusõna. Ma täpselt ei kujuta ette, kuidas on tehtud nt. 500MHz ossi sisendahel, täielik müstika.
        Fluke 26-l ja 200 kroonisel on kindlasti totaalselt erinevad sisendid. Vaadake kasvõi seda, kuipalju maksab korralik instr. võimendi (AMP01) vms.

        Ja mis puutub nüüd sellese odava testri valimisse, siis mis alustel teie seda teete ? Paluks konkreetset metoodikat

        Igapäevaelus sõidan S350 mersuga, riietest kannan kõige meelsamini Hugo Bossi ja einestan japsi restos - sushi ruulib.

        Comment


          #49
          Originally posted by KaruTEC+Sep 22 2004, 22:26--></div><table border='0' align='center' width='95%' cellpadding='3' cellspacing='1'><tr><td>QUOTE (KaruTEC &#064; Sep 22 2004, 22:26)</td></tr><tr><td id='QUOTE'>Mis me siin nüüd kividest räägime ? Ja mis jutt see on et tänapäeval ei ole täpseid takke vaja ?[/b]

          keegi ei ole väitnud, et "tänapäeval ei ole täpseid takke vaja"
          mina väitsin, et laiatarbetakistid on endiselt 5%

          Originally posted by KaruTEC@Sep 22 2004, 22:26
          ...sellilst sensorit mis pideva suuruse OTSE digitaalselt välja annaks ei ole olemas.
          kõige esimene asi, mis meelde tuli on dallase ds18s20

          Originally posted by KaruTEC@Sep 22 2004, 22:26
          Nii. Kus me vajame 1% takisteid ja kuhu 5% ei kõlba ? Näiteks kõrgema (2+) järgu filtrid. Kui on täpsed komponendid siis ei ole vaja häälestada igat astet eraldi ja see on suur võit omahinnas.
          asi, mis amatööre (s.t. ka enamust siinkirjutajaid) praktiliselt ei puuduta. kui keegi neist ka vahel järsemaid filtreid ehitab, siis kindlasti ei pane ta neid plaksust kokku E96 rea takistitest, vaid häälestab käsitsi. kui tegu pole tootmisega, pole omahind siin eesmärk.

          Originally posted by KaruTEC@Sep 22 2004, 22:26
          Ning 1% takid on 5% praktiliselt samas hinnas, põhjuseks see et uued tootmisliinid lihtsalt ei ole piisavalt ebatäpsed
          küsimus pole selles, milline on tolle 5% takisti tegelik täpsus (reaalselt vast jah 1-2%), vaid see, et valdav enamus häid ja töökindlaid laiatarbeskeeme on projekteeritud nõnda, et detailide hälve +/-10...20% ei mõjuta skeemi tööd.
          (disklaimer: edasise norimise vältimiseks täpsustan, et ma ei pea siinkohal silmas mõõteskeeme)

          Originally posted by KaruTEC@Sep 22 2004, 22:26
          Ja mis puutub nüüd sellese odava testri valimisse, siis mis alustel teie seda teete ? Paluks konkreetset metoodikat
          tõsiselt küsid või?
          sisetunne ja elukogemus.

          <!--QuoteBegin-KaruTEC
          @Sep 22 2004, 22:26
          Igapäevaelus sõidan S350 mersuga, riietest kannan kõige meelsamini Hugo Bossi ja einestan japsi restos - sushi ruulib.[/quote]
          neelasidki sööda alla
          btw. sushi ei ole ka japsidel igapäevatoit...
          GSM: 5039624

          Comment


            #50
            1. Sinu väide on bullshit. Enamus on 1%.
            2. See mis sul meelde tuli on integreeritud AD muunduriga mõõtekivi, sellist SENSORIT ei ole olemas.
            3. Kui amatöör on loll, siis ta häälestab. Mõistusega inimene paneb kohe õiged jupid. Kuidas sa üleüldse häälestad kui kõik jupid möödas on, topid trimmereid ? Mis on kallim kas 0.1% takk või trimmer ?
            4. See väide on ka bullshit. Mis point sellel oleks ? Omahinda tõsta järelhäälestuse abil ?
            5. Elukogemus testrite valimisel on kindlasti teoreetiliselt õpitav
            6. Minul on.

