Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

uksekella ehitamisest.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    uksekella ehitamisest.

    tahaks endale ehitada uksekella, peaks olema selline et teatud kontaktide ühendamisel tekib "väljundisse" 3v alalisvoolu, et sinna saaks panna taskulambi pirni, nupust saaks valida on/off (selle suudan ise ka toitesse välja mõelda ) kõik see oleks lihtne, aga ma sooviks seda nii, et kui nupu alla vajutad, siis lamp(või kasvõi diood, takk talle ilusti ette nagu kord ja kohus) hakkab põlema, põleb mingi aja ja siis kustub. hea kui aega saaks läbi poteka reguleerida, muidu oleks veel 2 asja ka: kui asja vilkuma saaks, ning kui saaks veel ühe väljundi tekitada, kuhu saaks ühendada näiteks arvuti pc-speakeri, mis siis piniseks/piiksuks. Kui keeruliseks skeem viimati nimetatud komponentide lisamisega läheks?

    #2
    Need k6ik asjad saab teha taimeriga.NE555 vist sobiks h2sti. T6mba ja loe datasheeti, seal vajalikud skeemid olemas. Nii astable kui ka monostable skeemid olemas. Kui nuppu vajutatakse siis: monostablega mingi 4-5 sekundine tsykkel, mis annab siis toidet astable-le, mis omakorda vilgutab ledi/saadab spiikerisse signaali(saad loomulikult panna ka m6lemad). Skeem iseenesest raske ei tuleks.

    Comment


      #3
      ei tuleks jah võibolla, aga ma ei oska skeemi koostada, nii pädev ma pole elektroonika koha pealt.

      Comment


        #4
        Datasheetil on olemas ju k6ik skeemid

        Comment


          #5
          on siis selle taimeri datasheedil olemas skeem, kuidas teha uksekella??

          Comment


            #6
            Kasv6i uksekella!
            Kirjeldasin oma postis ju kuidas teha. Uksekella nupp resetib monostable,mis omakorda annab voolu astable-le(mis vilgutab ledi).

            Comment


              #7
              aga kuidas pookida külge siis veel seda pc-speakerit?

              ma kordam: olen selle koha pealt üsna võhik, ning ei oska ise skeemi koostada. äkki viitsib/oskab keegi selle puust ette ja punaseks.

              Comment


                #8
                PC speakeri paned samuti nagu ledi astable modesse ja arvutad vajaliku sageduse, millega speaker piiksuks.
                Kalkulaator selleks http://ourworld.compuserve.com/homep...Bowden/555.htm

                V6in mingi p6him6tteskeemi mingi aja p2rast joonistada, kui soovid.

                Comment


                  #9
                  see oleks väga teretulnud kui saaks miski skeemijupikese

                  Comment


                    #10
                    brand11, kadusid ära kuhugi?

                    Comment

                    Working...
                    X