Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

lüliti

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    lüliti

    kui mul on kahte sorti lülitid, ühed on sellised nagu näiteks atx emaplaadi tööle panemiseks, et korra lühistan klemmid ja teine on nagu selline et lülitab klemmid kokku ja hoiab koos, näiteks kui ventika tööle lülitan, tekkis küsimus, et kas nende samasuguste lülititega nagu emaplaadi tööle panekuks kasutan on võimalik teha ka nii et kui korra vajutan siis näiteks läheb ventikas tööle ja kui teist korda vajutan siis lülitab välja, et kas on see üldse võimalik ja kui on et siis kuidas? tahaks kasutada lülititena selliseid

    #2
    Asi eeldab siiski elektroonika olemasolu (kui pole fikseeruva lülitiga) . Saaks kahe lüliti ja türistoriga suht lihtsalt teha.
    Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

    Comment


      #3
      Originally posted by martinj@Oct 3 2004, 19:22
      Asi eeldab siiski elektroonika olemasolu (kui pole fikseeruva lülitiga) . Saaks kahe lüliti ja türistoriga suht lihtsalt teha.
      äkki seletad lähemalt?

      Comment


        #4
        Kui sa just ei taha osta fikseeruvaid lüliteid (toodetakse kohe selliseid, millel üks vajutus lülitab sisse ja teine välja), siis pead mingi elektroonika vahele panema. Üks võimalus oleks näiteks t-trigerina ühendatud jk-triger, mida siis su nupp klokib(ühes kivis 2 või 4tk), selle väljundisse uln2803 ja rida releesid. Kõik värk tuleks kokku joota makettplaadile, sest kobarmontaazh oleks luba liiast.

        Comment


          #5
          Originally posted by digital@Oct 3 2004, 19:47
          Kui sa just ei taha osta fikseeruvaid lüliteid (toodetakse kohe selliseid, millel üks vajutus lülitab sisse ja teine välja), siis pead mingi elektroonika vahele panema. Üks võimalus oleks näiteks t-trigerina ühendatud jk-triger, mida siis su nupp klokib(ühes kivis 2 või 4tk), selle väljundisse uln2803 ja rida releesid. Kõik värk tuleks kokku joota makettplaadile, sest kobarmontaazh oleks luba liiast.
          fikseeruvaid ei taha, sellepärast nõu küsingi


          see tundub keeruline aga kui muud võimalust pole siis oleks vast nõus proovima, äkki kuskilt saaks mõne skeemi?

          Comment


            #6
            kui ma ei eksi , siis kas mitte kt315 transiga polnud võimalik teha...
            olen ka trigerit teinud...töötab täitsa...ainuke probleem jah see , et kannatab lülitada aint valgusdioode....


            (minuideedepostitus :lol: )
            Kui midagi ei tia, kysige minult...ma ei vasta:

            Comment


              #7
              aga mul on vaja niimoodi tööle lülitada 4 fani ja katood

              Comment


                #8


                Võibolla selline? Toitepinge võib ka väiksem olla, olenevalt releest.

                Comment


                  #9
                  ei näe pilti

                  EDIT:NÜÜD NÄEB

                  Comment


                    #10
                    Sorri...nüüd näeb

                    Comment


                      #11
                      pilt
                      mix seda dioodi sinna vaja on? ja milline seep eaks olema?

                      Comment


                        #12
                        See pole diood, vaid türistor, mis juhib releed. Paremal see kastike ongi relee ise.
                        Releel on tavaliselt rohkem lülivaid kontakte, kui kaks. Üleval need K1.1 on ühed kontaktid ja teisi kasutad oma seadmete lülimiseks. Üks vajutus nupule (üleval see T-kujuline) lülib sisse, järgmine vajutus välja jne.

                        Comment


                          #13
                          Originally posted by v6rgujuhe@Oct 3 2004, 21:06
                          pilt
                          mix seda dioodi sinna vaja on? ja milline seep eaks olema?
                          see pole diood vaid türistor

                          Comment


                            #14
                            pilt
                            aga misasi sis see seal on?

                            edit: sry jõudsid juba ette

                            aga kust seda ky202 või ky201 saada? tevalost ma ei leidnud

                            Comment


                              #15
                              Tevalos täitsa olemas...pane seal otsingusse KU202

                              Comment

                              Working...
                              X