Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Ühepolaarne trafo -> Kahepolaarseks!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Ühepolaarne trafo -> Kahepolaarseks!

    Tere... Uurin maad siin foorumites juba peris kaua ning viimane lahendus on see, et peaks hakkama oma trafot ümber mähkima... Niisiis kasutada on mul 1 primaarmähisega trafo... see on 36V (igavene jurakas ) ning sellest tahaks teha keskväljavõttega trafo, et tekiks siis x - 0 - x pinged. Minu teooria on järgmine... Kui selle 36V mähise traadi lahti lammutan ning siis pooleks teen ja uuesti peale kerin tekibki 2 mähist kumbki annab 18V kuna 36V:2=18V (nagu aru olen saanud siis traadi maha kerimine vähendab pinget) siis ühed otsad kokku ning peaks tekkima 0, ning siis +/- 18V kummaski otsas!

    IRW... loodan, et keegi sai mu mõttekäigust aru ka... kui ma olen õigel teel siis oleks tore! Kuigi on väike kahtlus, et see asi nii lihtne ei ole! Igatahes andke mulle mingit head nõu kuidas siis selle süsteemi käima saaks!

    Ahjaa... ning kas see osa kust vool traffose tleb jääb sama pikaks... ise mõtlen, et peaks nagu jääma.... kuda tegelt on?

    Loodan, et ka teistele L4M3R elektroonikutele on sellest teemast abi!

    #2
    Raamatute lugemisest oleks abi, tahaks esmalt öelda.

    Aga noh...
    Mõisted
    Primaarmähis - elektrijaama poole, harilikult kõige alumine mähis, seda sa ei puutu.
    Sekundaarmähis - tarbija poole, sinul siis ~36V ma oletan.
    Teed kindlaks, mitu keerdu tuleb sinu trafol voldi kohta (või vastupidi, millise pinge annab üks keerd). Arvutad, kerid pooled keerud maha, teed väljavõtte ja kerid traadi tagasi. Ongi keskväljavõttega trafo, 2x18V vahelduvat.
    Peale dioodsilda ja silumiskondensaatoreid saad ca +/- 24V alalispinget.

    Comment


      #3
      Originally posted by @ndres@Feb 27 2005, 08:18
      Teed kindlaks, mitu keerdu tuleb sinu trafol voldi kohta (või vastupidi, millise pinge annab üks keerd). Arvutad, kerid pooled keerud maha, teed väljavõtte ja kerid traadi tagasi. Ongi keskväljavõttega trafo, 2x18V vahelduvat.

      Täpsema tulemuse nimel mõõda nõela abil kümmnendal keerul pinge, kuna tagasi
      kerida sul sama korralikult vaevalt õnnestub tee väljavõte keerd kaugemalt.
      Kui mähise ja plekkide vahel on ruumi, siis võid väljavõtte näiteks 19v pealt teha
      ja tagasikeritavale osale juurde kerida.
      VÕIMENDITE REMONT ja KAASAJASTAMINE

      Comment


        #4
        okei... kuna mul on see El kujuline südamik siis saan aru, et 1 sekundaar on juba minu eest keritud, teen sellelt siis ainult keskväljavõtte (katki nagu ei lõika jah? tinutan peale)
        Aga kas see ei loe midagi, et sekundaarid on üksteise peal?

        Comment


          #5
          Originally posted by agent007@Feb 27 2005, 11:06
          okei... kuna mul on see El kujuline südamik siis saan aru, et 1 sekundaar on juba minu eest keritud, teen sellelt siis ainult keskväljavõtte (katki nagu ei lõika jah? tinutan peale)
          Aga kas see ei loe midagi, et sekundaarid on üksteise peal?
          ideaalis parem kui kaks traati korraga kerida, aga ajad 0,0xV täpsusega võrdseks
          ja käib küll.
          VÕIMENDITE REMONT ja KAASAJASTAMINE

          Comment


            #6
            kr aga järgmine samm oleks siis testri ostmine v mis te arvate? mude siit ka üleskutse oma testrit müüma... kui kellelgi vedeleb alla 100EEK siis oleksin käsi!

            Comment


              #7
              Külasta mingi Saastamarketit, peaksid saama odavama DT(M)-830. Mingi 60-70 eeku. Aga jah, analoogtester on mõnikord parem.

              Comment


                #8
                Originally posted by Elektrik@Feb 27 2005, 20:06
                Külasta mingi Saastamarketit, peaksid saama odavama DT(M)-830. Mingi 60-70 eeku. Aga jah, analoogtester on mõnikord parem.
                keegi teab Tartus mingit "Saastamarketit" kust eelpool nim. asja saaks! Tahaks saada ikka mingi displei asjaga... analoog on ju hulga kallim. Mude kui kallis on Tevalos... kõige odavam tester.... vms... seade mis mõõdaks ära asjad?

                Comment


                  #9
                  nu Tartus ka Tevalo:

                  Lai tn. 29
                  51014 Tartu
                  Tel.: 740 0395
                  Faks: 740 0396

                  E-R: 9:00 - 18:00

                  Paned 20 eeku juurde ja saadki kätte. seal peaksid samad asjad/hinnad olema. ple käinud ei tea.

                  Comment


                    #10
                    nii... lugesin just siin kõrval 1 teemat ja jäi silma selline asi, et kuidas ja kas tleb isoleerida ka traat mingit moodi mähkimise ajal?

                    Comment


                      #11
                      traat ise on lakiga isoleeritud aga mul oli sek. ja primaarimähise vahel mingi paber ja iga sek. mähise kihi vahel oli kah sama materjal. tahakski teada mis paber või asi see on?

                      Comment


                        #12
                        just... huvitab ka see, et kas viimasele kihile peab ka mingi pasa peale panema ning kas siis mähkimisel iga kihi vahele paber KUI traat on kriimustada vms.. saand, et lakk ei funka enam!

                        Comment


                          #13
                          Kui traat on kriimustatud siis pead lausa iga keeru vahele paberi panema.
                          Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

                          Comment


                            #14
                            Tartus võid Handymani vaadata, kui odavat testrit tahad.
                            Analoogtester on tõesti mõnel puhul parem (saab kondekaid mõõta ja mA piirkonnas parem mõõta)

                            Comment


                              #15
                              Trafole keri ikka sama isolatsioonimaterjal, mis originaalis....Ning ikka sama moodi.Algajale sobib jah mõni odav digimon tüüpi tester(60...80.-); odav uut muretseda, kui jagu juhtud saama...
                              The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
                              Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
                              Projektide pildid
                              Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
                              http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

                              Comment

                              Working...
                              X