Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

suitsumasina ehitamine.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    aga ma mõtlen praegu seda kas auto klaasipesu pump suudab piisavalt tugeva survega pumbata ??? ja kui suur peax olema enam vähem see ava mõõduliselt ??

    Comment


      #17
      no ise surud parajaks.

      oled näinud missuguse survega see vesi akna peale lendab kui nuppu vajutad autos? see peaks su küsimusele vastama... B)

      Comment


        #18
        nitroglütseriin ju TNT, tahaks näha seda ruumi, kus seda koos tossumasinaga kasutatakse eriti,kui sul koos paagiga,milles seda 50L
        tel 53729764

        Comment


          #19
          Originally posted by Mauro@Dec 23 2004, 20:24
          nitroglütseriin ju TNT
          nitroglütseriin ei ole TNT

          Comment


            #20
            minu viga,unustasin ühe koostisosa nitroglütseriin + diatomiit.
            ega ka glütseriin kõige parem pole, seal tegib suures osas CO2 ja halvimal juhul ka CO
            tel 53729764

            Comment


              #21
              Originally posted by Mauro@Dec 23 2004, 20:51
              minu viga,unustasin ühe koostisosa nitroglütseriin + diatomiit.
              ega sinu kirjeldatud dünamiit ka TNT pole
              TNT on trinitrotolueen
              aga see kaldub juba teemast kõrvale

              Comment


                #22
                Originally posted by saajatz@Dec 23 2004, 20:22
                no ise surud parajaks.

                oled näinud missuguse survega see vesi akna peale lendab kui nuppu vajutad autos? see peaks su küsimusele vastama... B)
                ma olen näinud kyll kuidas see tuleb autol..millise survega...aga kas see ka tossumasinale piisav on et suruda korralik surve tossule taha ???

                Comment


                  #23
                  ma kaldun arvama et kui, siis on seda pigem liiga palju, sest ma olen netist näinud ka selliseid projekte, kus on lihtsalt pudel pandud sinna triikraua (kuuma plaadi ühesõnaga), sinna väike auk sisse tehtud, ja lihtsalt tilgub selle peale, ning tossu täitsa on...

                  Comment


                    #24
                    Originally posted by saajatz@Dec 23 2004, 19:27
                    ma kaldun arvama et kui, siis on seda pigem liiga palju, sest ma olen netist näinud ka selliseid projekte, kus on lihtsalt pudel pandud sinna triikraua (kuuma plaadi ühesõnaga), sinna väike auk sisse tehtud, ja lihtsalt tilgub selle peale, ning tossu täitsa on...
                    mida rohkem seda uhkem B)

                    Comment


                      #25
                      Originally posted by jannozz50@Dec 23 2004, 00:17
                      nitroglütseriin põleb hästi , aga see plahvatab ainult siis kui sellele midagi rasket peale visata või seda ennast kuskilt alla visata...
                      Teemaväline, kuid siiski vajalik hoiatus. Loodan et sinna suunda teema rohkem ei pööra ja keegi ei kommenteeri.
                      Nitroglütseriin leiutati 1847. a., saadakse (ei hakka kirjeldama, kuidas) glütseriini töödeldes ja tema põlemine muutub üsna kiirelt plahvatuseks. Üks mool nitroglütseriini annab plahvatusel 333,2 kcal soojusenergiat. Ta süttimistemperatuur on +180 ºC, kuid juba üle +60 ºC kuumutamisel algab aeglane lagunemine, mis samuti võib muutuda plahvatuseks. Dünamiidi põhikoostisosa. On ka väga mürgine, tungides läbi naha organismi põhjustab ägedat peavalu. Kuna on ohtlik käsitsemisel, väga tundlik tule ja mehhaaniliste mõjutuste suhtes, ärge hakake seda otsima, sellega mingeid katseid tegema ja ärge uskuge igasuguseid arvamusi, nagu ka siin ülaltsiteeritav...
                      Trotüül ehk tool ehk trinitrotolueen (ka trinitrotoluool) ehk trinitrometüülbenseen ehk TNT on ka lõhkeaine (pikemalt ei kommenteeri) ja ärge minge seadusega vastuollu, et ei peaks rängalt kahetsema...
                      See jutt olgu ainult infoks, nende asjadega nalja ei tehta ja enne kasutamist läbivad lubatud aladel kasutajad ka pika koolituse, et inimohvreid vältida.
                      Elektroonika töötab suitsu baasil.
                      Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
                      Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

                      Comment


                        #26
                        Lugesin seda teemat ja kerkis rida küsimusi.

                        1.Mis seos on sellisel seadmel elektroonikaga?
                        2.Millistel tingimusel ja kus kohal seda kasutama hakatakse?
                        3.Kas seadme valmistaja on mõelnud kuidas selle seadme kasutamine mõjub tema ja teiste tervisele ja kopsudele, millised on tagajärjed?
                        4.Millise ohutuse ta suudab tagada antud seadme kasutamisel.