            Üleüldse ma ei saa aru miks peab pidevalt mingit hülgemöla lugema ? Ma räägin et ma ehitan tõenäoliselt rohkem asju kui enamus siin foorumis konutajaid kokku, mul on kogemust. Morbiidne vene juppide tikutopsist otsimine on ammu out. Meil on vahepeal kapitalism tulnud. Enam ei käida Moskvas mikroprotsessorit ostmas.

            Comment


              #51
              oleme nüüd jälle sõbrad ja võtame hoo maha,enam palju ei puudu ja hakatakse tupitsat tegema.ettepanek on selline, et igaüks kirjutab kedagi solvamata oma mõõteriistast.et mis selles head, miks just selline meeldib.või kui elu viis kokku mingi kehva mõõteriistaga, siis mis selles paha,miks see ei meeldinud.siis saab iga algaja otsustada ise, millist mõõteriista ta tahab ja millised võimalused sel on.

              Comment


                #52
                Originally posted by martinj@Sep 22 2004, 17:32
                ...Kui huvitab, siis võin lähitulevikus kättesattunud testrimarkidele teha võrdlusmõõtmised (vool , pinge, takistus)...
                See võiks paljusid huvitada küll, eriti kui oleks võimalik ka praegu müügilolevaid laenata...
                Elektroonika töötab suitsu baasil.
                Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
                Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

                Comment


                  #53
                  Originally posted by KaruTEC+Sep 23 2004, 12:21--></div><table border='0' align='center' width='95%' cellpadding='3' cellspacing='1'><tr><td>QUOTE (KaruTEC &#064; Sep 23 2004, 12:21)</td></tr><tr><td id='QUOTE'>Üleüldse ma ei saa aru miks peab pidevalt mingit hülgemöla lugema ? Ma räägin et ma ehitan tõenäoliselt rohkem asju kui enamus siin foorumis konutajaid kokku, mul on kogemust.[/b]

                  siis tuleb sellest välja lugeda, et sa oled professionaal.

                  pakun, et enamus siinkirjutajatest on amatöörid.

                  kui prof tuleb amatööride foorumisse kõigile fluket soovitama, siis mina ütleks, et see inimene ei näe omaenda ninaotsast kaugemale.

                  Originally posted by KaruTEC@Sep 23 2004, 12:21
                  Morbiidne vene juppide tikutopsist otsimine on ammu out.
                  elcoteq-i montaaziliinide kõrval on ka karutec out.
                  see, millises topsis keegi oma juppe hoiab, ei tee küll kedagi paremaks ega halvemaks.

                  <!--QuoteBegin-KaruTEC
                  @Sep 23 2004, 12:21
                  Meil on vahepeal kapitalism tulnud. Enam ei käida Moskvas mikroprotsessorit ostmas.[/quote]
                  *see*, mille sa praegu välja ütlesid, ongi muide kõige olulisem ning kõige valusam point:
                  sinukirutud vene ajal, kui kapitalism veel meie hoovile polnud jõudnud, tehti amatööride poolt siinmaal väga palju ja väga huvitavaid asju. tihti paremaid, kui tööstuslikult saada oli.
                  ja kui palju isetegijaid on praegu järgi võrreldes vene ajaga? kas pealekasvu on tulemas?

                  kapitalism tõi suhtumise, et milleks ise teha, kui võib poest odava raha eest hiinaka osta... milleks parandada, kui võib uue osta... milleks üldse erialase tööga tegeleda, kui äri toob rohkem sisse...
                  tassi ainult seljatäite viisi raha kohale ja kõik teie probleemid lahendatakse.
                  GSM: 5039624

                  Comment


                    #54
                    Originally posted by KaruTEC+Sep 23 2004, 13:21--></div><table border='0' align='center' width='95%' cellpadding='3' cellspacing='1'><tr><td>QUOTE (KaruTEC &#064; Sep 23 2004, 13:21)</td></tr><tr><td id='QUOTE'> 3. Kui amatöör on loll, siis ta häälestab. Mõistusega inimene paneb kohe õiged jupid. Kuidas sa üleüldse häälestad kui kõik jupid möödas on, topid trimmereid ? Mis on kallim kas 0.1% takk või trimmer ?
                    [/b]

                    Miks siis kõiksugu aparatuurid on täis seadetakisteid ja trimmereid ? Põhjus. asjade parameetrid on ajas muutuvad ja osa asju ei saa teha iialgi ühesuguseid. Lisaks veel tundmatu suurusega parasiitsed L C ja R , mille tõttu pole sest täpsusest enam haisugi.

