see peaks siis olema üks vene mikroskeem. aasta tagasi andis üks elektroonik mulle ka mingisuguse skeemi(multivibraator), kuidas jalad ühendada,aga sellest ei tulnud midagi välja,kuna skeemi joonistamisega oli tal vist probleeme.Äkki olete sellest mikroskeemist midagi kuulnud? Googeldamine skeemi kohapealt erilist tulu ei andnud.
Teade
Collapse
Foorumi reeglid.
Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less
k155la3
Collapse
X
-
Teada-tuntud TTL-seeria kivi. Äkki otsiksid venemaalt kui vene asi?
http://www.yandex.ru/yandsearch?rpt=...=%EA155%EB%E03
Väga laiatarbeline kivi, sellega tehakse mida iganes. Põhimõtteliselt on sees 4tk NAND -elementi.
-
siin häid skeeme selle kiviga
algajatel hea loogika kividega tutvuda selle isendiga. ka raamatus "Esimesi katseid elektroonikas" selle kivi kohta inffi
Comment
-
Originally posted by Elektrik@Dec 18 2004, 16:07
siin häid skeeme selle kiviga
algajatel hea loogika kividega tutvuda selle isendiga. ka raamatus "Esimesi katseid elektroonikas" selle kivi kohta inffi
Comment
-
Originally posted by paadikapten+Dec 18 2004, 18:36--></div><table border='0' align='center' width='95%' cellpadding='3' cellspacing='1'><tr><td>QUOTE (paadikapten @ Dec 18 2004, 18:36)</td></tr><tr><td id='QUOTE'> <!--QuoteBegin-Elektrik@Dec 18 2004, 16:07
... ka raamatus "Esimesi katseid elektroonikas" selle kivi kohta inffi
Viktor Borissovilt eesti keelde tõlgitud raamat "Esimesi katseid raadioelektroonikas" (Tallinn, "Valgus", 1988, 112 lk.) on päris sobilik põhitõdedega tutvumiseks, seal on 155ЛA3 kohta ka, alates lk. 104. Samuti soovitan.Elektroonika töötab suitsu baasil.
Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.
Comment
-
Üldiselt peaks enamus skeeme, mis töötavad 7400 või mõne selle derivatiiviga (74LS00 jne), ka LA3-ga töötama. Guuglist nende nimede järgi otsides võib nii mõndagi leida.
Halvad omadused on tõesti see täpne 5v pinge, jõle suur voolutarve ja aeglus. Samas headeks omadusteks on jälle suhteliselt hea häirekindlus ja lollikindlad sisendid - 561 jms seeriad kahjuks vätavad väga kergelt häireid vastu ja selle vastu tuleb plaadi disainil mõelda, samuti võib oskamatu käsitlemisega cmos-sisendid maha põletada. 155 seeria puhul tuleb veel meeles pidada, et sisendid tõmmatakse lahti jätmise korral toitesse, seega kui paned nupu, siis sisendi ja maa vahele.
Comment
-
Originally posted by digital@Dec 18 2004, 23:19
Halvad omadused on tõesti see täpne 5v pinge, jõle suur voolutarve ja aeglus. Samas headeks omadusteks on jälle suhteliselt hea häirekindlus ja lollikindlad sisendid - 561 jms seeriad kahjuks vätavad väga kergelt häireid vastu ja selle vastu tuleb plaadi disainil mõelda, samuti võib oskamatu käsitlemisega cmos-sisendid maha põletada.
CMOS on õrnemad küll, lollusi ei talu, näiteks valepidi toite andmisel ütlevad üles kindlasti. Aga nende omatarve on tõesti tühine, mõnegi skeemi toitelülitist võib loobuda. Üks selline minu väljamõeldu avaldati "Paдиo" 1986 nr. 4, lk. 17.
155 seeria puhul tuleb veel meeles pidada, et sisendid tõmmatakse lahti jätmise korral toitesse, seega kui paned nupu, siis sisendi ja maa vahele.Elektroonika töötab suitsu baasil.
Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.
Comment
Comment