Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

füüsikaeksamiks õppimine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    füüsikaeksamiks õppimine

    Tean et see pole just õige foorum, kui kaudselt siisgi seotud selle teemaga

    Millised oleks siis parimad raamatud, kust saaks selgeks põhikooli eksamiks vajalikud valemid, mõisted jms.


    #2
    kunagi oli selline raamat nagu "koolifüüsika käsiraamat", tallinn valgus 1990, kus oli kõik vajalik sees. nüüd on muidugi palju kenamaid ja värvilisemaid raamatuid, kuid neis kipub vähem sisu ja rohkem pilte olema. seega kui ennast kindlalt tunned, siis võta mõni sisukam raamat, muidu alusta mõnest värvilisest raamatust.

    Comment


      #3
      Õpetaja käest ei saa vanu õpikuid küsida? Üldiselt peaks saama neid raamatukogust laenutada kah...

      Comment


        #4
        Soovitan muretseda K. Tarkpea ja H. Voolaiu "Füüsika käsiraamat" (kirjastus Koolibri, 2002). Põhineb gümnaasiumi füüsikaõpikutel ja on seetõttu tulevikus kindlasti kasulik. Kasutatud on ka põhikooli füüsikaõpikute materjali (vähemalt nii väidab sissejuhatus).

        Comment


          #5
          Miks originaalõpikud, need mida põhikoolis õppetöös kasutatakse, ei sobi?

          Comment


            #6
            ei ma just otsisingi selliseid kus kõik oleks kokkuvõtlikult kirjas ilma mingite katsete ja ylesaneteta...
            kysin omme ka õpsilt ja siis millalgi raamatukokku otsima neid kõiki

            (PS.olen oma koolist ainuke üheksandik kes selle eksami valis)

            Comment


              #7
              Originally posted by bloody-orc@Mar 6 2005, 23:35
              (PS.olen oma koolist ainuke üheksandik kes selle eksami valis)
              Pole hullu, olin gümnaasiumis oma lennus ainuke abiturient, kes füüsika riigieksami valis.

              Comment


                #8
                selline tunne, nagu humanitaarkooli õpilased oleks... omal ajal valisid minu lennust vist 5 inimest füüsika eksami ja 4 keemia(mina mõlemad)
                Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

                Comment


                  #9
                  Mina olen tavaliselt sedasi eksamiks õppinud, et olen toonud erinevaid raamatuid raamatukogust ja õpetajalt, ning siis vastanud nendele küsimustele, mis on ainekavas toodud

                  Comment


                    #10
                    Karm, aga tõsi on see, et olen Läänemaalt vist ainuke abiturient, kes teeb füüsika riigieksami see aasta

                    Comment


                      #11
                      Sama siin. Keskkooli füüsika eksam kaelas

                      Õpetaja väitis, et gümnaasiumile eraldi eksamiks õppimise välja-anne puudub. Ajab vanemate eksamite kokkuvõtetga läbi - need on valmis trükitud raamatud, ega mõisted ja põhiülesanded ei muutu.

                      Sama lugu peaks olema põhikooli füüsikaga.
                      Aga on olemas ka üks hästi väike raamat, need valemid ja mõisted kõik sees. Oli sinist värvi, mahtus isegi rahakoti vahele Raamatupoest leiab kindlasti.

                      Comment


                        #12
                        Nu eelmine aasta oli läänemal üheksa füüsika eksami tegijat( mina kaasa arvatud), ja meil oli küll mingi kokkuvõtlik raamat kust õppida sai, ise pidi veel kooli kaudu tellima.

                        Comment


                          #13
                          no eks ma pinnin ka siis veel oma õpetajat...

                          meie koolis on selline loll systeem, et füüsika on 7 esimest ja 7 viimast nädalat kooliaastast ja vahepeal füüsikast ei räägitagi (kuradi perioodõpe)

                          ja kuna on tulemas ka sisseastumiskatsed uude kooli(reaal\GAg)siis on asi vaja selgeks saada 2 nädalaga

                          Comment

                          Working...
                          X