Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

ledidest lamp

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    ledidest lamp

    probleem siis selline et koolis on töö öpetuses uus teema lamp ja mul tuli mõte teha ledidest lamp. Kuna tahaks et see töötab 220v pealt otsisin skeemi. Skeem ise on selline

    Kas sellel skeemil tohib rohkem ledisid ka kasutada?

    Ette tänades

    #2
    D1 võid asendada ka LED-iga, ja LED-e panna järjest mõlemas suunas, konde C1 ühikud peaksid ikka olema nF-ides (skeemil ühikutega eksitud)...head katsetamist.

    Comment


      #3
      Poleks vist liigne ka hoiatada, et kogu asi on 220V pinge all. Pealegi C1 hoiab seda potensiaali kaua sees ja "sirakat" võib ka siis saada, kui seade vooluvõrgust väljas.
      Seepärast katsetusteks oleks hulga ohutum trafot kasutada.

      Comment


        #4
        Pane mingi 10 oomi veel võrguga järjest. Ehk aitab sisselülitamise voolutõuget pehmendada. LED-id võivad läbi kärsata.
        - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
        - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

        Comment


          #5
          Tänud!!!

          Mul on plaanis sinna umbes 20 ledi panna. Ja tänan hoiatuse eest (korra olen teisest kohast 220 saanud juba). Mul tuli mõte ka potentsiomeeter vahele panna efekti pärast. Mitme oomine see olema peaks?

          Comment


            #6
            Potensiomeeter pane R1-ga järjestikku, aga see peab ka 2W võimsust taluma, muidu läheb suitsema. Ega palju muud effekti ei saavuta, kui et LED-de heledust saab veidi muuta. Võiks ka u. 680 Ω olla. Hea oleks esialgu selle asemel erinevate takistitega proovida (470 Ω, 1 kΩ, 2 kΩ) siis selgub vajalik väärtus.
            Edit: D1 või seda asendavad LED-id peavad ka kindlasti olema, muidu kärssavad ülejäänud suure vastupinge tõttu läbi...nats kahju, kui 20tk peab pärast prügikasti viskama .

            Comment


              #7
              Lisaks veel, et levinud nipp C1 - le jääva säraka vastu on sellega paralleelselt ühendada ca 1Mohm takisti.
              Harjutamine teeb harjutajaks.

              Comment


                #8
                sai koolis nüüd see julla valmis tehtud. alguses ei läinud tööle aga siis avastasin et led on valepidi hakkas täitsa hästi tööle (kondekast sain siraka ka loomulikult, aga õps ehmatas rohkem kui mina ) aga mind hakkas üks asi segama. Ledi nagu ei põlenud korralikult. Nagu oleks väga intensiivselt vilkunud. Kuidas saada see ilusti põlema? :huh:


                EDIT: aga kas see virvendamine ka ledi eluiga võib mõjutada? :unsure:

                Comment


                  #9
                  Originally posted by Slayer527@Jan 31 2005, 19:49
                  Ledi nagu ei põlenud korralikult. Nagu oleks väga intensiivselt vilkunud. Kuidas saada see ilusti põlema? :huh:
                  Vahelduvpinge 50 Hz paistab jah ledide pealt ära, kuna LEDil ei ole mingit "viivitust" ei süttimisel ega kustumisel ning lisaks on teine poolperiood led kustunud olekus (tavaline hööglamp vilgub tegelikult 100Hz peal, sest mõlemad poolperioodid helenduvad). Sellise skeemi puhul ei olegi niisama lihtsat lahendust, et ühtlaseks helendamiseks asja (alalispinget) kondensaatoriga siluda.

                  Comment


                    #10
                    sinna kus hetkel dioodid, ühendad dioodsilla, milla +- otste vahele ühendad silukondeka (mis silub toitevoolu ja võtab seega ära vilkumise) ja sellega paraleelselt siis valgusdioodi(d). kuna teist poolperioodi enam ei ole, siis eraldi kaitsedioodi ka enam vaja ei ole.
                    simpel :Y

                    Comment


                      #11
                      pane mõlemat pidi olevale led'i ahelale veel üks tavaline diood ükskõik kumba otsa jadamisi ja siis mõlema led'ide reaga elektrolüütkondekas paralleelselt(nb! + ja - õieti&#33. Enne kondeka ühendamist kontrolli ikka, et led'id põlevad, sest muidu kui üks led ära jääb, võib konedkas laiali lennata.

                      Comment


                        #12
                        kui tahad valgusdioode rohkem kasutada siis tuleb kondensaator ümber arvutada.kondensaator on antud skeemis ballastiks,tema ülesandeks on liigne pinge enda peale võtta.pingelang kondensaatoril sõltub aga koormuse voolust.

                        Comment


                          #13
                          mulle tundub et minusugusele algajale läheb asi liiga keeruliseks :huh: ma arvan et koolis esmase projektina esitatult ta kõlbab niigi eks siis võib hiljem edasi arendada

                          Comment


                            #14
                            mulle tuli meelde, et mul on ühest vanast trükimasinast alles dioodi sild
                            1)kas ma võin seda kasutada? peal on ainult tähised:


                            RBA 40|
                            | 9B



                            2) kas ma pean tingimata sinna juurde panema silukondeka? Kui jah siis kui suur see umbes olema peaks :unsure:

                            Comment


                              #15
                              silda ei maksa küll kasutada, kondensaator käib suvaline aga üle 10,0 ei maksaks panna.

                              Comment

                              Working...
                              X