Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Tossumasin - kas tasub jamada?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Tossumasin - kas tasub jamada?

    Kas keegi oskab juhatada mind õigetele jälgedele? Olen netist otsinud ja ei ole leidnud ei jooniseid ei skeeme.

    Soov nimelt ehitada oma küla seltsimajja lastele lustimiseks tossumasinat. Küsite miks tossumasinat? Selleks, et värvimuusika juba olemas. Õnnestus saad politseiauto vilkuritekomplekt mis kenasti meie vajadustele vastas. Nüüd on meil olemas nii sinised kui punased lambid
    Tossumasinast: Olen kuulnud jutte mingist vedelikust mida kuumale el.pliidile tilgutatakse ja siis ventilaatoriga laiali puhutakse. :blink: Ei oska kommenteerida.

    Loodan, et siin foorumis leidub inimesi kes oskaks meid selles mures aidata.

    Tervitades,
    Ergo


    Ja veel. Äkki on kellelgi vedelemas sihukest parajalt kolakat kõrgete kõlarit? Välimuselt meenutab seda miilitsa auto katusel olnud ovaalset ruuporit.

    #2
    http://www.ronex.ee/Vellemanpildid/VellLig...lemanlight2.htm
    suitsumasinal on kõige tähtsam osa vedelik, mis tossu teeb. kas sa seda lehte oled vaadanud.vähemalt vedeliku saab sealt.

    toksi googlisse smoke machine ja saad kohe õpetusi ehitamiseks ja keemia segamiseks

    Comment


      #3
      Originally posted by eku_@Nov 5 2004, 21:16
      ...Tossumasinast: Olen kuulnud jutte mingist vedelikust mida kuumale el.pliidile tilgutatakse ja siis ventilaatoriga laiali puhutakse....
      minuteada kasutati vanasti tossumasinas glütseriini ja vee segu, mida teatud temperatuurini kuumutati ja laiali pihustati. igatahes pikalt on küllalt vastik seda nuusutada. võib-olla spetsvedelikud on tervisele sõbralikumad.

      tundub, et töökindlat konstruktsiooni ei saa põlve otsas ise teha - liiga palju spetsiifilisi detaile.
      GSM: 5039624

      Comment


        #4
        Tossumasina teemat on siin ka varem arutatud.

        Tossuvedelikku saab "EW Sound and Light" poest 5l maksis eelmine aasta umbes 300.-

        Ja päris tossumasina pole mingeid vente. Vedlikku pihustatakse küttekehale, toimub aurustumine ja toss tungib läbi peene düüsi vabadusse - nii lihtne see ongi.

        Comment


          #5
          http://www.eventech.ee/kasutatud_tehnika.htm

          Masinad on küll kasutatud, kuid töökorras, saad vähemalt töökindla lahenduse. Puldil on ka taimeri võimalus, et ei peaks kogu aeg ise nuppu muljuma. Tossuvedelikku saad samast kohast.

          Ja päris tossumasina pole mingeid vente
          Masinas endas ei ole, kuid tihti pannakse masina lähedusse mõni vent puhuma, et toss paremini hajuks.
          Kui töötab - ära näpi! (A.Ots)

          Comment


            #6
            Kunagi teoretiseerisin ka samal teemal ja siis tuli tundus parem lahendus kasutada mingit vana kohvimasina seest saadud kütteelementi, sellel on selline sobiv toru juba olemas. Kogu see värk tuleks siis panna kivivilla sisse vms ja siis mingi väikse pumbakesega vedelikku sinna sisse lükata, teise otsa piisavalt peenike düüs.
            Ega see vedelik midagi erilist tõesti ei ole. väljanägemise järgi paistab väga glütseriini moodi tõesti. Kui nii paksu tossu ei taha, siis võib seda natu veel veega lahjendada, toss hajub palju kiiremini. Hajutamiseks kasutatakse muidu suurt ventikat, millele siis eest kõrvalt lastakse tossu pihta ja see siis puhub selle saali tagasi. Kuna mul endal ei ole nii suurt venti, siis olen kasutanud komplekti kolmest mingist vene päritolu umbes 15 cm diameetriga ventikast ja siis tossu neist läbi lasnud. Effekt on sama aga ventid saavad peo lõpuks väga õliseks

            Comment


              #7
              Olen näinud tossukat, millel pumbaks moskvitši klaasipesuvedeliku pump. Aga ta ei olnud ikkagi see mis peaks, kuidagi nõrgaks jäi.
              Kui töötab - ära näpi! (A.Ots)

              Comment


                #8
                Vs: Tossumasin - kas tasub jamada?

                Mul oleks selline küsimus:
                Et mis aine(valem naq, keemias vaja) tossuvedelik on?

                Suht kiire sellega, aidake.
                Ise otsisin, aga kahjuks tulutult .

