Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

TL072 kivi kahepolaarne toide?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    TL072 kivi kahepolaarne toide?

    Plaanis ehitada üks skeem, kus kasutusel TL072 kivi (millist neist tevalos saada olevatest oleks kõige mõttekam audio skeemis kasutada?). See kivi vajab kahepolaarset toidet (alates +/- 5V kuni +/- 18V). Kuna see on skeemis ainuke element, mis toidet vajab siis ei tahaks nagu eraldi trafot talle ostma hakata. Kas oleks võimalik kuidagi ühepolaarsest toiteplokist kahepolaarne toide saada. Üks idee tekkis,et lihtne oleks kasutada mõnda vana mobiili toitekat, ainult kuidas ühepolaarsest toitest kahepolaarne "välja võluda"? Või oleks üldse mõttekas asi näiteks kahe 9 V patarei pealt tööle panna,sest kivi ise tarbib minu arvates suht vähe. On kellegil häid soovitusi?
    20+ aastat elfafoorumis

    #2
    Aitab otsing foorumis. Sellest siin palju juttu olnud.
    Harjutamine teeb harjutajaks.

    Comment


      #3
      mina sain enda võimu ehitamisel abi sellelt leheküljelt (võta sealt projektid ja siis keri veits allapoole.)

      www.hot.ee/qwerty009

      Comment


        #4
        Mina kasutasin näiteks seda varianti: http://sound.westhost.com/project05.htm

        Comment


          #5
          kasuta alalis/alalis (DC/DC) muundurit, neid saab vanadest koaksiaal kaabliga 10M võrgukaartidest. Juhul kui kasutad keerupaariga võrku, võid isegi töötavalt võrgukaardilt selle muunduri välja koukida. (Kui midagi katki läheb oled ise süüdi)

          PS. on teine selline tavalisest mikroskeemist ca 3...4 korda paksem 4 jalaga klots.
          Üheltpoolt tuleb vist 5 V sisse ja teiselt poolt läheb 12V välja. Tavaliselt tagab galvaanilise lahtisisestuse kuni 1000V .

          Mõnedel cox/aui väljundiga kaartidel on pingemuundur ka plaadil lahendatud, sealt on selle kättesaamine tsiba raske.

          5 krooni eest saab neid laupäeviti Anne turult Pauli käest.
          MINULE EI MEELDI KUI MÕNINGAD ISIKUD MINU POSTITUSI MUUDAVAD,
          KUI POSTITUS EI SOBI SIIS PALUKS SEE KUSTUTADA !

          Comment

          Working...
          X