Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

kaabli mõõtmine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    kaabli mõõtmine

    Kas keegi teab kust võiks saada sellist skeemi mis mõõdaks kaabliparameetreid. Või kas keegi teab mis põhimõttega sellised mõõteseadmed töötavad. Töötan sellises firmas kus kaableid on maasisse ei tea mis ajast pannud ja need alatasa rikkes. Muidu jookse koguaeg testriga ühest kaabil otsast teise nii et nahk märg ja pealegi näitab tester ainult alalisvoolu parameetreid, kui kaablil üks soon katki ei näita midagi oommeeter. Plaanis oleks ehitada selline seade mis mõõdaks kaabli sumbuvust, näitaks enamvähem mõõtmise kohast vigastatud kohakaugust. On üldse selline seade võimalik valmis ehitada. Ma arvan et põhimõte peaks kuidagi nii olema et seade mõõtab vigastatud kohast peegeldunud signaali ja saadetud signaali ajalist erinevust ja signaali levimise kiirust arvestades arvutatakse välja kaugus.

    Ette tänades.

    #2
    Liiga palju küsimusi korraga

    Kui tegu firmaga, siis tasuks muretseda ikka korralikud seadmed. Uuri näiteks 3M poolt pakutavat "Dynatel" sarja seadmeid, Hagenuk peaks samuti midagi pakkuma jne.

    Hinnad on muidugi ka proffesionaalsed

    Mõõtmistehnikad ja metoodikad on terve omaette teadus.
    Kui puhtalt üks soon katkestuses, siis ligikaudse tulemuse annab muide terve ja katkise soone mahtuvuse mõõtmine Reaalses elus on olukorrad enamasti palju segasemad.

    Comment


      #3
      Sellised seadmed vähemalt olid olemas. Olen vene kroonus ise säärast kasutanud. Ossi moodi, ekraanil näitas graafikut, millelt sai hinnata rikke kohta. Tööpõhimõte oli nagu kirjeldasid: mõõdeti signaali tagasipeegeldusmise aega. Tegelikult käis asi kuidagi keerulisemalt aga üldjoontes vist ikka nii.
      Praeguse aja vastavaid instrumente ei tea.
      - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
      - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

      Comment


        #4
        Kunagi kasutasin veidi kallimat sorti multimeetrit, millel muude vigurite hulgas oli ka kaabli katkestuse leidmise funktsioon. Põhimõtteliselt töötas vist nii, et tuli mõõta korras kaabli/paari mahtuvus ja siis vigase oma. Saadud mahtuvuste vahe järgi rehkendas siis umbkaudse katkestuse kauguse mõõtepunktist. Ilmselt saaks seda ka tavalise mahtuvusmõõtjaga teha, kui ise veidi rehkendada. Minul seda funktsiooni vaja ei läinud, seega ei oska täpsemalt kommenteerida. Ja multimeetri mark/firma ei tule ka kuidagi meelde .
        Lühist saaks leida millioommeetriga (parematel multimeetritel olemas) - takistuse kaudu annaks arvutada ligikaudne lühise kaugus. Kui kaablis on vesi sees või pole "korralik" lühis, siis on muidugi raskem juhus. Ise ilmselt talutava täpsusega ja kasutamismugavusega riista, mis mõõdaks kõikvõimalikke parameetreid, valmis ei tee. Aga mine sa tea...
        Uuri kõikvõimalike kallimate multimeetrite andmeid - äkki näkkab. Või oskab keegi täpsemalt juhatada.
        Harjutamine teeb harjutajaks.

        Comment


          #5
          koaksiaali jaoks soovitaks mõnd Anritsu SiteMasterit, millel DTF (Distance To Fault) peal on...

          Comment


            #6
            Vaata ka siia:
            http://www.flukenetworks.com/uk/Cabling/Re...ro/Overview.htm (Inglise keeles)

            http://www.tevalo.ee/cgi-bin/web_store.cgi...65#!611-265 (eesti keeles)

            Comment


              #7
              Mulle tundub, et nüüd oleks teema algatajal viimane aeg täpsustada, mis marki kaablitega täpselt tegu on

              Või on riistad juba tellitud?

              Comment


                #8
                hehee. Õige küll, milliseid kaableid mõõdaks jäi ütlemata. On vaja mõõta maasees või õhus olevaid sidekaableid, osades kohtades on isegi veel õhutraadid olemas . Kaablid on vanad vene omad (ei tea mis ajast nad sinna maha pandud on aga peavad veel kestma vist 50 aastat ). kahesooneline vene kaabel mark PRPPM selle soome analoog on MU 1*2*0,5. siis kümne-või enampaarised kaablid, vene marki küll ei tea, neid on ka igat sorti näiteks tinaisolatsiooniga jne. Ühesõnaga oleks vaja mõõta just neid kaableid mis väljas asuvad. Mõõdetavate kaablite pikkused ulatuvad mitme kilomeetrini (kohati isegi 5 km-ni).

                Kunagise Eesti Telefoni kaabelvõrgustik.

                Väga mäda värk peaks mainima, eriti maakohtades

                Ehk oskab nuud keegi midagi soovitada

                Comment


                  #9
                  Selge pilt
                  Vene kaablitel iseenesest ei ole häda midagi, põhiline probleem on selles, et omal ajal ei olnud kvaliteetseid jätkumaterjale. Niiskus tungib pikapeale sisse, keerab tuksi isolatsiooni ja tekitab ka soonte katkestusi. Ja kuna enamus vene kaableid on ilma vaseliintäidiseta (erinevalt praegustest VMOHBU jms.), siis kipuvad niiskuskahjustused olema pöördumatud.

                  Esimene asi - muretse endale tester, millel on nn. megeri funktsioon. See tähendab, et isolatsioonitakistuse mõõtmisel on testpinge vähemalt 100V, siis hakkad alles õigeid tulemusi saama.

                  Rikkekohtade mõõtmisega on keerulisem. Hea oleks, kui saaksid kusagilt vene ПKП tüüpi mõõtesilla. Neid on erinevaid marke, ehk on kellegil veel mõni ära viskamata. Õppind mees võib sellise riistga imet teha!
                  Kaablilokaatoritest, mis siin eespool mainiti, oleks samuti abi. Kust neid aga leida

                  No ja kui eelarve pole probleem (~100 kEEK), siis julgen soojalt soovitada 3M Dynatel riistu. Need ütlevad isegi, kuhu poole mööda kaablitrassi minema pead, et rikkekohani jõuda

                  Comment


                    #10
                    Originally posted by @ndres@Dec 17 2004, 20:54
                    Kaablilokaatoritest, mis siin eespool mainiti, oleks samuti abi. Kust neid aga leida

                    No ja kui eelarve pole probleem (~100 kEEK), siis julgen soojalt soovitada 3M Dynatel riistu. Need ütlevad isegi, kuhu poole mööda kaablitrassi minema pead, et rikkekohani jõuda
                    OT: ja kui veel paar 100k juurde panna, siis parandavad vea kah ära Aga muidu, kaablilokaatorid on kõva sõna. Tuleb osata ainult nendega töödata.
                    Aeg on energiahulk, mis jääb põhjuse ja tagajärje vahele.

                    Comment

                    Working...
                    X