Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

lüliti

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    no ma ei tea kas ma olen pime v, aga ma ei leia panen otsingusse "ky201" või "ky202" ei leia midagi

    edit: sain

    Comment


      #17
      skeem

      ja kui ma kasutan mitut ventikat, mida eraldi sisse lülitan, siis teen sellise skeemi järgi?

      millise relee peaksin valima? ja kas 12 v juures jätan takistuse samaks?

      Comment


        #18
        Tevalost leiad kindlasti ka mingi sobiva relee...õigem oleks sealt küsida toitepingele u. 12 volti ja 3-paari lülivate kontaktidega. Üks paar läheb sul kohe skeemis 1.1 jaoks ja kaks paari siis vastavalt ventikatele ja lambile (oli vist )...hea oleks ka teada, palju relee mähis voolu tarbib, sellele vastavalt valid ka takisti R. Kondensaator on 0,1uF.

        EDIT. Kui tahad ventikaid eri nuppudega sisse-välja lülida, siis jah. Takistus jäta esialgu samaks. Kui ei lüli, siis peab väiksem olema. Parem panna ampermeeter (multimeeter) relee mähisega järjestikku...nii saad voolu teada, mis mähist läbib. Kui see on väiksem sellest, mis releele soovitatakse, pead R takistust vähendama.

        Comment


          #19
          ok suured tänud , homme värske peaga teen uue skeemi ja uurin asja

          Comment


            #20
            skeem

            nonii tegin uue skeemi sis, relee on 4 lüliga, nende punaste punktide külge käivad siis relee lülid, ainult üks probleem on selle releega, see on suur ja suht kallis, ple mõeldud vict trükiplaadile panekuks, äkki oskab keegi soovitada mõnda odavamat releed või releesid ja selliseid mis on väiksemad?

            edit: enam pole sellest releest pilti tevalos millegipärast :huh:

            Comment


              #21
              Pane Tevalo otsingusse "relee"...tuleb ka hulga odavamaid variante...peaasi, et toitepinge 12V oleks.
              Oma skeemis oled ära jätnud türistori tüürelektroodi ja relee kontaktid 1.1...nendeta kindlasti asi ei toimi. .
              Nagu näed, vaja on 4 releed. Joonistan sulle õige variandi...



              (sorri head skeemijoonistajad, pole just kunstiteos, aga peaks õige olema )

              Jama selle pildi lisamisega...kole oluline, kas on jpg või JPG...

              Comment


                #22
                on ju olemas ka "flip-flop"(või kuidas iganes neid nimetatakse)releed. Iga kord kui relee mähis pingestada (nuppu vajutada) muudavad kontaktid asendit.
                Elekter on niisugune asi mida ei näe, aga tunned - ja kui tunned siis enam ei näe

                Comment


                  #23
                  ei näe pilti

                  Comment


                    #24
                    tänud eks ma siis proovin midagi aretada

                    Comment


                      #25
                      nüüd veel ainuke probleem, millist kõige odavamat releed kasutada

                      Comment


                        #26
                        äkki sobib selline relee? tevalos koodiga 730-120

                        Comment


                          #27
                          Raske täpsemalt öelda, sest pilti ei ole. Aga 1*2A 250V tähendab vist, et tegu ühe kontaktipaariga, sul aga vaja kahega. Tundub, et 730-084 oleks selline. Kindlam muidugi kohapeal küsida...vajalik siis kahe paarilülivate kontaktidega. See 730-084 lubab lülitada kuni 2x8 amprit, mis sinu puhul liigne ja teeb asja kalliks. Võibolla leidub mõni 2x2 amprit, mis oleks piisav.
                          Selgituseks niipalju, et need amprid on maksimaalne vool, mida relee kontaktid tohivad lülitada. Võrdluseks: ventikas võtab umbes 0,3A voolu.

                          Comment


                            #28
                            aga sel juhul äkki siis 2*0,5 A ? kood: 730-112 pilt on ka , aga jah suht kirveks lääb sellise väikse asja ehitamine 4*45=180, releedele lääb juda 180.-eek

                            Comment


                              #29
                              Ventika lülimiseks sobiks ju. Palju katood voolu võtab ei tea, aga vaevalt et rohkem.
                              Releed kallid muidugi, selle eest türistorid jälle odavad .

                              Comment


                                #30
                                SUURED TÄNUD ABI EEST !!

                                seda küll aga noh nüüd sis tuleb kuskilt raha muretseda ja ära tellida, või sis ikka mingite teiste lülitite poole vaadata

                                Comment

                                Working...
                                X