Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Tahan ehitada akulaadijat!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    selge pilt, homme siis tatsan Tevalosse ja ostan selle LM317T mikroskeemi ja 8 oomise tak-i poole watise
    Loodan et asi toimib

    Comment


      #17
      Uups...panin jah puusse, nagu oleks kogu 23V takisti pingelanguks, mida ta loomulikult ei ole. Et siis takisti 40 korda võimsam panna...no igaks juhuks ehk .

      Comment


        #18
        niih, ostsin jupid ära ja panin asja kokku, takistina kasutasin esialgu 8 oomi, ning kivile panin mingi vana prose radika (pisikese)... Asi töötab, laeb 150mA ning radikas on vaid nõrgalt leige...
        Nüüd aga ma tahax asja laadimist kiirendada, seega mis siis juhtux kui ma panex 3 oomise takisti, seega laadimisvool olex 400 mA. Kuna aku mahtuvus on 2Ah, siis ma laeks teda täpselt 5h, peaks ju nagu aku täis olema, ning ülelaadimist ei tohiks ka eriti olla?

        Comment


          #19
          OT: Ei hakanud uut teemat püstitama, küsin siin ära... Et miks minu multimeetril täna kaitse läbi põles? Ma panin testtri peal piirkonnaks 200 mA, ning mõõtsin ahelat ja seal oli 150 mA, kuid kui järgmine kord jälle mõõtsin, siis tester enam ei mõõtnud ning võtsin lahti ja kaitse läbi... kaitsme andmed 200mA 250V... Et kas pean täpselt sama kaitsme ostma või natuke võimsama? Asi selles ka et kaabli otsad olid ka seal augus kus 200 mA on max... äkki oleks pidanud torkama sinna kus on 10 A max?

          Comment


            #20
            Jah, aga laadima pead 2Ah/400mA*1,4=7tundi.
            Takk kah tiba võimsam, nii umbes vatine.

            Edit: kaitse pane sama, muidu põleb midagi muud ära.
            Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

            Comment


              #21
              Sellest oli ka enne juttu, et aku tahab laadimiseks rohkem energiat saada, kui hiljem suudab välja anda. Laadimise aeg peab olema siis tunduvalt pikem, kui 5h...aga kui pikk täpselt, seda ei tea keegi ette arvata...selleks ongi kallid kiirlaadijad, mis õigel ajal (aku temperatuur, vajalik pinge, jne.) laadimise välja lülitavad.
              Reegel: mida kiiremini tahad laadida, seda täpsemini tuleb jälgida aku parameetreid.
              Kui oled nõus u. 6...7 tunni möödudes (see on väga umbes öeldud&#33 aku kõrval istuma, voltmeeter küljes ja näpp temperatuuri "mõõtmas", siis võibolla jah. Kui aku pole aga eelnevalt täitsa tühi, siis on laadimise aeg lühem, aga jällegi ei tea kui pikk just.
              Pealegi...NiMH akudel on pinge-temperatuuri järgi ise väga raske hinnata, millal nad täis on.
              Seepärast see 100...150mA on nn. "ohutu" laadimine, ei ole vaja kõrval istuda, sest alla-ülelaadimist pole karta.

              Edit: sama 200mA kaitse. Kui pole eriti kindel, kui suurt voolu mõõdad, pane algul 10A piirkonda.

              Comment


                #22
                tänan vastuste eest...
                nüüd veel selline küsimus, et kuidas ma saaksin teada, kas aku on täis laetud? Palju tal pinge olema peab? Hetkel laadimise käigus on pinge 12,4V

                Ning kui ma laen 400mAh, siis kui suur peaks olema see radikas mis kivil on... minul praegu küljes radikas mille suurus on umbes 80*80 ning riibipulkasid on seal peal väga palju kuskil 50 tykki (pulkasid), mille kõrgusteks u. 20 mm

                kui ma 400mA voolu laadimiseks kasutan, kas sisi sellest radikast piisab kivi jahutamiseks?

