Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Tahan ehitada akulaadijat!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #46
    Mu point on selles, et sama testriga olen ma mõõtnud autoakut ja trelli akusid.
    Lühisvool ei ole erinev ühe elemendi ja terve akuploki mõõtmisel.
    Noh, on niipalju, kui tõesti mingit 750 mV shunti kasutatakse, aga vaevalt.
    Ja terve aku lühisvool on nõrgima elemendi lühisvool.
    See, et sa 4 amprise akuga trelli käima saad on bs.
    Mõõda kasvõi AA akusid ja su meel muutub
    Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

    Comment


      #47
      Lühisvool ei ole erinev ühe elemendi ja terve akuploki mõõtmisel.
      Nõus. Aga siin on jutt ikkagi multimeetritest või testritest, millel 10A mõõtepiirkond. Multimeetril on shundiks tavaliselt 0,01 oomine takistustraat. Sellel tekib pingelang, mida multimeeter mõõdabki. Vool võib ju samaks jääda, kuid 10-ne aku mõõtmisel on see pingelang ka 10x suurem ja vastavalt näitab ka mõõdik 10x suuremat tulemust. On mul õigus, või panin puusse? .
      Mõõda kasvõi AA akusid ja su meel muutub
      Pole vajagi mõõta, see on kuni 16A (0,01-oomise shundiga) 2400mAh laetud NiMH AA elemendil ja ma pole vastupidist väitnudki. Kuid et trelli akuelemendilt 100A kätte saada...kindlasti mitte.
      See, et sa 4 amprise akuga trelli käima saad on bs.
      Aga miks ei saa? 12 voldise aku puhul teeks see 48W võimsust...võib juba vabalt trellitada, kuigi tegelikult on see vool suurem ja vastavalt ka võimsus. Aga kordan veel...multimeeter ei näita lühisvoolu ja seda juba peamiselt juhtmete pärast. Tavalisel (mitte kallil) multimeetril omavad nad isegi suuremat takistust, kui shunt ise. See on reaalsus.

      Comment


        #48
        multimeetritest või testritest, millel 10A mõõtepiirkond
        Ok, testriks nimetasin 1000A ampertange.
        10-ne aku mõõtmisel on see pingelang ka 10x suurem ja vastavalt näitab ka mõõdik 10x suuremat tulemust
        Nii oleks ideaalse pingeallikaga. Siin liituvad shundi ja akude sisetakistused.
        see on kuni 16A (0,01-oomise shundiga) 2400mAh laetud NiMH AA elemendil
        Kas siis akutrellis on nõrgemad akud??
        12 voldise aku puhul teeks see 48W võimsust
        See oleks lühise puhul akus hajuv soojus. Kui tööd teha, peab mootoril ka mingi pinge olema, sest tuleb ju U*I võtta tarbijal, pinge tõustes vool väheneb.
        Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

        Comment


          #49
          Tegin väikese loomkatse. Aku 2100mAh (NiMH) ja täislaetuna ühendasin hetkeks multimeetri taha...ilma juhtmeteta, ütleme piltlikult, et naeltega ( ) mõõteaukudesse. Midagi suitsema muidugi ei läinud, paar sekundit selleks liiga lühike aeg. Tulemuseks vool 14A. Sama tegin Bosch 7,2V akuploki elemendiga (ilmselt mingid 2Ah NiCd) tulemuseks 17A. Nüüd seesama katse 3-e komplekti erinevate multimeetri juhtmetega (mitte mingid prof. asjad&#33 ja vooludeks sain vastavalt 3,8A ja 4,3A...eri juhtmetel pisike erinevus. Kas kõik juhtmed mingi saast? Kui jah, siis võtan oma sõnad tagasi selle 4A kohta mõõtmisel multimeetriga.
          Ampertangidega täiesti omaette teema...
          Nii oleks ideaalse pingeallikaga. Siin liituvad shundi ja akude sisetakistused.
          Okei nõus, et mitte päris 10x.
          See oleks lühise puhul akus hajuv soojus. Kui tööd teha, peab mootoril ka mingi pinge olema, sest tuleb ju U*I võtta tarbijal, pinge tõustes vool väheneb.
          U*I võtamegi tarbijal ja kui lühisvooluks oleks 4A, siis trelli mootorile jääks max. koormuse juures natuke vähem, sest mähisel ka mingi takistus. Aga ütlesin, et trellis võib see vool hulga suurem olla, kui 4A.

          Comment


            #50
            Piinasin ka loomi, 10A multimeeter meetriste juhtmetega, ampertangid umbes 7cm 1mm² juhtmega tulemused järgmised:
            2200mAh AA aku enam-vähem täis multimeeter 10A, tangid 18A.
            Dewalt 2,0 Ah üks element multimeeter out of range (samal ajal tangid nende samade juhtmete peal 22A).
            Ainult tangid 115A ja mingi poole sekundiga sulas tina mõõdetava juhtme otsas lahti.
            Proovisin huvi pärast ka trelli tarbimist 12V 2,0 Ah akuga. Tühijooksul 8A, täiskoormusel (kolmas käik, käega hoiad padrunit kinni) 121A.
            Kokkuvõtteks võib öelda:
            kõik juhtmed mingi saast
            ja
            Bosch 7,2V akuploki elemendiga (ilmselt mingid 2Ah NiCd)
            kah suremise äärel.
            Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

            Comment


              #51
              D-size korralikud elemendid lubavad tootjate andmetel hetkeliselt kuni 200A koormust. korraliku akudrelli akuga peaks pm saama käima panna "riisi" sooja mootori
              Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

              Comment

              Working...
              X