                    Näiteks telekad. Küll oleks mugav elu remontijatel ja tootjatel, kui midagi kruttima ei peaks.


                    edit
                    <!--QuoteBegin-KaruTEC
                    @Sep 23 2004, 13:21

                    1. Sinu väide on bullshit. Enamus on 1%.
                    [/quote]
                    Poes müüdavad takistid ??? Tõesti ???


                    Martin@loll_amatöör_ja hoiab_juppe_ka_tikutopsis_ja_kui puudu_tuleb_tinutab_m6nelt_doonorplaadilt_välja
                    Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

                    Comment


                      #55
                      Mul on ka tikutopside "sein" mis on takkide takistuste järgi ära lahtertadud..

                      Comment


                        #56
                        Mnjah. Ilmatu kisma tuli multimeetriteemast välja. Laseks siis ka salve tühjaks...
                        Ostsin aastat 7 tagasi naljapärast 99 EEK- u maksnud testri. "SUNWA" vist oli "firmaks". Made by King Kong. Ostsin sellepärast, et veenduda, kui s*tt see ikka on, ja et kui kogemata alajaama takistust mõõdad, maha kukub või lihtsalt ära kaob siis poleks kahju. Hea pisike ka - taskusse mahub neid 2 tükki vähemalt. Siiamaani töötab, kuigi igasugu asju on vales mõõtepiirkonnas hajameelsusest mõõdetud (jälle uus 400mA kaitse sisse ja korras&#33, korpus on mitmest kohast puru ja klaas ei taha enam hästi läbi paista. Tänaseks olen ma selle hinna tuhandeid kordi tagasi teeninud. See viimane polnud nüüd küll amatööride foorumis kohane jutt, aga ma olen selline imelik inimene, et mul hobi ja töö suures osas kattuvad - seega olen proff ja amatöör korraga. Peale selle on veel mitu vene testrit ja paar multimeetrit, isegi vana AVO-5 on elus ja vahel ka kasutuses, ainult vahelduvvoolu ei mõõda enam - voolutrafo mähis on üle 40 - aastase eluea jooksul ära katkenud. TL-4M ei pidanud valule vastu ja pudenes peale 10 - aastast aktiivset kasutust lõpuks laiali. Kahju&#33; Parim tester, mis mul olnud&#33; Aga kõige rohkem pruugin ikka seda "SUNWA" - d, sest tihti on vaja vaadata kas näit on suurem/väiksem. Piisab täiesti. Ja ma ei pea teadma, kas see takisti on nüüd 12,000 kohm või 12,005 kohm. Jätaks mõõteriistade ehituse praegu kõrvale - seda ei tehta iga päev ja vajadusel saab laenata täppisriistu või väikese stiimuli eest kellegi töö juures asi üle vaadata. Samuti pole mul vaja testriga lumes sumada, et peaks külmakindel olema, isegi saunalavale ei lähe - seega ei pole ka kuumakindlus tähtis. Ja vihma sajab mul õues, ning allveelaevu ma ei remondi - ei pea hermeetiline olema, muud löga ma testri peale ei kalla ja töö ning hobi ei ole ka hullusti tolmused. Samuti pole probleem kord aastas asi lahti võtta ning puhastada/määrida.
                        Kui siis ongi vaja midagi täpsemalt mõõta, vajutan mõne riiulis oleva riista nuppu ja teen väikese kohvi, kuni asi soojeneb - stopper mul ei käi ja multimeetriga pole vaja ringi traavida. Muidugi, kui amet või hobi eeldavad, siis tuleb osta külma-, kuuma-, pritsme-, põrutus-, kuuli- ja remondikindel multimeeter - midagi pole parata.
                        Kusjuures mul oli vahepeal kasutuses ka mitte just odav multimeeter. Marki enam ei mäleta aga igasugu mälud, tolerantsid, 5 - kohaline näit + "virtuaalne" analoogskaala displei alaservas, automaatvalikud, valgustus, piiksud-puuksud ja muud kellad-viled küljes. Ei meeldinud&#33; Kui asja juurde mõtisklema jäid, siis lülitas end välja ja igal nupul oli mitu funktsiooni. Mõne režiimini oli kole keeruline jõuda. TL-4M - il keerasid RAKSAKI&#33;, ja olid õiges kohas.
                        Eelneva targutusega tahan ma veelkord öelda seda, et amarööril (ja ka igal profil) ei pea tingimata olema väga täpne ja kallis tester/multimeeter. Algajal veel eriti, kes sellega eriti midagi teha ei oska (piiksutab nuppe ja vilgutab displei valgustust targa mulje jätmiseks, kui papp pole probleem ja odavat ei sobi osta; on muidugi ka oskajaid rahamehi, aga vähe). Alustuseks võib just odav riist hea olla - õpid riistast kõike välja pigistama ja lugema. Minu kunagine õpetaja armastas toonitada, et oskaja mees saab näiteks teleka häälestatud AINULT TESTRIGA - pead ainult teadma, mida ja kuidas mõõta. Selles jutus oli suur tõde, olen ma hiljem veendunud.
                        Muidugi on mul ka peaaegu maast laeni mõõteriistadevirn (vene omad enamus ), aga neid pole just tihti vaja, kui testriga ümber oskad käia. Hea küll - ossi kasutan ka enamvähem iga päev, aga vajadusel saab ka ilma hakkama.
                        OK. Jutt hakkab pikaks minema. Veel offtopic&#39;uks, et juppe hoian ma loomulikult tikutopsides ja ei häbene seda - piisavalt juba staaži, et iga trendi pärast mitte põdeda.
                        1% ja 2% takke kasutatakse tõesti laialdaselt ka päris odavates riistades. Saab mõne häälestaja ära "optimeerida". Ja kui siis mõni kivi/transs ära vahetada, on vahel jama - varem oli selle koha peal seadepotekas, nüüd fikseeritud pingejagur - topi ikka pote asemele, mõõda takistus ära ja otsi takki.
                        Amatööride pusimistes EI PEA olema majanduslik arvestus - asja tehakse LÕBU pärast, mitte arvestades tehnoloogilisust.
                        Veel üks asi. Tehases tehtud kõrgtehnoloogilised asjad panevad amatöörid vahel ka korralikult käima. Näiteks mitmete raadiojaamadega on olnud juhuseid, kus peale hoolikat häälestamist selgub, et see asi võiks palju paremini töötada (tutikas pill kusjuures, ja mitte King Kong&#33. Neid asju on veelgi, kes viitsib netis tuhnida.
                        Ja veel. Seoses kapitalismi saabumisega ei tahaks küll prohvet olla, aga mul on tunne, et varsti oleme sama kaugele "arenenud", nagu näiteks mõned põhjanaabrid, kus, ütleme N- või UHF- tüüpi pistiku kaabli otsa jootmine on nii suur "projekt", et sellest räägitakse mitu päeva enne ja pärast kolvi soojapanekut. See, kes mingi KIT - i oskab kokku panna, on juba tegija. Loomulikult on ka seal veel "veidrikke", kes ise midagi oskavad teha ja väga nupukaid vendi aga neid jääb iga aastaga vähemaks.
                        Kõik. Rohkem ei viitsi mõttetult vaielda.
                        Harjutamine teeb harjutajaks.