                Comment


                  #9
                  Vs: Tossumasin - kas tasub jamada?

                  Alustuseks "Chemistry of Smoke Machines" (http://chemistry.about.com/library/weekly/aa010603a.htm), kus peamised tossumasina keemiad kirjeldatud.

                  Mul oleks selline küsimus:
                  Et mis aine (valem nagu, keemias vaja) tossuvedelik on?

                  Suht kiire sellega, aidake.
                  Ise otsisin, aga kahjuks tulutult .
                  Glütseriini ehk 1,2,3-propaantriooli valem on CH2(OH)CH(OH)CH2OH
                  Propüleenglükool ehk 1,2-dihüdroksüpropaan C3H8O2 ehk CH3-CHOH-CH2OH
                  Dipropüleenglükool ehk 1,1'-oksüdi-2-propanool H3CHOHCH2OCH2CHOHCH3
                  Dietüleenglükool ehk 2,2'-oksüdietanool O(CH2CH2OH)2

                  Ehk teoorias abiks. Kuigi koolikeemia seda ei käsitle. Ise ei tasu neid kokku möksima hakata - kui suhted või temperatuurid valed, tuleb heal juhul paha hais, halvemal juhul ebapuhaste ainete korral mürgised kõrvalproduktid. Ja ega neid viimaseid aineid inimesele tänavalt müüdagi.

                  Täiendus: need ained on vaid üks võimalus, kuidas tossu teha. Alustada võiks ohutumate võimalustega nagu kuiv jää, aga ka sellega võib end korralikult "kõrvetada", kuigi temperatuuriskaala miinuspoolel selle väljendi kasutamine kohane pole.
                  viimati muutis kasutaja Scott; 06 m 2007, 07:29.
                  73lpiC3kCzI 1hz9KtdUAoU FHo6rXLHNTU
                  ATiP1pN4XeM

                  Comment


                    #10
                    Vs: Tossumasin - kas tasub jamada?

                    mul on hea soovitus - ärge eksperimenteerige saalitäie inimeste tervisega.
                    ei tahaks pahaaimamatult sattuda üritusele, kus mõni kulibin kärsatab tont teab mis temperatuuril tont teab kustkohast saadud ja millise kvaliteedi- ja puhtusastmega keemiat.
                    tööstuslikus tossumasinas käiv vedelik on ohutussertifikaadi läbinud, temperatuurid, pihustamise reziim jms. paigas.
                    GSM: 5039624

                    Comment


                      #11
                      Vs: Tossumasin - kas tasub jamada?

                      Mul lihtsalt keemia õps tahtis valemit teada kui sõbrapäevapeol tossumasinat tsekkimas käis. Ütlen talle need ja eks siish vaatab, mis saab.
                      Aitäh Teile.

                      Comment


                        #12
                        Vs: Tossumasin - kas tasub jamada?

                        Kui tossu hakkad tegema, siis tõesti kasuta kvaliteetset vedelikku. Ma võin sulle järgmine nv öelda, milline tossuvedelik on kõige parema (kõige vähem häiriva) lõhnaga. Klubis kulub mul ühe peo jooksul umbes ühe liitri ringis vedelikku.
                        Ma olen näinud ikka selliseid vedelikke, mille hais ei kannata mingit kriitikat. Ausõna, mina läheksin peolt ära, kui mõni haisupomm lasta. :P

                        Comment


                          #13
                          Vs: Tossumasin - kas tasub jamada?

                          Oot, kuidas keegi seda tegigi... kastis triikraud ja vent, vedelikku tilkus peale. Vaata ainult, et põlema ei lähe :P

                          Comment


                            #14
                            Vs: Tossumasin - kas tasub jamada?

                            Mitu aastat yritasin tossukat ehitada, aga tulutult nyyd paar kuud tagasi tellisin suitsumasina ära Oomipoest ja ei kahece yldse. Vedelik oli mul ammu olemas (tellitud Ronexist). Nyyd mõtl, et see yritus pold yldse seda väärt, ISE ehitada suitsukas, EI OLE MÕTET!! Valgustehnika veel. Parem kasuta õiget suitsu tehnikat ja weic kallimat vedelikku ja kellegil ple midagi nuriseda. See, et sa hakkad ise vedelikku segama, täielik jama ''KEEMIK'', Teisi ei pea myrgitama oma katsetega!!!!

                            Comment


                              #15
                              Vs: Tossumasin - kas tasub jamada?

                              Tea, kas sellega maja soojustuse tihedust annaks ka testida? Et kui ehitajaga vaidluseks läheb, siis puust ja punasega ette näidata. Kasvõi ühe toa/korruse kaupa, tervet maja pole vist mõtet suitsu täis lasta.

                              Comment

                              Working...
                              X