Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Autoalarmist kodu alrm

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Autoalarmist kodu alrm

    Kuna plaanis minna mõneks kuuks välismaale siis oleks vaja panna midagi kodu valvama.On kaks ruumi mida valvata vaja.
    Selleks on olemas mul kaks autoalarmi mille mudeleid ma ei tea ja kuna nendest auto signadest ise ka suurt ei jaga siis äkki keegi tunneb need pildilt ära ja oskab õelda mida kuhu ühendada.
    Veel on mul olemas kaks pir andurit mille kohta ka ma pole juhendit leidnud ,pole neil palju otsi ,peale toite veel kaks paari ja usun et iga teadja mees ütleb peale vaadates juba ära mis otsad on ja mida need välja annavad.

    Panen siia siis jubinate pildid.

    Signa1 - On mingit vanemat tüüpi .sellel vist ainult põrutusandur ja uste andurid
    http://lisaaeg.ee/images/al9.jpg
    http://lisaaeg.ee/images/al7.jpg

    Signa2 - On juba uuemat tüüpi ,sireeni peale on kirjutatud mongoose

    http://lisaaeg.ee/images/al1.jpg

    Pir andur siis selline

    http://lisaaeg.ee/images/al10.jpg
    http://lisaaeg.ee/images/al11.jpg

    Igasugu küsimused ja soovitused oodatud.
    Kui on välja pakkuda ka mõni lihtsam/parem variant siis oleks hea see kirja panna.
    Üks variant panna ka lihtsalt sümistor vahele - ise ei jaga ka sest sümistorist midagi.
    O: läpakate klaviatuure M: erinevaid läppari juppe, protsessorid, wifid, mälud, klaviatuurid, klaviatuuride nupud, jpm Apple Macbook inverterid Huvi korral PS.

    #2
    Tõesti keegi ei tea siis või.
    Kuidas seda süsteemi saaks lihtsalt sümistoriga teha?
    O: läpakate klaviatuure M: erinevaid läppari juppe, protsessorid, wifid, mälud, klaviatuurid, klaviatuuride nupud, jpm Apple Macbook inverterid Huvi korral PS.

    Comment


      #3
      Püüa mõned tähtsamad kirjad, mis alarmi peal on, google otsingusse panna, järsku isegi leiad skeemi, või saad vähemalt mõne vihje tootja kohta, võid ka mõnda autoalarmidega tegelevat firmat piinata, järsku libistavad nime üle moka, kui ära tunnevad. Selliste üsna kehvade piltide pealt küll vist keegi kindlalt ära ei ütle, mis juhe mille jaoks on. Ei tea ju isegi, mis funktsioonid nendel alarmidel on.

      Üldiselt minu arvates ei oleks mõtet hakata jamama pir anduritega, pane parem lülitid uste-akende külge(ühendad alarmi uste andurite külge), kui on, pane põrutusandur ka klaasi külge ja süsteem tuleb palju töökindlam. Kui hakkad ise leiutama neid pir-e autoalarmi külge(see ei käi nii lihtsalt), võib tekkida igasuguseid jamasid nagu ikka katsetamata asjadega ja võibolla hakkab alarm nädal peale sinu ärasõitmist iga viie minuti taga lõugama jne..

      Comment


        #4
        ma soovitan ka panna uste, akende andurid ja mitte hakata nende PIR'idega jamama. tuleb lihtsalt lihtsam ja ka töökindlam

        Comment


          #5
          kui PIRid väga vanad pole, siis pole küll nendega oluliselt kehvem. sellel mis pildi peal on keskmised alarmi otsad(NC) ja vasakul tamper, mida sul kodus pole vaja. paned autoalarmiga sama toite ja alarmi otste alla ühendad autoalarmi usteandurite juhtmed(peaks mõlemad sama värvi olema. ja alarmi otsad saad ju nii teada et paned musta ja punase vahele 12v toite ja siis hakkad vaatama et mis mida teeb
          5072525