                        Comment


                          #57
                          Ilmatu kisma tuli multimeetriteemast välja.
                          Kas just kisma, aga eile kell 15:26 minu postituse ajaks oli teada et nii läheb, polnud esimene kord, seepärast seal selline tekst mul...
                          Elektroonika töötab suitsu baasil.
                          Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
                          Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

                          Comment


                            #58
                            Üks asi, mis meelde tuli.
                            Kui hakkad testrit valima, siis kindlasti see mudel, millel "piiks" ehk lühisetest koos heliga peal on . Tunuvalt lihtsam pärast juppide vahetust juhuslikke lühiseid jms kontrollida.
                            Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

                            Comment


                              #59
                              Minu jaoks on osutunud asendamatuks display taustvalgustus. Paljudele kindlasti mõttetu vile, kuid kes peab mõnikord testrit laua tagant kuskile kaasa võtma, leiab, et see väga vajalik funktsioon.
                              Kui töötab - ära näpi! (A.Ots)

                              Comment


                                #60
                                Ja veel on tähtis testri toiteallikas, omal nahal kogesin, et odaval testril muidu pole häda midagi, aga patarei on pea sama kallis kui pool testrit :angry:
                                Lisaks ei meeldi mulle paljude tänapäeva testrite juures voolu mõõtmise piirkonnad. Peale 200mA tuleb 2000mA - mis tegelikult on 2A s.t. kui mõõdan ~150...350mA, ei ole just mugav lugeda 0,15....0,35. Arvuta siis ja kratsi kukalt :unsure:
                                Head susserdamist !

                                Comment

                                Working...
                                X