Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Optiliste komponentide välimääraja

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Optiliste komponentide välimääraja

    Nii...olemas on sellised detailid:

    PILT SIIN

    Niipalju tean juba ise:

    2 - IR LED
    6 - Double photo transistor
    7 - Sama mis eelmine


    Aidake täita lüngad....

    Eriti pakub huvi detail 3. Katsetustel selgus, et selle üks pool on IR LED. Aga kas tal on siis samas kestas ka mingi transs või fotodiood? Ahjaa... nr. 4 ja nr. 8 on seesama detail 3 lahti võetuna. Tal muidu käib see "mütsike" pähe.
    Oota! Las ma teen seda natuke paremaks...

    #2
    Ei oska keegi aidata? :unsure:
    Oota! Las ma teen seda natuke paremaks...

    Comment


      #3
      ma kipun pigem arvama, et see nr 3 on IR VV ehk siis fototrans, sest dioodile ei ole vaja enam, kui kahte jalga, kuna tema parameetrid on kindlaks määratus juba tehases materjali ja kristalli ehitusega.
      miks see 6 peaks duubel olema, mina küll ei tea, pigem liittrans. ilmselt need 3-jalgsed on kõik transid või siis dioodi ja transi kooslused ja suht kindlalt on nad VV-d. kiirrgavale elemendile pole vast mõtet transsi sisse panna. iseasi, mis lainepikkusel need vidinad töötavad, sest seda pildi järgi vaevalt sulle keegi kindlalt öelda oskab
      Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

      Comment


        #4
        sarnanevad nad IR vastuvotjatele,kolm jalga on selleks et anda toide,yldjuhe ja v'ljund.

        Comment


          #5
          aga kui annan detaili nr. 3 esimesele kahele jalale toidet, ei mäleta täpselt kumb pluss kumb miinus, kuid digikaameraga vaadates on näha, et süttib IR tuluke seal läätse taga. Kuid kolmanda jalaga katsetades ei toimu midagi, proovisin nii esimese kui teise jalaga paaris ning pooluseid vahetades. Sellepärast arvasingi, et äkki on transs sees... Et nagu saatja-vastuvõtja ühes pakis.
          Oota! Las ma teen seda natuke paremaks...

          Comment


            #6
            Aga mis oleks siis asja m6te? V6i on nii, et saab kasutada vastavalt siis saatja ja vastuv6tjana?

            Comment


              #7
              ei mina tea... lihtsalt.. ei suutnud midagi targemat välja mõelda hetkel... Sest ei saa ka see variant olla, et üks "pool" LEDist on läbi. Sest mul neid kolm tükki ja kõik on sedasi, et üks pool toimib IR LED-ina ja teine pool on vait....
              Oota! Las ma teen seda natuke paremaks...

              Comment


                #8
                Saatedioodi ja vastuvõtudioodi või -transi kooslusi on olemas küll. Kasutada saaks näiteks mingi kiire katkemise detektimiseks (kui peegeldav materjal kiire teel). Kui peegli ja anduri vahelt liigub läbi läbipaistmatu materjal, kiir katkeb. Kas need on samasugused vidinad, ei oska kindlalt väita.
                - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                Comment


                  #9
                  Mina olen kohanud sarnast asja printeri sees. Seal näiteks kontrollib selline asi seda, kas paber on sees, või mitte. Kui on sees, siis peegeldab valgelt paberilt tagasi, kui pole, siis musta tausta pealt ei peegelda.
                  Nii mulle tundus vähemalt.

                  Comment


                    #10
                    raske on midagi täpselt öelda lihtsalt välimuse põhjal, aga tee katse: lase sellele vidinale toide peale ja siis mõõda miinuse ja vaba klemmi pinget/takistust, kui peeglit seal ees liigutad, siis mingil hetkel peaks ju sealt midagi tagasi peegeldama ja seda peaks tester näitama
                    Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

                    Comment

                    Working...
                    X