Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Pingeregulaator ja skeem

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Pingeregulaator ja skeem

    hei,

    On järjekordselt paar lolli küsimust. Tahaks kasutada pingeregulaatorit L7805CV.
    Leidsin sellise skeemi: pilt

    Nüüd tekkisid küsimused:

    1. Milleks seda dioodsilda kasutatakse? Vahelduvvoolust alalisvooluks? Kui ma aga kasutan juba enne seda skeemi alaldit, siis pole silda vaja?
    2. Milleks selles skeemis need kondekad head on? Ja nii suured?

    Tänud.

    #2
    Sellist dioodsilda kasutatakse vahelduvvoolu muutmiseks alalisvooluks. kui pinge on juba enne alaldatud, siis pole muidugi seda silda seal vaja. lüüdid siluvad alaldatud pinget, sest 50hz v6rgutoite puhul katkeb alalisvool 50 korda sekundis. lüütide mahtuvused valid vastavalt vajadusele, 1000uF ei ole toiteploki puhul palju, pigem vähe.

    Comment


      #3
      Kuskohast sa selle skeemi võtsid. http://www.datasheetarchive.com/data...24/249774.html (lehekülje lõpus)
      See sinu skeem tundub olevat kasutamiseks tõesti pärast dioodsilda kohe ja lüütkondekad ongi toite silumiseks. Datasheedi skeemil keraamilised kondekad vist kivi kaitseks ja eeldatud, et pinge juba silutud. Kui ma asjast valesti aru saanud siis palun parandage, ärge lööge :P

      Comment


        #4
        Tänud vastuste eest.

        Aga põhimõtteliselt võib skeemi jätta nii nagu on, ainult et dioodsilla jätab välja?
        Või on antud juhul lüüdid mõtetud ja peaks asendama väikeste keraamilistega?

        Comment


          #5
          Originally posted by _fred_@Feb 22 2005, 14:12
          Või on antud juhul lüüdid mõtetud ja peaks asendama väikeste keraamilistega?
          Lüüdid paned väiksemad, eriti hull pakkumine väljundisse nii suurt lüüti panna,
          100nF konded ka, ei lase võnkuma.
          VÕIMENDITE REMONT ja KAASAJASTAMINE

          Comment


            #6
            Väljundisse on parajad panna 2,2mkF.Enne stabilisaatorit tuleks panna ikka 2200mkF, vähemalt.
            The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
            Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
            Projektide pildid
            Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
            http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

            Comment


              #7
              Lisaksin siia elekrtolüütkondensaatorite mahtuvuste kohta veel sellise tähelepaneku, et kui panna väga suured lüüdid nii millifaradilised siis võib tekkida oht et sisselülitamise hetkel võivad alaldudioodid läbi minna, kuna sisselülitamise hetkel on lüüdid tühjad ja tekib lühiajaline väga suur vool (lühisvool), kuni lüüdid täis laaduvad, mida suuremad lüüdid paned seda pikema aja vältel lühisvool kestab. On mõtekas seetõttu alaldusdioodid võtta 1,5...2 korda võimsamad väljundvoolust.

              Head ehitamist

              Comment


                #8
                Millifaradiga küll dioode läbi ei lase, isegi faradiga on raske, kui vast soojaks lähevad startimisel.

                Siin skeemis võiks esimese konde panna 100..1000 µF, suuremal pole mõtet sest kivi on ju stabilisaator. Tagumine oleks ainult häirete vastane, seda peab pdf-st vaatama.
                Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

                Comment


                  #9
                  esimest ei saa väiksemat oluliselt panna, kui sisendpinge eriti kõrge pole. kivi võib küll stabiliseerida, aga kui sisendisse tuleb pinge, mille alumised jõnksud on nt 5V ega siis see kivi ei stabiliseeri miskit, sest kivi pinge lang on 2V.

                  to Elukaz: pane 300mA dioodide otsa 20mF ja veel 200mA tarbija, ma tahaks näha, kaua need dioodid sul kestavad...

                  seda ka, et esimene konde peaks olema kõrgema pingega 12*1,4=16,8 sinna oli paraku kirjutatud 16V. konde pinge peaks ületama kasutatavat pinget vähemalt 20%, seega peaks seal olema 25V lüüt, kui gi mina soovitaks 35V, sest siis on lülitus natuke universaalsem(kivi kannatab sisendis 35V)
                  Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

                  Comment


                    #10
                    Tänud vastuste eest. Asi sai selgemaks

                    Comment


                      #11
                      Oi kuidas mulle ei meeldi mF. Kasuta mikrosid ja on kõigil selge, mF tekitab alati küsimuse, on see nüüd see või teine. Oletades, et tegu on 20 000 mkF-iga ja et 200 mA tarbijal on mitte üle 2A trafo saame 10V toite puhul stardil dioodidel hajuvaks võimsuseks 1W per diood mingi 0,1 sekundiks. Mis dioodid need selle peale läbi lähevad?

                      Correct me if im wrong.
                      Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

                      Comment


                        #12
                        Originally posted by Elukaz@Feb 23 2005, 23:10
                        Oi kuidas mulle ei meeldi mF
                        ja mulle ei meeldi ei mF ega ka mkF
                        mingi aeg tagasi oli siin foorumis tükk aega vaidlemist kuidas õigesti mikroFaradit kirjutada ja lõpuks sai kokku lepitud tähis: "uF", kasutagem seda siis juba....
                        Intel inside.. Idiot outside...

                        Comment


                          #13
                          Originally posted by Elukaz@Feb 23 2005, 23:10
                          Oletades, et tegu on 20 000 mkF-iga ja et 200 mA tarbijal on mitte üle 2A trafo saame 10V toite puhul stardil dioodidel hajuvaks võimsuseks 1W per diood mingi 0,1 sekundiks. Mis dioodid need selle peale läbi lähevad?
                          Д226Б
                          Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

                          Comment

                          Working...
                          X