                Comment


                  #23
                  Elukaz, kle kas see valem vastab tõele? :blink: :blink: :blink:

                  kui jah siis praeguse laadimisvoolu juures ma peaksin akut laadima 93 tundi

                  sest 2000mA/150mA*1,4=93h

                  Comment


                    #24
                    Sellest radikast peaks piisama. Kõige lihtsam...kui kätt kannatab peal hoida, on kõik normis. Tasuks ka LM317 jahutuspinda katsuda, et see poleks oluliselt kuumem kui radikas. Kui on, siis vilets kontakt mikroskeemi ja radika vahel.
                    Laadimise aja kohta väike kalkulaator: http://www.digibattery.com/ (tuleks kasutada seda Min. +40%)
                    NiCd akude korral laadimine lõpetada, kui akude pinge hakkab vähesel määral langema (laadija muidugi küljes)...samuti siis, kui akude temperatuur tõuseb millegipärast üle 45...50 kraadi.
                    NiMH akudel asi keerulisem...ka nende pinge laadimise lõppfaasis natuke langeb, kuid väga vähe ja kuumenevad hoopis rutem.
                    Ja...kalkulaator on väga umbmäärane asi, samuti ei julgeks öelda, missugune peaks akudel laadimise lõpp-pinge olema...see on erinevate akude puhul suht erinev.

                    Comment


                      #25
                      Originally posted by Reixx@Mar 9 2005, 21:53
                      Elukaz, kle kas see valem vastab tõele? :blink: :blink: :blink:

                      kui jah siis praeguse laadimisvoolu juures ma peaksin akut laadima 93 tundi

                      sest 2000mA/150mA*1,4=93h
                      Su arvutusmasin on katki.

                      Hetkel laadimise käigus on pinge 12,4V
                      Siis on sul ilmselt mõned surnud ( lühises) elemendid akus.
                      Täis element on umbes 1,43V, kui palju sul seal töötavaid on 15-st, seda ma ei tea.
                      Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

                      Comment


                        #26
                        jah mul arvutuskäigus vist tekkkis viga, siiski 18 tundi pean laadima....

                        Hmm, arvad et aku siis pees, pragu pinge 12,6 V, kui olen laadinud juba üle 3 tunni...

                        Comment


                          #27
                          Siis 5 või 6 elementi piixus.
                          Trellil jõudu on üldse selle akuga?
                          Või ongi selle pärast ära visatud, et aku läbi?
                          Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

                          Comment


                            #28
                            ega trellil eriti jõudu ka pole, ei tea kas tasub uut akut osta, 750 eeki DeWalt ju firmaks

                            Akutrell leitud jah
                            Mõtlesin et ehitan laadija, et proovin, mis ta aku ka teeb

                            Comment


                              #29
                              Renovaar on firma, kus akuelemente vahetatakse. Saab kindlasti odavamalt kui uus aku osta.
                              Paari kuu eest "elustasin" üht Bosch trelli 12V akut, mis samuti oli nö. ära visatud koos täiesti toimiva trelliga. Kah pooled elemendid viletsad. Kiskusin ploki lahti ja laadisin igat elementi eraldi, seejärel ka tühjendasin eraldi ja niimoodi 4...5 korda. Kuna tegu oli NiCd 2Ah akudega, laadisin neid 4A vooluga...kõik oli muidugi kontrolli all...lõpp-pinge polnudki oluline, sest laadimise lõppu dikteeris akude temperatuur...suur laadimise vool ikkagi. Lõpuks sain justkui korda välja arvatud üks element, mis tühjenes teistest 2x kiiremini. Et edaspidine (kogu ploki) laadimine oleks lihtsam, võtsin elemendi üldse välja. Aega läks hullult, aga siiski töötab üsna rahuldavalt...kruvide keeramiseks käib küll.

                              Comment


                                #30
                                hmm, selge, suur tänu sebastian...

                                kuid nyyd veel 1 kysimus laadija kohta...
                                Kas ma siis selle meisterdatud laadijaga võin ükskõik milliseid akusid laadida, mille pinge väärtus jääb alal 25V ??? Sest vool on ju piiratud väärtusega ning stabiliseeritud mul hetkel 363mA peal, kuna takisti mis ma sinna panin on 3,3 oomi ning 1W ja loomulikult on kivil ka radikas

                                Comment

                                Working...
                                X