                        Pole mõtet solvuda ja see ei ole minu eesmärk, et kedagi solvata, kuid jääb selline mulje, et töid teostavad ja juhendavad spetsialistid, kelle pole asjast ettekujutust ega ka taju ohtu antud sedmete kasutamisel, mis tekib suitsu sissehingamisel nii enese kui ka teiste poolt.Seoses sellega võib liigitada sellise seadme eriti ohtlikuks.Selliste sedmete valmistamine jäägu ikkagi spetsialiseeritud
                        valmistajatele, kes suudavad tagada seadme ohutuse ja seda kõikides punktides.

                        Lugedes sellist jama jääb tõepoolest selline mulje, et mõni laps on lapsepõlves liiga soojas vees vannitatud.

                        Ehk oleks modedel aeg sellised jamad siin foorumis lõpetada, sest see puudutab juba ohutuse küsimusi, nii enda kui teiste suhtes.

                        Comment


                          #27
                          kusjuures elektroonikaga on see päris palju seotud. nimelt ehitasin ma endale laserskänneri, õigemini just lõpetan selle ehitamist. Et siis see laserskänner ka effekti annaks, olekski vaja seda tossumasinat. teema alustasingi just seepärast et kuna triikrauda on paljudes projektides edukalt kasutatud, ning mulle tundub et see on ka suht hea variant, siis tahaksingi teada kas triikraud võib üle kuumeneda, see nitroglütseriini teema ei ole mitte minu algatatud

                          ja ohutuse seisukorrast: kasutan spetsiaalset tossuvedelikku mis on selle jaoks ikkagi mõeldud, niiet minimaalne ohtlikkus kopsudele ja inimeste tervisele peaks ikkagi tagatud olema. ja triikraua kasutamine ie ole ka kindel, võibolla lammutan hoopis kohvimasina ära. kast ilmselt ikkagi tuleks seespoolt katta plekiga, et tagada tuleohutus. Ja kuna triikraudadel ilmselt pole seda, siis tuleks tekitada mingisugune kontroller mis mõõdaks temperatuuri/automaatselt lülitaks ta veidiks ajaks välja teatud aja tagant.

                          niiet, austatud Hr. Humax! arvan et võid rahulikult magada, ohutus on selle projekti juures ikkagi A ja O, mis on eriti tähtis, sest seda ei kasuta ilmselt mitte üksiolles vaid ikkagi mingi teatud seltskonnaga...

                          Ehk oleks modedel aeg sellised jamad siin foorumis lõpetada, sest see puudutab juba ohutuse küsimusi, nii enda kui teiste suhtes.
                          aga miks siis lõpetama peaks? ma just üritan tagada ohutust, seepärast teema tegingi, või see on ka mingite reeglitega vastuolus? ei maksa alati kritiseerida, kui teema alguse läbi loeksid siis taipaksid et ma ei taha teha dünamiiti, vaid ikkagi ohutut seadeldist!

                          Comment


                            #28
                            Triikraual on sees reguleeritav bimetalliga termorelee. Kohvimasinal fikseeritud temperatuuriga bimetallkaitse ja lisaks veel termokaitse, kui asi kriitiliseks läheb. Seega triikraud vist lihtsam lahendus.
                            Harjutamine teeb harjutajaks.

                            Comment


                              #29
                              TO jänes Magan ma ilma Sinu targutamisetagi hästi.Sa uuri hoolikalt päästeteenistuse ja tervisekaitse eeskirju.Ma muretsen ma rohkem nende pärast ,kes hiljem kannatama peavad ja oma tervise eest hoolt kannavad. Selliste seadmete kasutamine on lubatud ainult vastava litsensi alusel, mis on sedmele antud ja mida lubatakse maale tuua.Et Sina midagi garanteerid on pehmelt õeldes plära.Mina ajan juba ammu seebivahuga habet ja ei vaja Sinu kommentaare.Rohkem minu nimele pöördumisega ära vaeva näe :angry: :angry: :angry:

                              Comment


                                #30
                                Tossumasinatest lugege täpsemalt siit:
                                http://www.emanator.demon.co.uk/bigclive/smoke.htm

                                Suitsumasinates on vedelikes kasutuses glütseriin.
                                http://en.wikipedia.org/wiki/Glycerol

                                Nitroglütseriin(CH2(ONO2)-CH(ONO2)-CH2(ONO2)) on hoopis teine aine, mis on plahvatusohtlik. Plahvatusohtlikkuse annab lämmastik tema enda koosseisus, millega ont reaktsioon eriti eksotermiline. Seda ei ole suitsuvedelikes ei ole ja seda EI tohiks sinna ka panna:
                                http://en.wikipedia.org/wiki/Nitroglycerine

                                Asju kasutatakse showtehnikas suitsu tegemiseks... Ega see masin ise väga elektroonika ei ole, kuid sinna pannakse ka seda sisse... Näiteks on profim kaup üle DMX512 juhitav, sellest on ka projekte jne
                                http://www.theaterzentrum.at/technix/devel...gger/index_html

                                Comment

                                Working...
                                X