Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Kes teeks IR pikenduse?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Kes teeks IR pikenduse?

    Arvutikasutaja ftp-st leidsin vaid paar pilti selle kohta:
    [img]ftp://ftp.arvutikasutaja.ee/rauakool/IR%20pikendus/IR.JPG[/img]
    [img]ftp://ftp.arvutikasutaja.ee/rauakool/IR%20pikendus/IR_montaaz.JPG[/img]
    Juttu pikemalt peaks sellest olema detsembrikuu 2003a arvutikasutajas.
    Mure selles, et sai omale ostetud autosse uus automakk millel on ka olemas Ir pult, kuid probleem selline, et vaja mul pulti kasutada autost väljas ja suletud akendega, iseenesest pult võtab suht kaugelt (tagauks lahti ja ise seistes auto tagaosast tiba kaugemalgi asi funkab) kuid nii kui ukse kinni paned enam asi ei toimi, muuda seda asukohta kuda tahad ei hakka teine kudidagi toimima (uued akud sai ka veel sisse pandud, et algul arvasin et nende viga, et tühjad teised)
    Nüüd lootus, et selle Ir pikenduse abil saaks tuua pikenduse julla klaasile lähemale ja autos sees pikendab tema signaali juba makini ise.
    Kuid kas on keegi kes selle valmis teeks, sest omale ütleme ausalt selline töö tundub tiba raske... olen kokku meisterdanud paar lihtsamat asja kuid ka need on sellised nii ja naa juba. et ise sellist tööd ette võtma ei tahaks hakata.
    Kuid on keegi kes oleks valmis asja meisterdama siis palju see maksma võiks minna? just tegemine + siis jupid.
    Ja kui raske oleks asja tööle saada 12V peale, sest praeguse skeemi peal nagu aru saan on kasutusel 6V pinge.

    Või on kellegil miski muu lahendus minu probleemile?

    #2
    Võibolla ma eksin, aga minu meelest IR läbi klaasi liiati veel autoklaasi
    ei levi kui just mingit ränka võimsust ei kasuta(laser)

    Comment


      #3
      Olen mitmel autol seda näinud toimimas, tuttava Sony maki pult võttis lausa nii et Ford Scorpio tagaklaasist läbi lastes hakkas makk ilusti tööle ja päris mitmel teisel sellil tean ka et nii asi toimib.

      Comment


        #4
        Originally posted by hagar@Oct 13 2004, 12:02
        Võibolla ma eksin, aga minu meelest IR läbi klaasi liiati veel autoklaasi
        ei levi kui just mingit ränka võimsust ei kasuta(laser)
        millegip2rast mina kyll pole kuulnud et ir l2bi klaasi ei leviks...uv kohta tean seda kyll...minuteada pole klaas ir mingiks eriliseks takistuseks kuid ilmselt s6ltub see mingil m22ral ka lainepikkusest?

        Comment


          #5
          Loomulikult levib ir läbi klaasi - Renault-il originaalis kesklukk ir-puldiga.
          "Computers in future may weigh no more than 1.5 tons."(Popular Mechanics, 1949)

          Comment


            #6
            Kõik peaks sõltuma ir lainepikkusest. Kuid tõesti, ega nad eriti levida ei taha, see nagu juba suhteliselt soojuskiirgus ja klaas on ikka mõeldud, et hoida soojust sees. Samamoodi töötavad soojuskiirguse peal ka signa pir-andurid ja ega ta ikka ei hakka karjuma, kui sul keegi akna alt läbi jalutab (kuigi seal on vist lainepikkus veel pikem). Kui aga selle pikenduse ehitad ja selle vastuvõtja kuskile välja paned, siis peaks saama asja tööle küll... Kasvõi kuskile taha tule serva vahele, numbri kõrvale vms.
            Äkki tohiks küsida ka, miks on vaja auto audiot väljapool autot juhtida?

            Comment


              #7
              Väljapoole seda ju tuua ei anna... miski peab ju ka sees olema... nu tegelt jah kui miski kaabliga saatja osa sisse panna jne jne. kuid kui see pikenduse ots kohe klaasi serva tuua nt... kas tõesti ka sealt ta ei võta? mul miskipärast tunne, et nii lähedalt ikka peaks ju asi toimima.
              Väljast on vaja juhtida SPL võistlustel ja 140db reegli pärast, ma ei või enam autos sees mõõtmise ajal olla.

              Comment


                #8
                veidi offtopic küsimus.
                Mis sagedusel üldse automakkide puldid töötavad ? võibolla ei ole 38kHz ???
                Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

                Comment


                  #9
                  Pioneeri automaki pult võtab ilusti läbi tagaklaasi kus veel kardin ka ees.

                  Comment


                    #10
                    Ise kusjuures hakkasin ka mõtlema, et miks üldse sõber mul üldse tagaklaasist asja timmis... vast sellepärast et see ka kõrvalklaasist ei võtnud... kuid endal veel ei ole tagaklaasisi juurest asja proovinud, peaks proovima.

                    Comment


                      #11
                      Originally posted by martinj@Oct 13 2004, 17:55
                      veidi offtopic küsimus.
                      Mis sagedusel üldse automakkide puldid töötavad ? võibolla ei ole 38kHz ???
                      see IR-vastuvõtja arvutile suudab ilusti Rockford Fosgate pulti seedida
                      kasutan automaki pulti arvuti juhtimiseks :P
                      seega peaks see 38kHz olema?
                      Sound Blaster Live! 5.1 + Sansui AU-9500 + TU-9500 + 2xEstonia 35 AC-021
                      www.sansui.us/AU-9500.htm

                      Comment


                        #12
                        Proovisin enda oma läbi tagaakna... ei toimi
                        Ikkagi pikenduse peale mõtlema.
                        Tegelt oleks vaja isegi lihtsamt asja kui see seal joonisel... kui sellest nüüd õieti aru saan on seal kolm vastuvõtjat ja üks saatja pool, kuid mul oleks vaja vaid sellist millel oleks üks vastuvõtja ja üks saatja... isegi kui nii võtta siis võimeduse jaoks vaid. Et kui tuua ta otse ukseklaasi juurde siis sealt peaks ta ikka selle vastu võtma ja sealt siis saadab tema selle signaali juba edasi.

                        Comment


                          #13
                          3 saatjat ja 1 vastuvõtja ikkagi.
                          Saatedioode saad panna, palju sul vaja on, nt. ühe. Midagi ei muutu.
                          - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                          - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                          Comment


                            #14
                            Kuid mis mõte on kolmel saatjal? ja ühel vastuvõtjal? ma saaks aru ikka kui vastupidi on, et sa suunad saatja maki poole ja kolmest suunast siis pult võtab igati hästi, kuid kui on kolm saatjat ja üks vastuvõtja mis on nt suunaga kõrvalistuja ukse poole siis juhi ukse poolt asi nt ei toimi.
                            Või saan ma millestki valesti aru?

                            Comment


                              #15
                              See oli lihtsalt universaalne asi. Et kui sihid ühest kohast puldiga, võid ka rohkemaid vastuvõtjaid juhtida. Kui neid aga 1, kasutad loomulikult ühte saatedioodi.
                              - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                              - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                              Comment

                              Working...
                              X