Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Mikseri projekt

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Ostsillograafi mul ple

    Mõõtsin opakate väljundipinget: eelvõimudel pool toitepingest, aga TL062 puhul mingi kala - output 1 (esimene jalg) annab vaevumärgatava pinge, samas on output 2 (seitsmes jalg) võrdne toitepingega. Need peaks ju tegelikult võrdsed olema?

    Mõõtsin ilma signaaliallikata, s.t. lükkasin plaadile toitejuhtme lihtsalt sisse.

    Comment


      #17
      r9 ja r15 määravad selle opakapaari väljundite alalispinge.
      Sealtkandist tulekski kala otsida.Või on opakas väsind?C10 tuleks ka võtta vaatluse alla.Rohkem ei oska midagi kosta.Nii,et vaata,c10 peal peab alalispinge olema sama,mis väljundites.Esialgu kõik.

      Comment


        #18
        Noojah. Mul olid kaks rada lühises omavahel. Avastasin selle pooljuhuslikult (testeriga) - põhjuseks oli mingi imepisike tinakilluke. Testisin asja ka. Töötab. Aga jah, müra on natu palju. Sumiseb ja suriseb päris kuuldavalt kohe. Toite sidestasin 27 oomise takisti ja 2200uF kondega lahti. Huvitav, kui ma takistit 100 oomini suurendan, siis kas see aitab? Ja testides oli mul plaat laua peal ning pikad potekajuhtmed rippusid tal küljes - ma pakun, et ka varjestamine võtaks müra vähemaks?

        Kui panna nt. NE5534 kivi (see on kõige odavam alternatiiv vist) LM741 asemele, siis niisama lambist asi funkama ei hakkaks ilmselt?

        Muidu mõtlesin veel proovida TL061 kividega 741 asemel, aga niisama pimesi ei julge nagu katsetada.

        Felch: mis ülesannet see 0,1uF konded plaadi toites täidaks? Ma panin ta paralleelselt 2200uF kondega ja mingit vahet küll ei täheldanud.

        Comment


          #19
          0,1 miffised kondid on selleks,et op-võim võnkuma ei läheks ja need peaks olema opakatele võimalikult lähedale joodetud.

          Comment


            #20
            Hea küll, aga tagasi probleemi juurde. Tahan müra maha. NE5534 või TL061 sobiksid? Mis mööndustega? Mida ma arvestama pean, kui kive asendan?

            Comment


              #21
              Esimene asi,enne kui minna opakaid vahetama,oleks sobituse seadmine:et mürasid õieti hinnata,lühista kõik sisendid selliste takistitega,mis on võrdsed antud sisenditele ettenähtud signaaliallikate väljundtakistustega(näit.mikrisisendisse pane 600 oomine takk ja aux sisenditesse ka).NÜÜD HINDA OMA PULDI MÜRASID.

              Comment


                #22
                Takistiga sumiseb oluliselt vähem kui mikrofoniga, aga ikka sumiseb. Kuidas ma nüüd takisti abil seda sobitust sean... :

                Käisin ostsin Tevalost TL071 JFET low noise opampi, kuid võrreldes LM741-ga ei andnud see eriti paremaid tulemusi.

                Comment


                  #23
                  Mis tüüpi sumin on?Ega äkki võrgumüra meenuta(100/50Hz-i)?

                  Comment


                    #24
                    Tegin CoolEdit Pro 2.0-ga sagedusanalüüsi, pilt on siin:

                    http://www.zone.ee/janzav/sagedusanalyys.jpg?2

                    Müra hüppeline tõus on jah seal 40 ja 60 HZ vahel. Väike helinäide kah:

                    http://www.zone.ee/janzav/myra.mp3

                    Ma siis oletan, et kui võrgumürast jagu saan, olen omadega pooleldi mäel? :

                    Comment


                      #25
                      Ma mõtlen, et äkki aitab siinkohal toite stabiliseerimine 7809 stabilisaatoriga? Või on sellel surinal mingi muu põhjus :-[

                      Comment


                        #26
                        Pane terve oma projekt metallist karpi, siis on ka maandatud. Varjestatud juhtmed annavad vaid vähe juurde, sest plaadil on sisendid liiga pikad. Karp ühenda muidugi juhtmega oma seadme korpusega.
                        Kui see ei aita, siis tuleb toidet vaadata. Mul on olnud probleeme ka siis, kui vaid 1 cm juhet jääb varjestamatta, näiteks varjestatud kaabel tuleb potekani, potekas kah maandatud, kuid poteka klemm lahtine! Niisiis varjesta, varjesta, varjesta.

                        Comment

                        Working...
                        X