Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

ehitan termomeetrit - abi paluks

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    ehitan termomeetrit - abi paluks

    nimetan kohe ära et tevalo otsing abi ei andnud, olid suitsuahjust ja juhtme pikendamisest need teemad mis pakuti.
    google-ist ei tea mis sõnu otsingusse laduda.

    ehitan siis termomeetrit (õigemini plaanis ehitada)
    ise mõtlesin teostada nii, et kasutan vanadel arvutitel kiirust näitava displey ära, see näitab numbreid 0-199, temperatuuri mõtlesin mõõta termotakistiga ehk, ja juhtida piciga. rohkem mina öelda ei oska, siinmaal mu oskused lõpevad.

    abi palun selles, et kuidas seda täpsemalt teostada/mõnd paremat viisi kuidas saaks temperatuuri mõõta. ta peab mõõtma ainult plusskraade, alates kuskil 10st kraadist, ülemist otsa veel päris täpselt öelda ei oska, mis temperatuuril saab mune praadida? kuskil sinna kanti ülemine ots kardetavasti jääb...

    #2
    http://www.interq.or.jp/japan/se-inoue/e_ckt26.htm

    http://www.discovercircuits.com/T/thermometer.htm

    rohkem ei viitsi otsida :P

    Comment


      #3
      siin ka üks termomeeter.
      ... ja teine ...
      Head susserdamist !

      Comment


        #4
        Mina paneks LM35 sensori, 2 või 3 LED 7-segmendi indikaatorit ja mingi kontrolleri. Kontrolleriga teeks ühe väljundiga, integreeriva ahelaga ja analoogkomparaatoriga odavat A/D muundust ja kirjutaks tulemust maatriksina ühendatud LED'idele.

        Comment


          #5
          to digital: äkki kui viitsid joonistad mingisuguse skeemikese kah? ja kuidas pici ära progretud saan?

          Comment


            #6
            Tõesti ei viitsi joonistada skeemi, iga elektroonikaga piisavalt tegelenu peaks sellega hakkama saama. Ja kui küsid, kuidas kirjutada koodi... Eks ikka paigutad ennast klaviatuuri ja tooli vahele ja hakkad klaviatuuril trükkima Programmeerimisoskus ei teeks ka paha. Pärast pic programmaatorisse ja kood sisse.

            Comment


              #7
              sellega tekivad kohe probleemid:

              esiteks- ma pole elektroonik, ning pole seda kuskil väitnud.
              teiseks- ma ei oska koodi kirjutada, ma ei tea mis millest sõltub jne.
              kolmandaks- pole vastavaid programme (kuigi need saaks netist tõmmata küll tegelt)
              neljandaks- pole ka programmaatorit. ma ükskord mõtlesin et oleks kasulik küll kui prooviks midagi teha, aga vaadates programmaatorite skeeme siis ise ei suudaks vist ehitada, ja vaadates nende poehindu siis nii rikas ma pole.

              Comment


                #8
                Viiendaks - mine osta see termomeeter poest. Ära võta solvanguna! Lihtsalt kui seda ei oska ja toda ei ole, siis tundub, et ei jää muud üle.

                Comment


                  #9
                  asi selles, et tahtsin seda integreerida võimule, et mõõdaks pidevalt radikate (seega küpsise) temperatuuri, ja paneelil oleks siis näidik, mingeid nuppe jne polekski nagu vaja. ja poe omasid ei saa (ju?) niimoodi sisse ehitada esipaneelile.

                  Comment


                    #10
                    Saab ka poe oma sisse monteerida. Tavaliselt on mikroskeem tabloo (LCD) all ja asi annab päris pisikeseks saagida-lõikuda. Plastmasskesta viskad minema. Muidugi oleneb mudelist...kui odavalt saad, miks mitte proovida. Kui ei sobi liimid kokku tagasi ja paned akna taha .

                    Comment


                      #11
                      Kõiki ei peagi saega nüsima. Mõnes on vaja ainult 4-6 tillukest ristpeaga kruvi lahti keerata ja ongi plaat koos LCD'ga käes. Ainuke häda, et mõnes mudelis kukub siis LCD plaadi pealt ära, sest plaadiga seob seda ainult elastomeer ning korpuses on selle paigalhoidmiseks pesa. Nii et LCD kinnitamisega võib pusimist olla ja sel juhul tõesti mõttekam korpusest tükk välja lõigata. Seega tasub enne uurida, mis karul kõhus. Mõni termomeeter võib tänu sellisele operatsioonile 4-5 korda väiksemaks muutuda, nii et ei võta ka palju ruumi.
                      Harjutamine teeb harjutajaks.

                      Comment


                        #12
                        Lisaks siia juurde veel omaltpoolt:

                        Nendes displeides ei mõõdeta sagedust, number (Või sümbol näit HI või LO) mida näidata pannakse paika jamperitega. Sõltuvalt sellest kas juhtpinge tuleb peale või ei näidatakse siis ühte või teist sümbolit. Juhtpinge võetakse TURBO nuppu alt.

                        Tarmo


                        PS.

                        Kas sul emaplaat temperatuuri ei mõõda?

                        Kui mõõdab siis ehita parem LPT LCD displey .
                        See näitaks sulle siis kogu arvuti info ära.
                        Kirjad saad vilkuma ja jooksma panna.
                        saad teha nivoo riba ... jne.

                        igatahes hulga seffim kui lihtsalt temperatuuri näidik.
                        MINULE EI MEELDI KUI MÕNINGAD ISIKUD MINU POSTITUSI MUUDAVAD,
                        KUI POSTITUS EI SOBI SIIS PALUKS SEE KUSTUTADA !

                        Comment


                          #13
                          Originally posted by klm@Dec 6 2004, 11:31
                          Lisaks siia juurde veel omaltpoolt:

                          Nendes displeides ei mõõdeta sagedust, number (Või sümbol näit HI või LO) mida näidata pannakse paika jamperitega. Sõltuvalt sellest kas juhtpinge tuleb peale või ei näidatakse siis ühte või teist sümbolit. Juhtpinge võetakse TURBO nuppu alt.

                          Tarmo


                          PS.

                          Kas sul emaplaat temperatuuri ei mõõda?

                          Kui mõõdab siis ehita parem LPT LCD displey .
                          See näitaks sulle siis kogu arvuti info ära.
                          Kirjad saad vilkuma ja jooksma panna.
                          saad teha nivoo riba ... jne.

                          igatahes hulga seffim kui lihtsalt temperatuuri näidik.
                          emm...teema algataja r22gib temp m66tmisest v6imul aga sina (niipalju kui mina aru sain) arvuti temp m66tmisest...v6i sain hoopis mina millestki v2ga valesti aru...?

                          Comment


                            #14
                            Ups viimase lõiguga panin jah veitza puuse ....
                            MINULE EI MEELDI KUI MÕNINGAD ISIKUD MINU POSTITUSI MUUDAVAD,
                            KUI POSTITUS EI SOBI SIIS PALUKS SEE KUSTUTADA !

                            Comment

                            Working...
                            X