          Comment


            #6
            ah jaa. lihtsama variandina kui sul mingi nendest autoaarmidest töötab(puldid ja kõik), siis ma võin ta vahetada samas seisus kodualarmikeskuse vastu.
            5072525

            Comment


              #7
              Küsimus siis pir anduri selle teise kontakti kohta (nc) kaks keskmist
              Kas ma saan õieti aru et ma ned on mingid rele otsad mis ühendatakse siis kui piris hakkab punane põlema.Nii ma sain asjast vähemalt aru testriga mõõtes.
              Küsimus on selles et kas ma võin nii teha et nendest ühe otsa peale tuleb +12v ja teisest läheb sama edasi.Kokkuvõttes peaks olema asi nii et kui pir reageerib läheb see vool edasi
              O: läpakate klaviatuure M: erinevaid läppari juppe, protsessorid, wifid, mälud, klaviatuurid, klaviatuuride nupud, jpm Apple Macbook inverterid Huvi korral PS.

              Comment


                #8
                Jah, võid küll. Relee kontaktid peaksid olema PIR-i enda skeemist täiesti lahti.
                NC - normally closed
                N0 - normally opened
                COM (vms) - common ehk see kontakt, mis mähise pingestamisel ühendub NO-ga ja vastupidi
                - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                Comment


                  #9
                  Nüüd on nii et kõik süsteem töötab kuid selleks et signa pir-i märguande peale tööle hakkaks tuleb anda signa teatud juhtmele +12V ,kuid need kaks keskmist klemmi töötavad vastupidi ,neil on ilma häireta 12V peal kuid kui häire tuleb siis 0.
                  O: läpakate klaviatuure M: erinevaid läppari juppe, protsessorid, wifid, mälud, klaviatuurid, klaviatuuride nupud, jpm Apple Macbook inverterid Huvi korral PS.

                  Comment


                    #10
                    Kõik paraku õige.. Enamus PIR e annab rakendudes katkestuse. äkki annab relee pealt normali open otsa tuua?

                    Comment


                      #11
                      pista relee vahele

                      relee com jalga lase 12V ja nc jalg yhenda siis sireeniga(või kuhu iganes sa seda 12V sisse lasta tahtsid)

                      siis ongi nii et kuna relee saab inge peale siis NO jalga lastakse 12V ja ei juhtu midagi kui aga pinge ära kaub relee juhtjalgadelt, siis hakkab siree huilgama

                      Comment


                        #12
                        Probleem selles et seal nagu pole seda COM otsa

                        Asja lahendaks vist mingi relee mis töötaks põhimõttel et kui talt +12V kaob ühendab teise ringi ühendusse kust lendab +12V signa klemmi peale.
                        Kas mõni autorelee ei tee sellist asja ära?
                        Või on mõni parem / lihtsam viis ?
                        O: läpakate klaviatuure M: erinevaid läppari juppe, protsessorid, wifid, mälud, klaviatuurid, klaviatuuride nupud, jpm Apple Macbook inverterid Huvi korral PS.

                        Comment


                          #13
                          On suhteliselt levinud autoreleedel 2 varianti: kas lyhistab v6i siis avab kontaktid kui 12V peale anda. Sellega ei tohiks probleeme olla...Kui relee lahti v6tad siis on isegi n2ha mis on mis, samuti peaks peal mingi p6him6tteskeem olema.

                          Comment


                            #14
                            Foorumlane Bloody-Orc ju andis lahenduse: kui releel vai 2 kontakti, pane lisarelee, mille 3 kontakti. Lihtsamat enam välja mõelda ei anna. Kõige töökindlam lahendus.
                            - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                            - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                            Comment


                              #15
                              releelt teist otsa võtta ei saa, kuna neil andurite on herkonreleed ja 90% isenditel ei ole seda teist kontakti releel üldse olemaski. kasuta mingit suvalist pisikest 12V 3 või 6 kontaktiga releed ja sealt pealt saad endale vajaliku C ja NO klemmid.
                              PS, ära katseta mingi suure autoreleega, sest siis võid herkoni üliväiksed kontaktid sisse kõrvetada
                              Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

                              Comment

                              Working...
                              X