Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

n-türistor

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Originally posted by megapets@Nov 26 2004, 00:34
    Oot, oot ma saan ju vist lihtsalt ka - et kui panen "anoodile" 0V ja "katoodile" 12V, või kuidas (triac)? :unsure:
    See vist isegi parim idee, koormus siis "anoodi" ja "maa" vahele. Juhtahela skeem analoogne minu eelkirjeldatuga, ainult ilma kondensaatorita ja dioodita.
    Elektroonika töötab suitsu baasil.
    Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
    Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

    Comment


      #17
      Peaks mõtlema ka sellise asja peale:
      kui ilma käsku dekodeerimata ahju sisse lülitada, siis ju suvaline häireimpulss seda ka teeb!

      Comment


        #18
        Vabandan väga, et olen olnud vahepeal töine ja pole olnud aega selle asjaga tegeleda, aga ma arvan et praeguste vastuste põhjal oleks mul vaja kodutööd veidi teha, millega ma loodan ligemail päevil tegeleda. Eks ma annan tulemustest teada. Häirete suhtes ma esialgu ei karda (ei oska veel karta) ja muidugi oleks õigem dekodeerida signaal aga see käib mulle vist üle jõu.

        Comment


          #19
          Üle jõu ehk ei käi kuid sul on tõenäoliselt vaja head digiossi, millega signaali kogu ulatuses vaadata.
          - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
          - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

          Comment


            #20
            See n-transistori teema on põhimõtteleiselt vastuse saanud - nimelt see sümistor (triac) sobib selleks toredasti. Lauapeal sai ka puldivastuvõtjaga ühendatud ja töötas kenasti. Aga selle pikema mõõtmise käigus selgus üks asi mida ma ennem tähele ei pannud (ei oodanud varem nii kaua). Nimelt puldivastuvõtja saadab seda sisselülituskäsklust peale igat 15 sekundit. Kui lülitada välja on kenasti 12v. Algul arvasin et ta teeb seda kuna ta ootab vastust ahjult aga lasin tal tund aega tiksuda - siis jättis järgi. Sellest ma järeldaks et tal on sisseehitatud taimer ja süsteem töötab hoopis nii et iga 15 sek järel tuleb sisselülituskäsklus ja kui need lõpevad siis see ongi ahjule väljalülituskäsklus.
            See aga ei sobi minu triacilülitusmõttega ja peab kahjuks ümberorjenteeruma. Et nüüd siis plaan teha lülitus transistoritega ja kondekaga viide, et kui nt. 25 sekundit uut sisselülituskäsklust ei tule siis transistor *avaneb (sulgub)* ja ahi lülitub välja. Oli hirmus huvi proovida ka aga ei leidnud kodust ühtegi pnp transistorit - nii et jälle poodi.
            Ühesõnaga tänud kõigile.

            Comment


              #21
              Aga kui see sümistor avamisimpulsi vastuvõtjalt korra juba saab, siis ta avaneb ja järgnevad avamisimpulsid sinnasamasse ei muuda olukorda. Enne ei sulgu kui vool katkestada.
              Elektroonika töötab suitsu baasil.
              Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
              Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

              Comment


                #22
                Originally posted by fre@Dec 1 2004, 00:31
                Aga kui see sümistor avamisimpulsi vastuvõtjalt korra juba saab, siis ta avaneb ja järgnevad avamisimpulsid sinnasamasse ei muuda olukorda. Enne ei sulgu kui vool katkestada.
                Jah, aga teistmoodi tehes töötaks süsteem vist õigemalt. Ja saaks puldist ka väljalülitada ja lisataimerit poleks vaja.

                Comment

                Working...
                X